לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים
מתי לקחת הלוואות בנקאיות לעסקים? מהן מטרות אפשריות של הלוואות לעסקים? כיצד משיגים הלוואות עסקיות בהתאמה לצרכי העסק? מה בין הלוואות חוץ בנקאיות להלוואות בנקאיות?
גיוס הלוואות בערבות המדינה לעסקים, הלוואות לעסקים, הלוואות מדינה לעסקים, הלוואות דרך קרנות בערבות מדינה לעסקים, קריטריונים לקבלת הלוואות לעסקים בערבות המדינה, כתיבת תוכנית עסקית כחלק מהליך קהלת הלוואה עסקית בערבות המדינה
מתי נדרשות הלוואות לעסקים קטנים? היכן ניתן להשיג הלוואות עסקיות באמצעות קרנות מימון לעסקים? אילו מקורות כספיים חלופיים מאפשרים השגת אשראי עסקי בהתאמה מיטבית לצרכי העסק?
יתרונות הלוואות לעסקים דרך בנק לאומי, הלוואות בנקאיות איכותיות, השגת הלוואות חוץ בנקאיות או הלוואות לעסקים באמצעות בנק לאומי בתנאים טובים ובהתאמה מיטבית עבורך
גיוס הלוואות לעסקים בנק מזרחי טפחות, הלוואות עסקיות מימון באמצעות בנק מזרחי, הלוואות בנקאיות לעסקים למסגרת אשראי, נטילת הלוואות לעסקים קטנים דרך בנק מזרחי טפחות
גיוס הלוואות לעסקים דרך בנק הפועלים, הגדלת מסגרת אשראי והאובליגו העסקי, הלוואה בנקאית לעסק באמצעות נטילת הלוואה עסקית דרך בנק הפועלים

יזמות ותכנית עסקית א'

אחד התנאים הנדרשים מכל יזם המבקש מימון וקבלת הלוואות ליזמות עסקית חדשה, הינו כתיבת תוכנית עסקית. אנשי המקצוע של המקור לאשראי מסייעים בכתיבת תכנית עסקית וביישום שלה לאחר קבלת המימון.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

תכנית עסקית והמטרות שלה

התכנית העסקית צרכה להתוות את דרכו העתידית של העסק להצלחה. תוכנית עסקית טובה מגדילה בצורה משמעותית את הסיכויים של העסק החדש להצליח בגיוס המימון.

הלוואות לעוסקים בחקלאות
הלוואות לחקלאים
הלוואות עסקיות ליבואנים
הלוואות ליבואנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות למסעדות
הלוואות למסעדות וקייטרינג
הלוואות לחברות הזנק סטארטאפ
חברות סטארטאפ הזנק
הלוואות לבעלים של מוניות
הלוואות לבעלי מוניות

תכנית עסקית הבנויה בצורה נכונה מתווה את המסלול של העסק ואת ההתנהלות העתידית שלו. זאת תוך הסתמכות על הנחות  באשר להיקפי הפעילות וההכנסות מצד אחד, והיקפי ההוצאות הצפויים מצד שני. הלוואות ליזמות עסקית מסייעות לעמוד בהוצאות הראשוניות וביצירת תנופה עסקית הנדרשת להצלחה.

הבנקים או כל גוף אחר המעניק הלוואות ליזמות עסקית לעסקים בתחילת הדרך, מעוניין לראות תכנית עסקית ריאלית. מבחינתו, הבנק מעוניין לראות כיצד יוכל העסק להחזיר את ההלוואות שנטל. ואם הבנקים נוהגים כך, על אחת כמה וכמה גופים המעניקים הלוואות בערבות מדינה לעסקים. קבלת הלוואה בערבות מדינה לעסקים אין פירושה שהמדינה מפזרת כספים בלא אבחנה.

עקרונות היסוד בכתיבת תכנית עסקית

תכנית עסקית ראויה לשמה תכלול את החלקים הבאים:

תיאור המוצר או השרות שהעסק העתידי מיועד למכור: תיאור המוצר חייב להיות מדויק ככל האפשר ולשקף נאמנה את תחום העיסוק העתידי של העסק. הלוואות ליזמות עסקית אינן ניתנות על פי תיאורים כלליים או שאיפות בלבד. כיון שכך, תיאור כללי איננו מספיק. התיאור "עסק בתחום הקוסמטיקה", לדוגמא, איננו מספיק ואיננו פוגע. התיאור "עסק למכירת מוצרי קוסמטיקה של XXXX" יהיה נכון יותר. מוגדר בו תחום עיסוק ספציפי – מכירה. מוגדר בו גם ספק עיקרי.

הזדמנות עסקית – צורך קיים במוצר או השירות המוצעים: זוהי נקודה חשובה, שעליה יקום או ייפול דבר. גם המוצר הטוב ביותר עלול שלא להימכר, במקום שבו התחרות גבוהה במיוחד. אם מדובר בחנות המתמחה במכירת מוצרים מסוימים, יש לבדוק הימצאו של חנויות אחרות באזור, ומה המרחק בינן לבין החנות המדוברת. אם מדובר בחברה המשווקת מוצר או שירות מסוימים, יש לבדוק את האפשרות שלה להשתלב בתחום ולהרוויח. יזמים רבים בטוחים שכיון שהם מבינים בתחום כל שהוא, הם יצליחו. ואולם גם איש המקצוע הטוב ביותר עלול להיכשל בסביבה שבה התחרותיות גבוהה. ככל שתחום העיסוק הוא פחות "היי טק", כך התחרותיות גדולה יותר, באופן אוטומטי. מי שכותב את התכנית העסקית חייב להוכיח שנשנה הזדמנות עסקית ומן הראוי לנצל אותה. התחרות בתחום העיסוק של העסק העתידי ממלאת תפקיד חשוב באישור או אי אישור התכנית העסקית של הלוואה לעסק.

עלויות ורווחיות: בסעיף הזה יציג היזם את העלויות הצפויות של חומרי הגלם ואת המרווח הצפוי בינן לבית המחיר הסופי שלו עבור הלקוח. ככל שהמרווח גבוה יותר, כך הפוטנציאל העסקי טוב יותר. גם כאן, חשוב מאד שהיזם יכיר את התחום שאליו הוא נכנס ואת המרווחים המקובלים בין מחירי הקנייה למחיר המכירה.

האפשרויות הקיימות ליצירת רווחים:

כאן מדובר בנתון משוער דווקא. עם זאת, הנתון הזה חייב להיות מבוסס על ידיעה קודמת או לחילופין על מספר הלקוחות או היקפי הרכישות הצפויים. ככל שהפוטנציאל הגלום בעסק החד גבוה יותר, כך יהיה קל יותר למוסדות בנקאיים ואחרים להעניק הלוואות לעסק המתוכנן. כאן באים לידי ביטוי הניסיון של היזם והיכולת שלו להציג בצורה נכונה, ריאלית ומשכנעת את היקפי הסחר האפשריים.

המקור לאשראי עסקי מסייע ליזמים מתחילים בהשגת מימון עסקי והלוואות לעסקים שלהם. עסקים המצויים בשלבי ההקמה הראשונים כמו גם עסקים ותיקים עשויים למצוא את מבוקשם אצלנו. ניתן ליצור קשר כבר כעת. נציגינו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם בהכנת תוכנית עסקית, הצגה שלה והשגת מימון לעסק שלכם, בתנאים הטובים ביותר האפשריים.