לחצו להתקשרות:

הלוואות לעסקים לפי סוג עסק

גיוס הלוואות לעסקים מתבצע רק אחרי שהגופים המלווים מבצעים בדיקה יסודית לעסק. מהן אמות המידה שעל פיהן נבחנים העסקים לצורך קבלת אשראי עסקי? האם קיימת העדפה מצד גופים פיננסיים כלפי סוגי עסקים מסוימים? מה ההבדלים בין הלוואות עסקיות לעסקים מועדפים לבין הלוואות לעסקים בקשיים או בעדיפות נמוכה? המאמר שלפניכם עוסק בהרחבה בסוגיות הללו.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור להלוואות לעסקים מסייעים בהשגת אשראי ומימון עסקי. זאת, בהתאמה אישית ובתנאים הטובים ביותר האפשריים לעסק. כחלק מהאמצעים להשגת המימון הנדרש, ניתן לקבל גם סיוע בהכנה ויישום של תוכנית עסקית. תוכנית כזאת אמורה לסייע לעסקים קיימים ומתחילים בהתוויית הדרך הקצרה והמהירה ביותר לרווחיות ויציבות עסקית. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת הקשר באתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה

אנשי המקצוע שלנו פועלים בכל רחבי הארץ, באחוזי הצלחה גבוהים בתחום גיוס הלוואות לעסקים, אשראי לעסקים ומימון. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד חשוב להצלחה עסקית ופיננסית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

בדיקת גיוס הלוואות לעסקים

בחינת העסק לפני הענקת הלוואות עסקיות מתבצעת במספר מישורים, ברמת המקרו וברמת המיקרו.

בחינת היתכנות לקבלת הלוואות עסקיות

ברמת המקרו, מתבצעת סקירה ובחינה של תחום הפעילות של העסק בכללותו. חלק מהשאלות שאנשי המקצוע עשויים לשאול הן כדלקמן:

יציבות עסקית

מה מידת היציבות העסקית הממוצעת של עסקים בתחום העיסוק של מבקשי ההלוואה? התשובה לשאלה הזאת הינה בעלת חשיבות רבה. זאת, כיון שרמת הסיכון הראשונית עלולה להשפיע על סיכויי ההצלחה של העסק. אם העסק מתחיל, ישנם מספר תחומים שמלכתחילה עלולים להיתקל בסירוב. עם התחומים היותר בעייתיים ניתן למנות, למשל, את תחום המסעדנות – תחום שעבר לא מעט משברים וזעזועים בעשורים האחרונים. אם מדובר בעסק קיים, אזי ניתן להמשיך בהליך הבחינה של הבקשה להלוואה. זאת, לאור תוצאות הבדיקה הראשונית של העסק.

תחרותיות

מה רמת התחרותיות בתחום העיסוק של העסק המיועד? מה הרמה שלה בסביבת העסק הקרובה? האם יש מקום לעסק נוסף בתחום? גם כאן הבדיקה מתבצעת בצורה יסודית תוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים.

אופק התפתחות וצמיחה עסקית

האם ניתן להציג, בסיוע אמות המידה שהובאו כאן, מסקנה באשר לאופק ההתפתחות וסיכויי ההישרדות של העסק? אם המסקנה חיובית, או שלכל הפחות איננה שלילית מובהקת, יש להמשיך את בחינת העסק.

בחינת היתכנות עסקית ברמת המיקרו

ברמת המיקרו, חלק מהסוגיות שייבחנו הן כדלקמן:

מקצועיות

מה מידת ההבנה של בעלי העסק או היזמים בתחום העיסוק המיועד? ככל שרמת המקצועיות תהיה גבוהה יותר, כך גדלים הסיכויים לגיוס אשראי.

השקעה ביחס לתשואה

מה מידת ההשקעה הנדרשת להקמת העסק ולהובלה שלו עד להגעה לרווחיות? מה התשואה הצפויה של העסק ביחס להשקעה? התשובה לשאלה הזאת היא חשובה מאד. ככל שההשקעה ההתחלתית גבוהה יותר, כך גדלה רמת הסיכון שהמלווים נוטלים על עצמם. ככל שהתשואה של העסק ביחס להשקעה היא גבוהה יותר, כך גדלים הסיכויים להשגת אשראי לעסקים בהקמה בתנאים טובים.

אמות המידה שהוצגו כאן הן חלקיות בלבד וכלליות ביותר. בחינה מקצועית של העסק תכלול, קרוב לוודאי, עוד שאלות וסוגיות מקצועיות, בעיקר כאלה המאפיינות סוגים ספציפיים של עסקים.

תעדוף תחומי עיסוק במתן הלוואות עסקיות

דו"חות תקופתיים של חברות שונות, דוגמת חברת BDI המפרסמת נתונים עסקיים, מדרגים את תחומי העיסוק על פי רמת הסיכון הגלומה בהם. אף כי רמת הסיכון משתנה מעת לעת ויש לעיתים תזוזה בדירוג, הרי שבאופן כללי, המצב לרוב דומה במרבית המקרים. עם עשרת התחומים שבהם רמת הסיכון העסקי היא הנמוכה ביותר נמנות בדרך כלל תעשיות הכימיקלים, קוסמטיקה ופרמצבטיקה ותעשיית הנייר והקרטון. כמו כן נכללות בעשירייה הראשונה גם תעשיית המתכת, תעשיית הגומי והפלסטיק וכן שירותי התחבורה וההובלה האווירית. אחרונות בעשירייה הזאת הן תעשיות הטקסטיל, הביגוד וההנעלה, שיווק מוצרי דפוס והוצאה לאור, הייצור החקלאי ותעשיית חומרי הגלם.

בעשירייה התחתונה נכללים שירותי הבידור והפנאי, סיטונאות מזון ומשקאות, תעשיית הדפוס (להבדיל משיווק מוצרי דפוס), שיווק מוצרי טקסטיל ובנייה. בנוסף, נכללים בה שירותי סיטונאות חלפים לכלי רכב,  שירותים כלליים ושירותי הובלות לסוגיהם השונים. סוגרים את הרשימה, בדומה לתוצאות בכל אחד מהדו"חות בשנים האחרונות, ענף התיירות ובתי המלון וכן מסעדות ובתי קפה.

כל שאר הקטגוריות העסקיות נמצאות במקום כל שהוא באמצע הרשימה. בין התחומים הללו ניתן לכלול את תעשיית מוצרי העץ, שיווק מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, שיווק מוצרים ברי קיימא ותעשיות שונות. מדובר, כמובן, ברשימה חלקית בלבד.

הרשימה דלעיל ורשימות דומות של רמת הסיכון העסקי מוכרות וידועות היטב לגופים פיננסיים העוסקים בהלוואות עסקיות. גם גופים המעניקים הלוואות בערבות המדינה מכירים את הנושא. העדיפות, מבחינת הגופים המלווים, הינה מתן הלוואות וסיוע עסקי בתחומים שבהם הסיכויים להצלחה עסקית גבוהים יחסית. דה עקה, שדווקא התחומים הבעייתיים ביותר לכאורה, הם תחומים הנחשבים עתירי כוח אדם. ענף המלונאות והתיירות לבדו מעסיק עשרות אלפי עובדים קבועים. זאת, בנוסף לאלפים רבים של עובדים עונתיים, בקיץ ובתקופות שיא בתיירות. מכאן, שהקמת יזמות עסקית תיירותית מוצלחת, עשויה להניב עשרות ואפילו מאות מקומות עבודה.ענף המסעדנות מעסיק גם הוא עשרות אלפי עובדים. למעשה, חלק חשוב ברמת הסיכון הגבוהה ניתן לזקוף לזכותן של ההוצאות העצומות על שכר בתחומים הללו.

הלוואות לעסקים לפי רמת הסיכון

רמת הסיכון, כפי שתוארה בשני הסעיפים האחרונים, משפיעה גם על תנאי המימון. ככל שרמת הסיכון גבוהה, כך יהיו ריבית הלוואות לעסקים ותנאי ההחזר של ההלוואה יהיו גבוהים יותר. זאת, עקב החשש המוצדק מפני כישלון עסקי. כישלון כזה עלול לגרום לגוף המלווה לאבד את ההשקעה שלו. לחילופין, הערבויות שתידרשנה כנגד ההלוואה תהיינה כאלה שבעלי העסק אינן מסוגלים להעמיד.

ואולם למרות האמור לעיל, המצב איננו נורא כפי שאפשר היה לצפות. ראשית, המדינה מעודדת הקמת עסקים, דווקא בתחומים שהם עתירי כוח אדם. שנית, ככל שרמת המקצועיות וההבנה של היזמים או של בעלי העסק גבוהה יותר, כך משתפרים הסיכויים להשיג את האשראי המובטח.

תוכנית עסקית והצלחה בגיוס אשראי

כל גוף המעמיד הלוואות ליזמים ובעלי עסקים, מעוניין לדעת שההשקעה שלו נתונה בידיים טובות. כמו כן, הנציגים של הגופים המלווים, בין אם מדובר בהלוואות בנקאיות או הלוואות חוץ בנקאיות, מעוניינים להיות בטוחים ככל האפשר שההלוואה שלהם, שיש בה משום השקעה, תישא פרי. לצורך כך, נדרשים היזמים להכין תוכנית עסקית. מדובר בתוכנית שתגדיר בצורה ברורה את תחום העיסוק של העסק, דרך התפעול שלו והצמיחה העסקית הצפויה. בנוסף, התוכנית חייבת לכלול תחזית ריאלית באשר לרווחים הצפויים ולמועד שבו יעבור העסק ממצב של הפסד למצב של רווח. ככל שהתוכנית העסקית ערוכה טוב יותר ומוצגת בצורה משכנעת יותר, כך גלים הסיכויים להשיג את האשראי הנדרש.

הלוואות לעסקים קטנים
הלוואות לעסקים קטנים
הלוואות לעסקים בהקמה או עסקים בשלבי הפעילות הראשונים
הלוואות לעסקים בהקמה
הלוואות בערבות מדינה לעסקים, הלוואות בתנאים נוחים בערבות מדינה
הלוואות בערבות מדינה
הלוואות עסקיות, סיוע לעסק בעזרת הלוואה עסקית, מימון לעסקים
הלוואות עסקיות
הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, מימון לעסקים מחברות חוץ בנקאיות
הלוואות חוץ בנקאיות
הלוואות בנקאיות לעסקים במגוון תחומים. סוגים שונים של הלוואות לעסקים
הלוואות בנקאיות לעסק

היועצים הפיננסיים המיומנים והמקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ללקוחות בפונים אליהם לאורך כל הדרן: בחינת ההשקעה הנדרשת, כתיבת התוכנית העסקית, השגת האשראי הנדרש ליזמים ויישום הפועל של התוכנית העסקית. זאת, עד למעבר של העסק לרווחיות ואף מעבר לכך. תוכנית עסקית איכותית המיושמת בצורה נכונה, תגדיל את רווחי העסק בעקביות ובהתמדה.

אם אתם נמצאים בשלבים הראשונים של הקמת עסק חדש ואם אתם מתלבטים באשר לדכים להשיג את האשראי המבוקש עבורו, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה המקובלות. אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם לאורך כל הדרך עד להשגת המימון הנדרש לעסק שלכם.

בנוסף, קיימת האופציה לליווי ותמיכה מקצועית, שתזרז את הפיכת העסק לרווחי. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ ומאחוריהם רשימה ארוכה של עסקים מצליחים ורווחיים. צרו קשר כעת, ושיהיה בהצלחה.