לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים

הלוואה לעסק בתחום המזון

הלוואה להקמת עסק בתחום המזון מאפשרת ליזם להיכנס לאחד התחומים החמים והמעניינים כיום בשוק הישראלי. תחום המזון הוא תחום עתיר השקעה, מה שמחייב כמעט כל מי שפועל בתחום להסתייע במימון ונטילת הלוואות עסקיות. המקור לאשראי עסקי מסייע ליזמים בתחום למצוא את ההלוואות הטובות ביותר בתנאים הטובים ביותר. כמו כן מסייעים המומחים של המקור להלוואות עסקיות ליזמים המעוניינים בכך בכתיבה ויישום של תכנית עסקית מקצועית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סוגי עסקים בתחום המזון

תחום המזון הוא תחום רחב מאד וכולל סוגים שונים של עסקים. להלן סקירה קצרה של סוגי עסקים בתחום המזון:

הלוואה לעסק בהקמה, הלוואה לעסק חדש, הקמת עסק חדש
הלוואות לעסקים בהקמה
הלוואה להקמת עסק חדש, הלוואות לעסקים חדשים
הלוואות לעסקים חדשים
הלוואה לעסק מתחיל, הלוואה לעסק חדש בתחילת הדרך
הלוואות לעסקים מתחילים
קרנות מימון לעסק חדש, הלוואות לעסקים חדשים
קרנות מימון לעסקים חדשים
הלוואות לפתיחת עסקים קטנים, מימול לפתיחת עסק קטן
הלוואות לפתיחת עסק קטן
הלוואה לעסק סיטונאי, הלוואות להקמת עסק סיטונאי
הלוואות לעסק סיטונאי

מזון קפוא, מזון יבש: החלוקה הראשית בתחום נוגעת לתחום העיסוק. ישנן חברות המתמחות במזון קפוא על סוגיו השונים: בשר, עופות, דגים, ירקות קפואים, בצקים ומוצרי מאפה. מנגד, ישנן חברות המתמחות יותר בתחום המזון היבש: שימורים, תבלינים, אבקות מרק, מוצרי קונדיטוריה וכיוצא באלה. סוג המזון שבו מתמחה העסק מכתיב למעשה את הצרכים שלו, ויחד איתם את גובה ההלוואה הרצוי.

ירקות, פירות וירק: ענף חשוב בתחום המזון הוא ענף הפירות הטריים, הירקות הטריים והירק. מדובר בענף המגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה, שעד לאחרונה נשלט על ידי מספר מצומצם של חברות בשוק. רק בשנים האחרונות מתהווה תהליך של הגברת התחרות בתחום.

ביצים ומוצרים נלווים: עד לפני מספר שנים הייתה ההפצה של ביצים ומוצרים נלווים נתונה בידי חברות גדולות, דוגמת חברת "תנובה". בשנים האחרונות פועלות בשוק מספר חברות שתחום העיסוק העיקרי שלהן הוא ביצים ומוצרים נלווים שלהן. מדובר בתערובות שונות או בביצים מופרדות (חלמון וחלבון), שהפכו למבוקשות מאד בשוק. ההפרדה בתחום הינה תוצאה של התגברות הביקושים למוצרים הללו, שהשימוש בהם הוא היגייני ובטוח יותר מאשר שימוש בביצים טריות.

מוצרים גולמיים ומוצרים מעובדים: החתך הבא של מוצרים בתחום המזון מעמיד את המוצרים הגולמיים מול המוצרים המעובדים. חומרי גלם הם בשרים בלתי מעובדים, חומרי גלם לתעשיית המזון, תבלינים ועוד. מול אלה ישתו תחום עיסוק רחב, העוסק במוצרים מעובדים: סלטים, דגים כבושים ומעושנים, יחד עם מזון מוכן להגשה ולאכילה.

ישנן חברות הפועלות בשוק המזון והמתמחות במספר תחומים. ההתמחות הזאת דורשת הערכות נפרדת לכל אחד מהתחומים, החל מייצור המזון, עבור דרך האחסון שלו וכלה בהובלה. הערכות כזאת דורשת השקעה גדולה של משאבים, יחד עם כוח אדם רב.

יבוא מזון, ייצור מזון ושינוע

תחום המזון בישראל נחלק לייבוא מזון, ייצור מזון, ייצוא מזון ושינוע והפצת מזון. ישנן חברות בשוק העוסקות בכל התחומים גם יחד. ואולם מרבית העסקים בתחום מתמחים באחד התחומים, או לכל היותר בשניים מהם. המאפיין העיקרי של כל אחד מהתחומים כאמור הוא הצורך בהשקעה כספית גדולה, שתאפשר לעסק לפעול בתחום ההתמחות שלו. ההשקעה המאסיבית הינה תוצאה של הצורך בשמירה על איכות המזון מחד, ומאידך היא גם תוצאה של הגברת הרגולציה של משרד הבריאות.

למה דרושה הלוואה בתחום המזון

כבר הוזכרה לעיל העובדה ששמירה על איכות המזון דורשת השקעה מרובה. בשנים האחרונות הוחמרו הדרישות של משרד הבריאות באשר לייצור המזון, אחסון המזון והשינוע שלו גם יחד. מתח הרווחים בתחום הוא גדול למדיי, אבל על מנת לייצר את הרווח יש לייצר תחילה את התנאים הנדרשים לפעילות בתחום. כאמור, משרד הבריאות פועל מזה כמה שנים להגברת האכיפה של חוקים ותקנות העוסקות בתחום. התקנות כאמור נועדו למנוע שיווק מזון בעייתי ושימוש בו, הן על ידי צרכנים פרטיים ועל אחת כמה וכמה על ידי יצרני מזון וגופים גדולים. עם הגופים הללו ניתן למנות בתי חולים, מוסדות גדולים, מסעדות, בתי הארחה ובתי מלון. כתוצאה מכך, הן עסקים חדשים והן עסקים פעילים בתחום נדרשים להשקעה כספית מאסיבית, במטרה לעמוד בדרישות המחמירות.

יבוא מזון – רכש אחסון והפצה

מדינת ישראל נחשבת בדרך כלל ליצרנית ויצואנית של מזון. עם זאת, סוחרים רבים הפועלים בתחום מייבאים לישראל מזון, הן בצורתו הגולמית והן שימורי מזון שונים. מדובר בייבוא מוצרים שאינם זמינים בישראל, או כאלה המצויים בישראל בכמויות מוגבלות.

ואולם אחת הבעיות הניצבות בפני מי שמעוניין לבצע ייבוא מזון לישראל, טמונה בהשקעה הכספת הגבוהה. מדובר בכספים שנועדו לרכישת המזון, שינוע המזון לישראל, תשלומי ביטוח למיניהם ואחסון המזון עם הגעתו לישראל. הבעייתיות בהשקעה בייבוא מזון היא הזמן הרב החולף מרגע התחלת העסקה ועד לרגע שבו מתקבלים התשלומים תמורת הסחורה שנמכרה. בחלק ניכר מהמקרים, היבואנים לבדם אינם מסוגלים לעמוד בנטל ההשקעה. בדרך כלל הם נדרשים לנטילת הלוואה לעסק בתחום המזון, שתתמקד בייבוא.

נטילת הלוואה לצורך עסקת ייבוא מזון איננה עניין פשוט. הגופים המלווים יבקשו לדעת הכל – מי הגוף שממנו נרכש המזון, כיצד הוא יגיע לארץ והאם קיימים קונים פוטנציאליים למזון. בחלק מהמקרים נדרש אישור מיוחד של משרד התעשייה או משרד האוצר לייבוא המזון, מה שלא מקל את התהליך. בכל המקרים נדרשים יבואני מזון לקבל אישור משרד הבריאות לייבוא מזון – בעיקר מזון מן החי ו/או מזון שאיננו מן החי, אבל נחשב רגיש.

הדבר הנכון ביותר, לפיכך, הוא לכתוב תכנית עסקית, שתעסוק בכל שלבי הייבוא של מזון לישראל. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי יסייעו לבעלי עסקים המעוניינים בכך בכתיבת תכנית עסקית וביישום שלה. תכנית עסקית טובה מגדילה את הסיכויים לקבלת מימון לעסקת הייבוא, בתנאים טובים.

הלוואה להקמת עסק בתחום ייצור מזון

תחום ייצור המזון נחשב לאחד התחומים הרווחיים ביותר. בתחומים מסוימים מתח הרווחים מגיד לכדי שמונים אחוזים מההשקעה ויותר. עם זאת, ההשקעה הראשונית לצורך הקמת מפעל ייצור מזון או הרחבה של מפעל כזה נאמדת במאות אלפי שקלים במקרה הטוב. בשנים האחרונות, בעקבות תקנות חדשות ומחמירות שהוציאו משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה, נדרשים גם מפעלים ותיקים להשקיע בחידוש ושיפור המפעל הקיים.

המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לבעלי מפעלים ויצרני מזון המעוניינים בכך במציאת ההלוואה המתאימה ביותר עבורם. כמו כן ניתן לקבל מהם סיוע גם בכתיבת תכנית עסקית, שתתווה את הדרך הנכונה לקראת הגדלת הרווחיות של יצרן המזון. המומחים של המקור להלוואות עסקיות ילוו אתכם כל הדרך עד להשגת היעדים.

הלוואה להקמת עסק בתחום שינוע והפצת מזון

עד לפני כעשור, כל עסק יצרני עסק גם בשינוע והפצת הסחורות והמוצרים שלו. בשנים האחרונות חלו שינויים ניכרים בתחום, בעיקר בתעשיית המזון. יצרני המזון והיבואנים מתמקדים בהגדלת המגוון ומתן מענה לדרישות הלקוח בשוק משתנה. הפצת המוצרים והשינוע שלהם הפכו לנישה בפני עצמה. יותר ויותר חברות מתמקדות בהפצת סחורות ושינוע שלהם. ואולם כדי להקים עסק בתחום השינוי וההפצה, יש להשקיע סכומי כסף נכבדים. אם מדובר במוצרים האמורים להיות בקירור או בהקפאה, ההשקעות גדולות שבעתיים. בנוסף, יש להשקיע ברכישת רכבים מתאימים ובהתאמה שלהם לסוג ההובלה. במרבית המקרים נדרשים מקימי העסק לסכומי כסף גדולים, שניתן להשיג אך ורק באמצעות הלוואות. גם בתחום ההפצה והשינוע, המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים בהשגת המימון בתנאים הטובים ביותר ובפריסת תשלומים נוחה.

עיסוק בתחום המזון על כל היבטיו עשוי להניב רווחים נאים. עם זאת, מדובר בתחום עתיר השקעה. על מנת להשיג את הסכומים הנדרשים יש להכין תכנית עסקית מפורטת ומנומקת היטב. בלא תכנית כזאת, הסיכויים למציאת המימון לעסק אינם גדולים. אם יש בכוונתך לבנות עסק בתחום המזון, המקור לאשראי עסקי הוא בדיוק המקום בשבילך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם. הנציג שלנו יסייע לך במציאת מקורות המימון המתאימים, בתנאים הטובים ביותר עבורך. כמו כן ניתן לקבל סיוע בכתיבת התכנית העסקית וביישום שלה בפועל. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון לקבלת הלוואה לעסק בתחום המזון.