לחצו להתקשרות:

הלוואות לעסקים בהקמה

הקמת עסק חדש כרוכה בהשקעה כספית משמעותית. במרבית המקרים, היזם לבדו איננו יכול לשאת בהוצאות וחייב להיעזר בקבלת הלוואות לעסקים מגורמים שונים, בנקאיים וחוץ בנקאיים. אילו קרנות מימון לעסקים קיימות בשוק האשראי העסקי? מהם המאפיינים של כל אחת מהקרנות הללו? אילו אפשרויות מימון נוספות קיימות בשוק ההלוואות?

בשורות הבאות נביא רשימה של קרנות מימון ייחודיות, שניתן להסתייע בהם. לכל אחד ממקורות המימון מצורף הסבר קצר על אופי הפעילות שלו.

אם יש לך עסק בתחילת דרכו הזקוק למימון, זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע של המקור להלוואות לעסקים יסייעו לך במציאת הלוואה עסקית מתאימה עבורך. אנו פועלים בכל רחבי הערץ והניסיון המצטבר שלנו עשוי לסייע גם לך לצאת לדרך עסקית חדשה. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהתחיל את התהליך לקראת קבלת המימון הנדרש.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

קרנות מימון לעסקים

בשורות הבאות נביא מידע על קרנות מימון שונות לעסקים. המידע המובא להלן הוא כללי ביותר.עם זאת, ניתן להשתמש בו כדרך לבחירת הקרן המועדפת למימון העסק שלך

קרנות מימון פילנתרופיות

קרנות מימון פילנתרופיות מגייסות כספים מתורמים בישראל ובעולם. מדובר בקרנות שהרווח הכספי איננו בראש מעייניהן. התורמים והמפעילים של הקרנות הללו מאמינים שפיתוח עסקי מועיל הן לבעל העסק והן לסביבתו. זאת כיון שעסק פעיל מגייס ומעסיק עובדים ומגדיל את היצע המשרות.

האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

המקור הראשון והייחודי ביותר הוא האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית. מדובר האגודה המעניקה הלוואות לעסקים חדשים בעיקר, בסכומים של עד 90,000 ₪ (תשעים אלף ש"ח). את החזרי ההלוואה ניתן לפרוש על פני 45 חודשים – משמע החזר של 2,000 ₪ בכל חודש. ההלוואות שמעניקה האגודה אינן נושאות ריבית.

כספי האגודה מגיעים מתורמים, ומהחזרי ההלוואות של לקוחות האגודה. הקושי העיקרי בהלוואה הוא שכדי לקבל אותה, יש לעבור הליך בדיקה ובחינה של מטרות ההלוואה. כמו כן, על מבקשי ההלוואה להכין תכנית עסקית, שתיבחן ותיבדק ביסודיות. בנוסף, קיימת חובה להחתים שלושה ערבים על ההלוואה, כאשר כל ערב בנפרד חותם על ערבות כנגד כל ההלוואה כולה. הערבים הפוטנציאליים נבדקים ומאושרים על ידי הקרן, לפני קבלת ההלוואה.

קרן נתן

קרן נתן נוסדה ומנוהלת בידי נייתן קירש, בעל הון אמיד. הקרן נועדה לתת מענה לעסקים בתחילת דרכם. מי שהיה לו עסק אחד או יותר בעבר, איננו יכול לבקש הלוואה מקרן נתן. בשלבים הראשונים בהליך ההקמה, הדבר הקשה ביותר הוא להשיג הון התחלתי לעסק. קרן נתן מסייעת לעסקים מתחילים לצלוח את המשוכה הזאת ולהיכנס למסלול פעילות נכון. הסכום המרבי אותו ניתן לקבל מהקרן עומד על 240,000 ₪. ההלוואה איננה נושאת ריבית. עם זאת, בלא הצגת תכנית עסקית הכוללת חזון עסקי ברור, עלולה הקרן להימנע מלהעניק את ההלוואה.

קרן הגליל

קרן הגליל מציעה הלוואות לעסקים ללא ריבית. הפרמטר לקבלת הלוואה הוא הקמת עסק בגליל, שיסייע בהקטנת האבטלה ויגדיל את היצע מקומות העבודה באזור. סכום ההלוואה המרבי עומד על 160,000 ₪. תקופת ההחזר היא 4 שנים במסלול השקעות או 18 חודשים במסלול הון חוזר. למעשה, זוהי הקרן היחידה המציעה שני מסלולים מוגדרים נפרדים.

קרן פדרציית ניו יורק לישראל

קרן ניו יורק מלווה כספים לעסקים בגליל ובצפון הארץ בכלל. כמו כן מתמחה הקרן בהענקת הלוואות לעסקים שהבעלים שלהם הם עולים חדשים מאתיופיה, חרדים ונשים יזמיות. סכום ההלוואה המירבי הינו 300,000 ₪, הריבית על ההלוואות מהקרן הזאת עומדת על פריים + 0.6%, משמע 2.2% נכון לינואר 2017.

הקרן מספקת ערבות על עד 95% מהסכום ותקופת ההחזר היא 5 שנים. בנוסף, מעניקה הקרן 12 חודשי גרייס – משמע דחיית ההתחלה של החזר ההלוואה בשנים עשר חודשים. במהלך חודשי הדחייה ישלם המלווה את הריביות וכל הוצאה אחרת הכרוכה בהלוואה.

קרן דטרויט / קרן פיטסבורג

שתי קרנות שמעניקות הלוואות לעסקים בצפון הארץ – הראשונה באזור מגדל העמק, נצרת עילית והמועצה המקומית עמק יזרעאל, והשנייה בכרמיאל ומשגב. בכל מקרה סכום ההלוואה המקסימלי הוא 300,000 ₪, תקופת ההחזר היא עד 6 שנים (כולל 12 חודשי גרייס) והריבית היא פריים + 1.5%.

קרן קורת

קרן קורת מציעה מסלול מיקרו הלוואות בסכומים של עד 30,000 ₪. מסלול זה מיועד לפיתוח עסקים במגזר הערבי בעיקר לנשים, או עסקים זעירים של נשים ישראליות מאוכלוסיות מוחלשות (נשים חרדיות, נשים יוצאות אתיופיה, נשים שנמצאות מחוץ למעגל התעסוקה וכו'). הכסף ניתן דרך בנק הפועלים והקרן ערבה לו.

קרן סולם

קרן סולם הינה קרן ייעודית להקמת עסקים במגזר הערבי. גובה ההלוואה המקסימלי הוא 135,000 ₪, תקופת הפירעון עד 5 שנים והריבית היא פריים + 2%. עבור הלוואה לעסק של עד 60,000 ₪ נדרש ערב אחד, ובסכומים גדולים יותר – 2 ערבים.

הקרן לעולה העצמאי

קרן שמסייעת לעולים חדשים (עד 10 שנים מיום העלייה) ולתושבים חוזרים (עד שנתיים מיום החזרה לישראל) המבקשים להקים עסק חדש. סכום ההלוואה המקסימלי הוא 125,000 ₪, הריבית היא פריים + 1.75% ותקופת הפירעון עד 6 שנים (כולל שנת גרייס). נדרש הון עצמי של לפחות 25% מסכום ההשקעה הצפויה בעסק. כמו כן, נדרשים הלווים להמציא ביטחונות בשיעור 10% מסכום ההלוואה. לחילופין, ניתן להחתים ערב על מלוא הסכום. זאת, בכפוף לאישור מנהלי הקרן לאחר בדיקה של הערב.

הלוואות מדינה והלוואות בנקאיות לעסקים

בחלק הזה של המאמר נתמקד בנטילת הלוואות עסקיות בערבות המדינה, הלוואות בנקאיות או הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים.

הלוואה בערבות מדינה

עסקים בשלב ההקמה יכולים לקבל הלוואה של עד 500,000 ₪ בערבות מדינה (שנקראת לעתים גם קרן BDSK, על שם פירמת הייעוץ העסקי שבוחנת את הבקשות להלוואה). ההלוואה היא לתקופה של עד 5 שנים כולל 6 חודשי גרייס, ונדרשת ערבות בעלים על כל הסכום וכן ביטחונות בשיעור 10% על כל סכום עד 300,000 ₪ ו-25% על היתרה מעל לסכום זה. על בעל העסק להציג הון עצמי בגובה 20% מהיקף ההשקעה הנדרשת.

הלוואות עסקיות דרך בנק לאומי

בעלי חשבון עסקי בבנק לאומי יכולים לקבל הלוואה מידית של עד 200,000 ₪, ללא בטחונות ועם תקופת החזר של עד 5 שנים.

קרנות בנק הפועלים

בנק הפועלים מפעיל קרן אשראי לנשים המובילות עסקים קטנים בענפי המסחר, המלאכה והתעשייה. קרן זו מעניקה עד 200,000 ₪ לתקופה של עד 5 שנים בריבית פריים + 3%; וקרן בשיתוף כלל ביטוח שמעניקה לעסקים בהקמה עד 500,000 ₪ לתקופה של עד 6 שנים כולל 12 חודשי גרייס. אופציה נוספת היא "אשראי ברגע"– הלוואה מהירה של עד 400,000 ₪ לעד 5 שנים.

בנק דיסקונט

ניתן לקבל דרך בנק דיסקונט הלוואות מידיות בגובה 100,000 ₪. בסכומים גבוהים יותר, ההליך ממושך יותר וכולל הצגה של תוכנית עסקית. במגזר הערבי, ניתן לקבל הלוואות באמצעות בנק מרכנתיל, השייך למעשה לבנק דיסקונט. מקצת הקרנות הייעודיות למגזר הערבי בישראל פועלות בשיתוף עם בנק מרכנתיל.

בנק מזרחי

בנק מזרחי מעניק הלוואה ברגע של עד 75,000 ₪, ללא ערבים ולתקופה של עד 5 שנים. זאת, לבעלי כרטיסי אשראי מסוימים. ההלוואה ניתנת בריבית בנקאית רגילה. היתרון הגדול של הלוואה כזאת טמון במהירות שבה ניתן האשראי.

חברות אשראי וגופים פיננסיים

גם חברות אשראי חוץ בנקאי וגופים פיננסיים שונים מספקים הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים חדשים ולעסקים בהקמה. תנאי ההלוואה והריבית נקבעים באופן פרטני בהתאם לתנאים ולמצב הכללי של העסק. כיוון שהפרמטרים למתן הלוואה, הסכומים המוענקים ותנאי ההחזר אינם נקבעים מראש בהלוואות כאלה, מומלץ בחום לחפש הלוואה להקמת עסק בעזרת אנשי מקצוע מנוסים.

היועצים הפיננסיים המקצועיים והמיומנים מטעמנו מסייעים לבעלי עסקים קיימים או ליזמים המעוניינים לפתוח עסק חדש. הם מלווים את בעלי העסק לאורך כל הדרך, החל מהגשת הבקשה ועד לקבלת ההלוואה בפועל.

קרן שמש ליזמים צעירים בעסקים
קרן שמש לעסקים
הלוואה לעסק דרך קרן תבור
קרן תבור לעסקים
מימון לעסק קטן
מימון לעסק קטן
קרנות לעסקים חדשים
מימון לעסקים חדשים
עסקים מתחילים
הלוואות לעסקים מתחילים
הלוואה לעסקים חדשים
הלוואות לעסקים חדשים

המקצוענים שלנו מסייעים בבדיקת היתכנות של הקמת העסק ובהכנת תכנית עסקית ברמה גבוהה. אבל החלק החשוב באמת בתהליך הוא מציאת ההלוואה המתאימה ביותר ליכולות ולצרכים של העסק. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת קשר באתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות, יועצת או יועץ פיננסי מקצועי יחזרו אליך בהקדם להמשך התהליך.

אנשי המקצוע המיומנים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים בגיוס אשראי עסקי, הלוואות לעסקים ומימון. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד ראשון להצלחה.