לחצו להתקשרות:

הלוואות הון חוזר לעסקים

הון חוזר הוא ההפרש בין סכומי הכסף הנזילים בתוספת הנכסים, לבין סך ההתחייבויות הכספיות של העסק. מה המשמעות של הון חוזר, יחד עם תזרים מזומנים חיובי, לפעילות העסקית? מה הייעוד של ההון החוזר? אילו גופים פיננסיים מעניקים הלוואת הון חוזר לעסקים? בשורות הבאות נעסוק בסוגיות הללו ונבהיר אותן.

היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לעסקים הזקוקים לכך, במציאת הלוואות לעסקים, המתאימות ביותר לצרכים שלהם – הלוואה בנקאית או הלוואה חוץ בנקאית לעסקים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון והמכריע לשגת יציבות פיננסית לעסק שלך. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי מעניקים את שירותיהם הטובים ללקוחות בכל רחבי הארץ.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הון חוזר ופעילות עסקית

זרימת הפעילות הפיננסית בעסק היא דומה בכל העסקים באשר הם: השקעה כספית הופכת להון של העסק. ההון מופנה להשקעה במוצר או בשירות (שהוא לעיתים קרובות מוצר בפני עצמו), המוצר הזה נמכר תמורת רווח והכספים שהתקבלו מושקעים בחזרה בעסק. זאת, במטרה לייצר רווחים נוספים.

במצב האידיאלי, זרימת הפעילות העסקית היא אכן דומה למתואר לעיל. ואולם בלא מעט מקרים, העסק עלול לחוות קשיים, שיחייבו את בעלי העסק להשיג מימון לעסקים בכדי לייצב אותו. בדרך כלל, הקשיים הללו נובעים מהעובדה שלקוחות רבים נוטים לדחות את התשלומים עבור המוצר או השירות שקבלו. הדחייה משפיעה על תזרים המזומנים של העסק ועלולה לגרום לכך שבזמן נתון, שבו העסק אמור לפרוע חוב או לשלם תשלום, לא יעמוד לרשותו סכום כסף מספיק לביצוע התשלום.

ככל שמספר הלקוחות הדוחים תשלומים לספק גדול יותר, כך גדלים הסיכויים לכך שלרשות העסק לא יעמוד סכום מספיק לפירעון החובות או עמידה בתשלומים לספקים. ככל שיגדל מספר התשלומים לספקים שהעסק דוחה, כך תקטן נכונות הספקים לספק סחורות לעסק, מה שיקטין את הפוטנציאל העסקי. זהו מעגל קסמים אכזרי, שעלול להוביל בסיכומו של עניין להתמוטטות העסק. זאת, למרות רמת רווחיות סבירה ואפילו גבוהה.

הייעוד של הון חוזר

הפתרון במקרים מהסוג המתואר הוא להזרים מזומנים לעסק. זאת, באמצעות הלוואות בנקאיות לעסקים או הלוואות אחרות. המזומנים הללו הם ההון החוזר שלו, והם יאפשרו לעסק לעמוד בתשלומים לספקים. זאת, עד למועד שבו מתקבלת התמורה לעסקאות הקודמות, המאפשרת פתיחה של מעגל עסקי חדש. הייעוד של הון חוזר הינו, לפיכך, שמירה על היציבות הפיננסית בעסק.

פן נוסף של נושא ההון החוזר, הוא צמיחה מהירה של העסק, המגדילה בהכרח את ההוצאות המיידיות. עסק שתחום ההתמחות שלו הינו ייצור או מכירה, חייב לחשב את ההוצאות בגין צמיחת העסק בזהירות. צמיחה מהירה ובלתי פרופורציונאלית של העסק עלולה להגדיל את ההוצאות. לעיתים מזומנות קורה שהגדלת ההוצאות מתבצעת בצורה בלתי מתואמת עם זרם ההכנסות. כתוצאה, בטווח זמן מסוים ייווצר מצב של גרעון כספי משמעותי בחשבון העסקי.

אם המצב הזה נמשך לאורך זמן, ההתמוטטות הפיננסית של העסק היא עניין של זמן בלבד. גם עסקים וותיקים שצברו יכולת פיננסית, עלולים ליפול קורבן לצמיחה בלתי פרופורציונאלית. ואולם ברור, שככל שהעסק חדש יותר, היכולת שלו להתגבר על מחסור בהון חוזר היא נמוכה יותר.

פתרונות אפשריים לבעיית הון חוזר

במצב הזה, ישנם שני פתרונות אפשריים:

הסדר תשלומים עם ספקים

הסדר תשלומים עם ספקים כולל, בדרך כלל, דחיית מועד התשלומים עבור הסחורות או חומרי הגלם שלהם. הבעיה היא שחלק ניכר מהספקים יערימו קשיים בדרך להסדר. הסיבה לכך טריביאלי לחלוטין – עבור הספקים, התשלום עבור הסחורות או מוצרי הגלם הוא התקבול שלהם וגם להם יש ספקים להתמודד איתם.

לעיתים עשוי ההסדר עם הספקים לכלול גם משא ומתן על מחירים. דווקא כאן ניתן לעיתים להגיע להסכמות. ספק יעדיף להעניק הנחה ולא לשנות את מועד התשלום.

הגדלת הון חוזר

הפתרון השני הוא הלוואת הון חוזר לעסק. ההון החוזר מאפשר מזעור הנזקים כתוצאה מאיחור בקבלת התקבולים מלקוחות. ה"חור" בחשבון הבנק נסתם, והחשש מפני מפולת שתסתום את הגולל על העסק פוחת ונעלם לחלוטין.

אנשי המקצוע המיומנים של המקור לאשראי עסקי אמונים על השגת הלוואות ומימון לעסקים בתנאים מצוינים ובהתאמה ליכולות ולצרכים של העסק. זאת, דרך גופים בנקאיים או הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים. גם עסקים הנחשבים בעייתיים אל פי אמות המידה של הבנקים, עשויים לגלות כי מימון חוץ בנקאי יכול להתקבל בתנאים שהם לעיתים דומים, ואפילו טובים יותר מאלה שהבנקים מציעים.

המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים גם בהכנת תוכנית עסקית, שתתווה את הדרך הנכונה להגדלת הפעילות העסקית. התוכנית העסקית צריכה לקחת בחשבון את יכולת הייצור הנוכחית, ולהימנע מקבלת הזמנות מעבר ליכולת הייצור הזאת. גם היכולת לשנע  את הסחורה המוגמרת ללקוחות חייבת להילקח בחשבון. ייצור סחורות צריך להתבצע על פי יכולת הייצור או יכולת השינוע – הנמוך מבין השניים.

היכן משיגים הלוואות הון חוזר

גופים פיננסיים שונים, כמו גם קרנות מימון לעסקים, מבינים את המשמעות של הון חוזר לעסקים. לפיכך ניתן למצוא מגוון רחב של הלוואות הון חוזר.

הלוואות בנקאיות

כמעט כל הבנקים בישראל מעניקים הלוואות בנקאיות לעסקים לצורכי הון חוזר, כמו גם לצרכי התפתחות וצמיחה עסקית. נקודת המוצא של הבנקים היא שעסק מצליח פירושו הכנסה קבועה לבנק. כמו כן, מתן הלוואה לעסק מעמיקה את הקשר שלו עם הבנק.

הלוואות חוץ בנקאיות

גופים חוץ בנקאיים שונים מעניקים גם הם הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים לצרכים שונים – בין השאר הלוואות הון חוזר. עם הגופים הללו ניתן למנות חברות ביטוח, קרנות פנסיה וחברות פיננסיות חוץ בנקאיות. הגופים הללו מציעים גם הלוואות למסורבים בבנק, בתנאים טובים ובהתאמה אישית למלווים.

קרנות מימון לעסקים

קרנות מימון שונות לוקחות חלק מזה כמה עשורים בהוויה העסקית בישראל. עם הקרנות הללו ניתן למנות קרנות מימון פרטיות, קרנות פילנתרופיות וקרנות המעניקות הלוואות בערבות המדינה לעסקים. תנאי ההלוואה בקרנות הללו הם טובים. עם זאת, מהלווים הפוטנציאליים נדרשת סבלנות רבה, כיון שהזמן העובר בין הגשת הבקשה לבין קבלת ההלוואה בפועל הוא ארוך למדיי. בנוסף, נדרשת הכנת תכנית עסקית, שבלעדיה הסיכויים לאישור ההלוואה הם קטנים.

המקצוענים שלנו מסייעים בהשגת הלוואות לעסקים דרך קרנות בערבות המדינה וקרנות מימון שונות. זאת, בהתאמה לצרכים וליכולת ההחזר של הלווים.

הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים גדולים
חברות גדולות
הסכמי הלוואה לחברות
הסכם הלוואה
השוואת ריביות
השוואת ריביות
מימון לעסקים תשובות לשאלות
מימון שאלות
גיוס אשראי לעסקים בינוניים
אשראי לעסק בינוני

אם העסק שלך רווחי אבל בכל חודש ישנן חריקות פיננסיות, ייתכן מאד שהבעיה היא מחסור בהון חוזר. זה הזמן ליצור קשר איתנו ולפתוח פרק חדש בחיי העסק שלך. המומחים שלנו פועלים בכל רחבי הארץ, באחוזי הצלחה גבוהים בגיוס הלוואות לעסקים, מימון ואשראי. ניתן ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוניבשעות העבודה המקובלות. אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם להמשך הטיפול, עד לקבלת ההלוואה בפועל בחשבון הבנק.

היועצים הפיננסיים שלנו יסייעו לך בבדיקת המצב הפיננסי של העסק, התוויית תכנית עסקית והשגת הלוואת הון חוזר לייצוב המצב הפיננסי. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל הארץ ומספקים פתרונות פיננסיים לעסקים בכל הגדלים ובמגוון רחב של תחומי עיסוק.