לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים

הלוואות לעסקים בהקמה

הקמת עסק חדש כרוכה בהשקעה כספית משמעותית. במרבית המקרים, היזם לבדו איננו יכול לשאת בהוצאות וחייב להיעזר בהלוואות מגורמים שונים, בנקאיים וחוץ בנקאיים. בשורות הבאות נביא רשימה של קרנות מימון ייחודיות, שניתן להסתייע בהם. לכל אחד ממקורות המימון מצורף הסבר קצר על אופי הפעילות שלו.

אם יש לך עסק בתחילת דרכו הזקוק למימון, זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע של המקור להלוואות לעסקים יסייעו לך במציאת ההלוואה המתאימה ביותר עבורך. אנו פועלים בכל רחבי הערץ והניסיון המצטבר שלנו עשוי לסייע גם לך לצאת לדרך עסקית חדשה. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהתחיל את התהליך לקראת קבלת המימון הנדרש.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

קרנות מימון פילנתרופיות

קרנות מימון פילנתרופיות מגייסות כספים מתורמים בישראל ובעולם. מדובר בקרנות שהרווח הכספי איננו בראש מעייניהן. התורמים והמפעילים של הקרנות הללו מאמינים שפיתוח עסקי מועיל הן לבעל העסק והן לסביבתו. זאת כיון שעסק פעיל מגייס ומעסיק עובדים ומגדיל את היצע המשרות.

קרן שמש ליזמים צעירים בעסקים
קרן שמש לעסקים
הלוואה לעסק דרך קרן תבור
קרן תבור לעסקים
מימון לעסק קטן
מימון לעסק קטן
קרנות לעסקים חדשים
מימון לעסקים חדשים
עסקים מתחילים
הלוואות לעסקים מתחילים
הלוואה לעסקים חדשים
הלוואות לעסקים חדשים

האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

המקור הראשון והייחודי ביותר הוא האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית. מדובר האגודה המעניקה הלוואות לעסקים חדשים בעיקר, בסכומים של עד 90,000 ₪ (תשעים אלף). את החזרי ההלוואה ניתן לפרוש על פני 45 חודשים – משמע החזר של 2,000 ₪ בכל חודש. ההלוואות שמעניקה האגודה אינן נושאות ריבית. כספי האגודה מגיעים מתורמים, ומהחזרי ההלוואות של לקוחות האגודה. הקושי העיקרי בהלוואה הינו שעל מנת לקבל אותה, יש לעבור הליך בדיקה ובחינה של מטרות ההלוואה והתכנית העסקית. בנוסף, קיימת חובה להחתים שלושה ערבים על ההלוואה, כאשר כל ערב בנפרד חותם על ערבות כנגד כל ההלוואה כולה. הערבים הפוטנציאליים נבדקים ומאושרים על ידי הקרן, לפני קבלת ההלוואה.

קרן נתן

קרן נתן נוסדה ומנוהלת בידי נייתן קירש, בעל הון אמיד. הקרן נועדה לתת מענה לעסקים בתחילת דרכם. מי שהיה לו עסק אחד או יותר בעבר, איננו יכול לבקש הלוואה מקרן נתן. בשלבים הראשונים בהליך ההקמה, הדבר הקשה ביותר הוא להשיג הון התחלתי לעסק. קרן נתן מסייעת לעסקים מתחילים לצלוח את המשוכה הזאת ולהיכנס למסלול פעילות נכון. הסכום המרבי אותו ניתן לקבל מהקרן עומד על 240,000 ₪. ההלוואה איננה נושאת ריבית. עם זאת, בלא הצגת תכנית עסקית הכוללת חזון עסקי ברור, עלולה הקרן להימנע מלהעניק את ההלוואה.

קרן הגליל

קרן הגליל מציעה הלוואות לעסקים ללא ריבית. הפרמטר לקבלת הלוואה הינו הקמת עסק בגליל, שיסייע בהקטנת האבטלה ויגדיל את היצע מקומות העבודה בגליל. סכום ההלוואה המרבי עומד על 160,000 ₪. תקופת ההחזר היא 4 שנים במסלול השקעות או 18 חודשים במסלול הון חוזר. למעשה, זוהי הקרן היחידה המציעה שני מסלולים מוגדרים נפרדים.

קרן פדרציית ניו יורק לישראל

קרן ניו יורק מלווה כספים לעסקים בגליל ובצפון הארץ בכלל. כמו כן מתמחה הקרן בהענקת הלוואות לעסקים שהבעלים שלהם הם עולים חדשים מאתיופיה, חרדים ונשים יזמיות. סכום ההלוואה המירבי הינו 300,000 ₪, הריבית על ההלוואות מהקרן הזאת עומדת על פריים + 0.6%, משמע 2.2% נכון לינואר 2017. הקרן מספקת ערבות על עד 95% מהסכום ותקופת ההחזר היא 5 שנים. בנוסף, מעניקה הקרן 12 חודשי גרייס – משמע דחיית ההתחלה של החזר ההלוואה בשנים עשר חודשים. במהלך חודשי הדחייה ישלם המלווה את הריביות וכל הוצאה אחרת הכרוכה בהלוואה.

קרן דטרויט / קרן פיטסבורג

שתי קרנות שמעניקות הלוואות לעסקים בצפון הארץ – הראשונה באזור מגדל העמק, נצרת עילית והמועצה המקומית עמק יזרעאל, והשנייה בכרמיאל ומשגב. בכל מקרה סכום ההלוואה המקסימלי הוא 300,000 ₪, תקופת ההחזר היא עד 6 שנים (כולל 12 חודשי גרייס) והריבית היא פריים + 1.5%.

קרן קורת

מציעה מסלול מיקרו הלוואות בסכומים של עד 30,000 ₪. מסלול זה מיועד לפיתוח עסקים זעירים של ישראלים ובפרט ישראליות מאוכלוסיות מתקשות (נשים חרדיות, נשים ערביות, יוצאי אתיופיה, נשים שנמצאות מחוץ למעגל התעסוקה וכו'). הכסף ניתן דרך בנק הפועלים והקרן ערבה לו.

קרן סולם

קרן ייעודית להקמת עסקים במגזר הערבי. גובה ההלוואה המקסימלי הוא 135,000 ₪, תקופת הפירעון עד 5 שנים והריבית היא פריים + 2%. עבור הלוואה לעסק של עד 60,000 ₪ נדרש ערב אחד, ובסכומים גדולים יותר – 2 ערבים.

הקרן לעולה העצמאי

קרן שמסייעת לעולים חדשים (עד 10 שנים מיום העלייה) ולתושבים חוזרים (עד שנתיים מיום החזרה לישראל) שמבקשים להקים עסק חדש. סכום ההלוואה המקסימלי הוא 125,000 ₪, הריבית היא פריים + 1.75% ותקופת הפירעון עד 6 שנים (כולל שנת גרייס). נדרש הון עצמי של לפחות 25% מסכום ההלוואה וביטחונות בשיעור 10% (או לחילופין ערב על מלוא הסכום).

הלוואות מדינה והלוואות בנקאיות לעסקים

הלוואה בערבות מדינה

עסקים בשלב ההקמה יכולים לקבל הלוואה של עד 500,000 ₪ בערבות מדינה (שנקראת לעתים גם קרן BDSK, על שם פירמת הייעוץ העסקי שבוחנת את הבקשות להלוואה). ההלוואה היא לתקופה של עד 5 שנים כולל 6 חודשי גרייס, ונדרשת ערבות בעלים על כל הסכום וכן ביטחונות בשיעור 10% על כל סכום עד 300,000 ₪ ו-25% על היתרה מעל לסכום זה. על בעל העסק להציג הון עצמי בגובה 20% מהיקף ההשקעה הנדרשת.

בנק לאומי

בעלי חשבון עסקי בבנק זה יכולים לקבל הלוואה מידית של עד 200,000 ₪, ללא בטחונות ועם תקופת החזר של עד 5 שנים.

קרנות בנק הפועלים

בנק הפועלים מפעיל קרן אשראי לנשים המובילות עסקים קטנים בענפי המסחר, המלאכה והתעשייה. קרן זו מעניקה עד 200,000 ₪ לתקופה של עד 5 שנים בריבית פריים + 3%; וקרן בשיתוף כלל ביטוח שמעניקה לעסקים בהקמה עד 500,000 ₪ לתקופה של עד 6 שנים כולל 12 חודשי גרייס. אופציה נוספת היא "אשראי ברגע"– הלוואה מהירה של עד 400,000 ₪ לעד 5 שנים.

בנק דיסקונט

ניתן לקבל הלוואות מידיות בגובה 100,000 ₪.

בנק מזרחי

מעניק הלוואה ברגע של עד 75,000 ₪, ללא ערבים ולתקופה של עד 5 שנים, לבעלי כרטיסי אשראי מסוימים.

גם חברות בתחום האשראי החוץ בנקאי מספקות הלוואות לעסקים חדשים ולעסקים בהקמה. עוד כדאי לזכור שהפרמטרים למתן הלוואה, הסכומים המוענקים ותנאי ההחזר עשויים להשתנות, ובכל מקרה מומלץ בחום לחפש הלוואה להקמת עסק בעזרת אנשי מקצוע מנוסים.

אנשי המקצוע של המקור להלוואות לעסקים מסייעים לבעלי עסקים לאורך כל הדרך, החל מהגשת הבקה ועד לקבלת ההלוואה בפועל. אנו מסייעים בבדיקת ההיתכנות, בהכנת תכנית עסקית ברמה גבוהה ובמציאת ההלוואה המתאימה ביותר ליכולות ולצרכים של העסק. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ולעשות את הצעד הראשון לקראת קבלת האשראי והצעדת העסק קדימה.