לחצו להתקשרות:

נטילת הלוואה לעסק ללא ערבים

הלוואות לעסקים ללא ערבים מקלות על בעלי עסקים להשיג מימון לעסק שלהם. מהן הלוואות לעסקים ללא ערבים? באילו מצבים ניתן להשיג הלוואות כאלה? מי מעניק הלוואות מהסוג הזה? מהם תנאי ההלוואה? תשובות לשאלות הללו – במאמר שלפניכם.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ליזמים ולבעלי עסקים פעילים בהשגת הלוואות לעסקים. ההלוואות מותאמות לעסקים בצורה הטובה ביותר. מדובר בחלוקת ההלוואה, בתנאי הריבית ובערבויות הנדרשות כנגד ההלוואה. אם יש לך צורך בנטילת הלוואה לעסק שלך, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה המקובלות. היועצים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי יחזרו אליך בהקדם ויסייעו לך באיתור ההלוואה המתאימה ביותר לעסק שלך. בנוסף, ניתן לקבל סיוע גם בכתיבת תוכנית עסקית וביישום שלה עד להשגת רווחיות.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מהי הלוואה לעסק ללא ערבים

הלוואה לעסק ללא ערבים כשמה כן היא – הלוואה שניתן לקבל בלא צורך להחתים ערבים כדי לקבל אותה. עד לתחילת שנות האלפיים, התנאי לקבלת הלוואות עסקיות היה חתימה של ערבים כנגד החזר ההלוואה. זאת, בנוסף על השגת ערבויות נוספות, על יפי הצורך.

התוצאה היתה שבאופן פרדוכסלי, מי שאמור היה לסייע למגזר עסקי להתפתח, בלם את הפיתוח העסקי בעצם הדרישות לערבויות, ובעיקר להחתמת ערבים. כיום המצב הוא שונה. ליזמים חדשים כמו גם לבעלי עסקים קיימים, קל יותר להשיג הלוואות עסקיות.

מתי ניתן להשיג הלוואות ללא ערבים

בנק, או כל גוף פיננסי המעניק הלוואות בנקאיות או אחרות לעסקים, מעוניין בשני דברים: הראשון – להפיק את הרווח הגבוה ביותר תמורת הכסף שהוא מלווה. הדבר החשוב השני, הוא להבטיח בצורה הטובה ביותר האפשרית שהסכום שניתן כהלוואה יוחזר במלואו. עד לפני מספר שנים, הדרך להבטיח את החזר ההלוואה היתה, כאמור, החתמת שני ערבים או יותר, בעבור הלוואה עסקית. התוצאה הבלתי נמנעת של שיטת העבודה הזאת היתה, שלווים רבים פשוט נמנעו מנטילת הלוואה לעסק. הדבר פגע בעקיפין בפעילות העסקית, מה שהביא לעצירת הגידול במספר המועסקים במשק..

בתחילת שנות האלפיים יזם משרד הכלכלה סוג חדש של הלוואות לעסקים – הלוואות לעצמאים ולעסקים בערבות המדינה. הפתרון הוא פשוט למדיי בסך הכל: בנקים, או גופים פיננסיים אחרים, יעניקו הלוואות ליזמים או לבעלי עסקים הזקוקים להן. מי שמעניק את ההלוואה, חייב לבדוק את ייתכנות העסקה ואת הרווחים הצפויים של הלווים. מי שמעניק את הערבויות להלוואה הינה מדינת ישראל, באמצעות קרנות ייחודיות המיועדות לכך. הערבויות שמעניקה המדינה הן כנגד 75% מסכום ההלוואה. הלווה אמור להעמיד ערבויות כנגד שאר הסכום.

בנוסף, הריביות עבור ההלוואות הללו נקבעות מעת לעת באמצעות מכרז. הגוף הפיננסי או הקרן המציעים את הריביות הטובות ביותר, מקבלים את הזיכיון להעניק הלוואות בערבות המדינה לעסקים.

למי מתאימה הלוואה ללא ערבים

הלוואה ללא ערבים מתאימה לעסקים בתחילת דרכם. לחילופין, היא מסייעת לעסקים שנקלעו לקשיים כלכליים זמניים, להיחלץ מהם ולחזור לפעילות תקינה ורווחית. כאמור, לפני העברת ההלוואה ללווה, מתבצעת בדיקה יסודית של המיזם החדש או של העסק. זאת, במטרה לשלול אפשרות של הענקת הלוואה לעסק או למיזם שהכישלון שלהם ידוע מראש.

ההלוואה העסקית איננה מתאימה לכיסוי חובות קיימים של העסק. היא גם איננה מתאימה לעסקים שפוטנציאל הרווח שלהם נמוך. עבור אלה נדרשים ייעוץ פיננסי ותכנית הבראה, כאשר ההלוואה הינה חלק מתוכנית ההבראה. לעיתים, בדיקת הפוטנציאל העסקי מוכיחה שהדבר הנכון ביותר הוא לסגור את העסק ולא להשקיע בו כספים נוספים.. גם בנושאי תוכנית הבראה לעסק או חילוץ פיננסי, ניתן לקבל סיוע והכוונה מהיועצים הפיננסיים של המקור לאשראי עסקי.

השגת הלוואה לעסק ללא ערבים

הלוואות לעסקים ללא ערבים ניתן להשיג בשתי דרכים: הלוואה כנגד נכס קיים והלוואה מקרנות מימון שונות, כפי שכבר הוזכר לעיל.

הלוואה כנגד נכסים

הלוואה לעסק כנגד נכסים משמעה שעבוד של נכסי נדל"ן השייכים לבעל העסק, או לעסק עצמו. הלוואה כנגד נכס נדל"ן הופכת את הצורך במציאת ערבים להלוואה למיותר. בנוסף, ניתן להשיג הלוואות כאלה בתנאים טובים יחסית. בדרך כלל, ההחזרים של ההלוואות מהסוג הזה נפרשים על פני תקופה ארוכה. כמו כן, הריביות על הלוואות כנגד נכסים הם נמוכות יחסית. זאת, בגלל הסיכון הנמוך יחסית שהמלווה נוטל על עצמו.

הלוואות דרך קרנות מימון

האופציה השנייה הינה גיוס הלוואות דרך קרנות מימון ממשלתיות לעסקים קטנים או קרנות דומות אחרות. בשנים האחרונות הבינו גם הבנקים הגדולים בישראל את הפוטנציאל העצום הטמון בהלוואות מהסוג הזה. כתוצאה, הקימו הבנקים השונים קרנות ייחודיות המעניקות הלוואות בתנאים טובים לעסקים. זאת, תוך הימנעות מהחתמת ערבים עבור ההלוואה.

הקרנות הללו, הן קרנות מדינה והן קרנות אחרות, מעניקות הלוואה לעסק ללא ערבים. קרנות מדינה מעניקות הלוואות לעסקים בערבות המדינה בלבד. קרנות בנקאיות או קרנות פרטיות, מעניקות הלוואות תוך שהן נוקטות אמצעים במטרה להפחית ככל האפשר את הסיכון בהלוואות העסקיות.

חשוב לחזור ולהדגיש, שהערבות שהמדינה מעניקה איננה על מלוא הסכום. בדרך כלל, המדינה מעניקה ערבויות בגובה 75% מסכום ההלוואה. במקרים יוצאים מן הכלל, אחוזי הערבות גבוהים יותר.

עוד על קרנות מימון לעסקים

קרנות מימון לעסקים הן בהחלט פתרון הולם לעסק המחפש מימון. גופים עסקיים דוגמת מט"י (המרכז לטיפוח יזמות עסקית) או המרכז הישראלי לזכיינות, עשויים לסייע מאד בעניין זה. גם קרנות אחרות, דוגמת קרן BDSK לעסקים, עשויות לסייע בהשגת הלוואה לעסק שלך בתנאים טובים ובפרישת תשלומים נוחה.

גובה ההשקעה המבוקשת מהלווה עצמו, עומד בדרך כלל על עשרים וחמישה אחוזים (25%) מכלל ההשקעה הנדרשת. זאת, במטרה לגרום לו לשאת גם הוא באחריות להשקעה. חלוקת נטל האחריות אמורה להגביר את המוטיבציה של בעל העסק להצליח ולפתח אותו.

הלוואות לעסקים והגדלת מספר המועסקים

בנוסף להשקעה המתחייבת בזמן, מחשבה ומאמץ, נדרש בעל העסק להגדיל את מצבת כוח האדם בעסק שלו. אף שאין מדובר בדרישה חד משמעית, הרי שיש לה חשיבות רבה. כתיבת התוכנית העסקית חייבת, לפיכך, להתחשב בדרישה הזאת. ככל שהצפי לגידול בכוח האדם בעסק גדל, כך גם גדלים הסיכויים שההלוואה העסקית תאושר בסיכומו של עניין ותגיע לעסק.

תוכנית עסקית

לפני נטילת ההלוואה, נדרש בעל העסק להציג תוכנית עסקית מעשית וברת ביצוע. תוכנית כזאת מציגה את החזון של בעלי העסק לעתיד ואת הדרכים והאמצעים שבהם הם ישתמשו כדי להגדיל את העסק ולהגביר את הרווחיות שלו. בניית תוכנית כזאת דורשת הכוונה של אנשי מקצוע, שיבנו אותה בצורה נכונה ויסייעו בהצגה שלב בפני מנהלי הקרנות השונים. גם בעניין זה יכולים, כאמור, אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי לסייע.

מימון בנקאי וחוץ בנקאי לעסקים

בשנים האחרונות החלו גם בנקים שונים ומוסדות חוץ בנקאיים גדולים להעניק הלוואות ללא ערבים, או תוך דרישה לערבות מינימאלית במקרים מיוחדים. ההלוואות הללו מוצעות בעידוד המדינה. זאת, במטרה לקצר הליכים ולהגדיל את היצע ההלוואות לעסקים.

תנאי הלוואות לעסקים

התנאים שבהם ניתנות ההלוואות הללו תלויים במספק אמות מידה: עם אמות המידה כאמור ניתן למנות את מצבו הנוכחי של העסק, איכות התוכנית העסקית שהוגשה למלווים והפגישה האישית בין נציגי הקרנות המלוות לבעלי העסק. הן ההכנה של תוכנית עסקית טובה והן הפגישה עם מנהלי הקרנות דורשות הכנה מוקדמת מראש. ככל שהכנה מתבצעת טוב יותר, כך גדלים הסיכויים שההלוואה תתקבל במלואה.

קרן BDI לעסקים
קרן BDI
הלוואה לעסק דרך קרן תבור
קרן תבור
הלוואות בערבות מדינה קרן שמש
קרן שמש
הלוואות בערבות מדינה לעולים
עולים עצמאיים
קרן גיזה לעסקים
קרן גיזה
קרנות מימון לעסקים
קרנות מימון

הלוואה נדרשת מול הלוואה שאושרה

לעיתים מזומנות קורה שלא כל סכום ההלוואה מאושר. במרבית המקרים, מעדיפים המלווים להעניק חלק מההלוואה. רק לאחר שנוכחו שהעסק אכן מתקדם, הם יסכימו להעניק הלוואה נוספת לעסק. בנוסף למקורות הפיננסיים שהוזכרו, ניתן לבדוק עוד קרנות, גופים פיננסיים ומקורות כספיים נוספים. זאת במטרה להשיג את המימון הנדרש. הדבר אומר שגם אם בעל העסק חווה כישלון בהשגת הלוואה מקרנות מימון, ניתן להשיג עבורו הלוואה מותאמת אישית ממקורות פיננסיים אחרים.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי סולו לעסקים מתמחים בהשגת אשראי. כמו כן, הם מתמחים בהשגת הלוואות דרך קרנות מדינה או באמצעות מוסדות בנקאיים וחוץ בנקאיים. כל זאת על פי הצרכים והיכולות של העסק. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי מלווים את הלקוח לאורך כל הדרך, הן בעצה והן במעשה.זאת, מרגע יצירת הקשר ועד להצלחה. כדאי ליצור קשר כבר כעת, באמצעות האתר או בטלפון.

המקצוענים של המקור לאשראי עסקי מעניקים את שירותיהם הטובים בכל רחבי הארץ. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב לקראת הצלחה פיננסית ועסקית.