לחצו להתקשרות:

נטילת הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים מגדילות את כושר התמרון הפיננסי של העסק. מהן הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים? מה היתרונות של הלוואות כאלה? היכן ניתן להשיג הלוואות עסקיות מחוץ למסגרת הבנקאית? התשובות – בהמשך המאמר

המקור לאשראי עסקי מציע מגוון הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים. בחלק מהמקרים ניתן להשיג הלוואות לעסקים ללא ערבים וללא ערבויות. זאת, כאשר מדובר בסכומים קטנים יחסית, עד 50 אלף ש"ח.

סוג נוסף של הלוואות לעסקים הינו הלוואות כנגד בטחונות נדל"ניים. הכוונה כאן היא לנטילת משכנתאות חוץ בנקאיות כנגד נכסים עבור לקוחות שיש להם היסטוריית אשראי שלילית. זאת, בנוסף למערכת יחסים לקויה ורצופת משברים עם מערכת האשראי הבנקאית. הלוואות מהסוג הזה נועדו לבעלי עסקים הזקוקים להלוואות בסכומים גדולים, המגיעים לכדי מאות אלפי שקלים. הלוואות מהסוג הזה ניתן לקבל, תוך התאמה מיטבית של הריבית ותנאי ההחזר ליכולות ולדרישות הספציפיות של העסק.

פתרונות משכנתא חוץ בנקאית מתאימים בעיקר לבעלי עסקים המחזיקים בנכסי נדל"ן (דירות, בתים, קרקעות) הרשומים בטאבו על שמם. עבור בעלי נכסים כאלה ניתן להשיג אשראי בגובה של עד 60% משווי הנכס הפנוי משעבוד. הפתרון הקלאסי הזה מתאים בעיקר לבעלי נכסים שאינם משועבדים לבנקים או לגופים אחרים.

ראה גם: אשראי חוץ בנקאי לעסקים כנגד נכסים.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מהן הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים הן הלוואות הניתנות על ידי גופים פיננסיים שונים, מחוץ למסגרת הבנקאית. עם הגופים המציעים הלוואות שלא במסגרת הבנק, ניתן למנות: חברות אשראי, חברות ביטוח וקרנות פנסיה. בנוסף, ישנן חברות פרטיות שיש להן אישור ורישיון מבנק ישראל ומשרד האוצר, לעסוק במתן הלוואות. סקירה נרחבת יותר בנושא תובא בהמשך המאמר.

יתרונות הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות חוץ בנקאיות מתאימות לסוגים שונים של עסקים: עסקים המצויים בקשיי נזילות זמניים, עסקים המעוניינים להתרחב וכאלה הזקוקים לנטילת הלוואת הון חוזר. זאת, במקרים שבהם הבנקים מסרבים, מסיבות שונות, להעניק אשראי או הלוואות לעסקים הללו.

בהקשר הזה צריך לומר, שלא כל עסק שהבנק מסרב להעמיד לו הלוואה בנקאית או מסגרת אשראי, הוא בהכרח עסק בעייתי. לעיתים מדובר בעסק שהיו לו בעיות בעבר. במקרים אחרים מדובר במחסור בביטחונות ראויים או בעסק שנקלע לקשיים זמניים וחולפים. הלוואות חוץ בנקאיות עשויות לסייע לעסק כזה ליישם תהליך של חילוץ פיננסי, יציאה מהקשיים ועלייה על דרך המלך.

יתרון חשוב נוסף של הלוואה חוץ בנקאית לעסק, טמון ביכולת של העסק הלווה לשמור על מסגרת האשראי הבנקאית ולהימנע מניצול שלה. מסגרת אשראי פנויה מאפשרת לעסק לתפקד בצורה טובה, תוך כיבוד ההתחייבויות הפיננסיות לספקים. כיבוד התחייבויות כאמור הוא הדרך היחידה לשימור ולשיפור הפעילות העסקית.

מטרת הלוואה חוץ בנקאית וחילוץ פיננסי

המטרה של הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, בחלק ניכר מהמקרים, היא להעמיד את העסק על הרגליים ולהחזירו לאיזון פיננסי כלכלי ותזרימי. חלק נוסף בתהליך החילוץ של העסק מבעיה פיננסית הינו כתיבת תוכנית עסקית איכותית, ריאלית וברת ביצוע. תוכנית הכתובה בצורה מקצועית והמציגה מטרות ברורות וניתנות להשגה, מביאה איתה שני יתרונות: הראשון – אישור מהיר יותר של ההלוואה הנדרשת. היתרון השני הוא התווייה של דרך התקדמות ברורה לעסק. וכשיש דרך ברורה, סיכויי ההצלחה הם גבוהים. עוד על התוכנית העסקית, בהמשך המאמר.

היכן ניתן להשיג הלוואות חוץ בנקאיות

שוק ההלוואות החוץ בנקאיות בישראל הוא גדול, מגוון ומורכב. מספר הגופים הפעילים בשוק הזה נמצא בעלייה מזה כשני עשורים. להלן סקירה קצרה של הגופים והחברות השונים הפעילים בתחום:

קרנות פילנתרופיות

קרנות פילנתרופיות מעניקות הלוואות לעסקים, בתנאים אטרקטיביים ובריביות נמוכות. מרבית הקרנות הללו גובות ריביות הקרובות לריבית הפריים. כל גוף פיננסי אחר המעניק הלוואות עסקיות, גובה ריביות גבוהות הרבה יותר. יחד עם זאת, מרבית הקרנות הללו מבקשות מהלווים להחתים כמה ערבים כנגד ההלוואה.

קרנות בערבות המדינה

קרנות בערבות המדינה מעניקות הלוואות לעסקים, כאשר המדינה ערבה כנגד 75% מסכום ההלוואה לפחות. הריביות בקרנות הללו נקבעות באמצעות מכרז שנכרך מכת לכל. בכל מקרה, מדובר בריביות נמוכות יחסית לריביות הבנקאיות או החוץ בנקאיות.

חברות ביטוח וקרנות פנסיה

בעשור האחרון נכנסו גם חברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות לשוק ההלוואות לעסקים. היתרון הגדול של הלוואות דרך הגופים הללו טמון במהירות היחסית שבה מתנהל הליך ההלוואה. בנוסף, הן מעניקות הלוואות גם ללקוחות שסורבו על ידי הבנקים. מנגד, הריביות על הלוואות מהסוג הזה הן גבוהות יחסית.

חברות אשראי

חברות האשראי השונות מעניקות הלוואות לבעלי כרטיסי אשראי. הליך נטילת ההלוואה הוא קצר ופשוט. מנגד, הריביות על הלוואות כאלה הן גבוהות מאד יחסית לממוצע בשוק.

גופים פיננסיים אחרים

מדובר בחברות וגופים פיננסיים אחרים שקבלו אישור ממשרד האוצר לעסוק במתן הלוואות. בדרך כלל, קהל הלקוחות שלהם מורכב מבעלי עסקים שלא מצאו פיתרון פיננסי אחר. הריביות שגובות החברות הללו הן גבוהות במיוחד. הריביות כאמור עלולות להגיע לגובה של 21% בשנה, שהוא אחוז הריבית המרבי המותר על פי חוק. לפיכך, יש לנקוט משנה זהירות לפני נטילת הלוואה מהסוג הזה.הליך הלוואה חוץ בנקאית לעסק

הליך קבלת הלוואה

הליך קבלת הלוואות כאמור כולל שני שלבים עיקריים וכן פגישה בין נציגי המלווים למבקשי ההלוואה:

בחינת הפעילות העסקית

השלב הראשון הוא בחינת העסק והפעילות שלו, במטרה לאמוד את הרווחיות ואת היציבות הכלכלית שלו. בשלב הזה מתבקשים בעלי העסק להציג מאזנים משנים קודמות, אם קיימים, ומאזנן בוחן תקופתי. כמו כן נדרשת הצגת מצב החשבון העסקי. תמונת החשבון כוללת את התנועות בחשבון העובר ושב והאובליגו הקיים.

הכנת תכנית עסקית

בשלב הבא מתבקשים בעלי העסק להכין, כפי שהוזכר לעיל, תוכנית עסקית שתתווה את הדרך להמשך הפעילות הכלכלית. הכנת תכנית עסקית צריכה להתבצע, במרבית המקרים, בליווי מומחה לדבר. במקרים מסוימים נדרשים בעלי העסק להעמיד ערבויות אישיות להלוואה.

פגישה בין נציגי המלווים לבעל העסק

לעיתים נוסף גם שלב נוסף – פגישה אישית עם בעלי העסק למטרת התרשמות כללית. בפגישה מתבקשים בעלי העסק להציג את החזון שלהם באשר לעתידו של העסק והדרכים להגדלת הפעילות העסקית והרווחים.

הלוואות לעוסקים בחקלאות
הלוואות לחקלאים
הלוואות עסקיות ליבואנים
הלוואות ליבואנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות למסעדות
הלוואות למסעדות וקייטרינג
הלוואות לחברות הזנק סטארטאפ
חברות סטארטאפ הזנק
הלוואות לבעלים של מוניות
הלוואות לבעלי מוניות

המקצוענים של המקור לגיוס אשראי חוץ בנקאי לעסקים מתמחים בגיוס אשראי וכן בהשגת הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים קטנים ובינוניים. בנוסף, הם מסייעים במציאת הלוואות לעצמאים בתנאים הטובים ביותר.. כדאי קשר כבר כעת ונציגי החברה יחזרו אליך במהרה. הם ילוו אתכם לאורך כל התהליך עד לקבלת המימון הנדרש.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ. ניתן להגיש בקשה והמומחה הקרוב ביותר אליך יסייע לך במציאת ההלוואה הטובה ביותר והמתאימה ביותר לצרכים וליכולות של העסק שלך.