לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

איחוד הלוואות לעסקים והקטנת ההחזרים

אחד הגורמים המשפיעים על היציבות העסקית הינו היכולת של העסק לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלו לאורך זמן. אבל לעיתים מזומנות קורה שבעלי עסקים מגדילים את ההתחייבויות הקבועות של העסק באמצעות נטילת הלוואות לעסקים, תוך התעלמות מתזרים המזומנים. כתוצאה, מופר היחס בין ההתחייבויות הכספיות של העסק לבין ההכנסות שלו. הפרת האיזון מקטינה את היכולת של העסק לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות בהצלחה.

כיצד קורה שהחזרי ההלוואות הופכים להתחייבות כספית מעיקה? איך משפיעים החזרי הלוואות עסקיות גבוהים על ההתנהלות העסקית? כיצד ניתן לטפל בנושא ולהחזיר את ההוצאות לשליטה מלאה? היכן ניתן להשיג הלוואות לעסקים במטרה לבצע איחוד הלוואות? בשורות הבאות נשיב לשאלות הללו בהרחבה.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לבעלי עסקים המצויים במצוקה פיננסים במציאת פתרונות איכותיים בהתאמה מיטבית לעסק שלהם. אם גם העסק שלך נמצא במצב משברי בכל חודש במועד התשלום לספקים ולבעלי חוב ואם היציאה מהמשבר איננה נראית באופק, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני השעות העבודה המקובלות. יועצת פיננסית מקצועית או יועץ מקצועי מטעמנו יחזרו אליך בהקדם. אנשי המקצוע שלנו ילוו אותך לאורך כל הדרך, עד למציאת פתרון הולם לבעיה באמצעות איחוד הלוואות לעסקים. בנסף, ניתן לקבל סיוע בבניית תוכנית עסקית, שתשפר את הסיכויים לקבלת הלוואה. כדאי ליצור קשר כעת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הלוואות לעסקים - מיתרון לנטל פיננסי

במהלך הפעילות העסקית נוצרים מעת לעת מצבים שמצריכים נטילת הלוואות עסקיות או הגדלה משמעותית של מסדרת אשראי עסקי. הדבר קורה לעיתים בגלל מחסור בהון חוזר ולעיתים בגלל גידול מהיר של העסק המצריך הגדלה משמעותית בהוצאות לחומרי גלם, הוצאות ייצור וכן הוצאות שינוע. גורם אחר לצורך בנטילת מימון לעסקים הינו חולשה זמנים של השוק, אם בעקבות אירוע בטחוני ואם בעקבות חולשה זמנים בכלכלה.

בכל אחד מהמקרים המתוארים לעיל, נטילת הלוואה לעסק עשויה לסייע מאד לעסק לשרוד ולצלוח תקופות קשות. במועד הסמוך לנטילת ההלוואה ובחודשים הסמוכים לו, מצב המזומנים בעסק אכן משתפר, יחד עם היכולת שלו לעמוד בכל ההתחייבויות שלו לספקים, לעובדים ולרשויות המס.

אבל לעיתים מזומנות קורה שהבעלים של עסק כל שהוא גולשים במדרון החלקלק של צבירת התחייבויות פיננסיות, בלי לתת את הדעת לעובדה שהחזרי ההלוואות עלולים להפוך לנטל.

תשלומים מצטברים והמשמעות שלהם

לעיתים קורה שהבעלים של עסק מסוים מבצעים פעולות פיננסיות שונות בתוך זמן קצר יחסית. כל אחת מהפעולות הללו כשלעצמה היא הגיונית ואף מוצדקת, לאור הנתונים הקיימים. אבל מהר מאד קורה שלמרות ההצדקה לכל פעולה בנפרד, התמונה הכללית נראית רע, ואפילו רע מאד.

הלוואת הון חוזר

נטילת הלוואה עסקית אחת למטרת הון חוזר לעסקים היא בהחלט לגיטימית. הלוואה מהסוג הזה מגשרת על הפער בין מועדי ההוצאות למועדים שבהם מתקבלות ההכנסות מהפעילות העסקית.  החזר ההלוואה הזאת עשוי להתפרש על פני 24 תשלומים במקרה הטוב, ועד 60 תשלומים במקרה הפחות טוב.

הלוואה לרכישת חומרי גלם

גם נטילת הלוואה נוספת לרכישת חומרי גלם, רכב חדש או מכונת ייצור חדשה היא בהחלט הלוואה במקומה. זאת, בעיקר אם וכאשר העסק נכנס לתקופה של צמיחה מהירה יחסית. דה עקה, שכאשר החזרי ההלוואה הזאת נוספים על החזרי הלוואות קודמות, המצב מתחיל לצאת משליטה.

חולשה זמנים ונטילת הלוואות לעסקים

בנוסף לאמור לעיל, נטילת הלוואה לעסק בגלל חולשה זמנית של השוק, אירוע בטחוני או כל סיבה זמנית אחרת להאטה במכירות, עשויה להתברר כאקט לגיטימי שבמצבים רגילים יכול לסייע לעסק. אבל שוב, נטילת הלוואות שההחזר החודשי שהם מצטבר ונוסף על החזרי הלוואות קיימות אחרות עלולה, במוקדם או במאוחר, לפגוע בפעילות העסקית.

ההשפעה השלילית של הצטברות הלוואות עסקיות

הפגיעה עלולה להיות משמעותית יותר, אם התוצאות הנגזרות מההשקעה הכספית באמצעות ההלוואות, איננה מגיעה במקביל לגידול בהוצאות. לדוגמא – עסק שההכנסה החודשית שלו היא 30,000 ₪, ולקח שלוש הלוואות שההחזר עבור כל אחת מהן הוא 5,000 ₪ בכל חודש. מצד אחד, החזרי ההלוואות הצטברו והגיעו לכדי 15,000 ₪ בחודש מצד שני, ההכנסות עדיין לא גדלו בהתאמה, אף כי קיימת ציפייה שכך יקרה. כתוצאה, נוצר מצב שבו מחצית מהכנסות העסק מוקדשות להחזרי ההלוואות. וזאת, עוד לפני תשלום משכורת לפועל בעסק, הוצאות שונות וכמובן – משיכת משכורת של בעל העסק.

הלוואות לעסקים במזרחי טפחות
בנק מזרחי טפחות
הלוואות לעסקים בבנק ירושליים
בנק ירושליים
הלוואות לעסקים בבנק דיסקונט
בנק דיסקונט
הלוואות לעסקים בבנק הפועלים
בנק הפועלים
הלוואות לעסקים בבנק לאומי
בנק לאומי
גיוס אשראי בנקאי לעסקים
בנק איגוד

סביר מאד להניח שבעתיד הנראה לעין ההכנסות תגדלנה, ומצד שני יפחתו תשלומי ההחזר, ככל שתסתיימנה תקופות ההלוואה השונות. אבל בנקודת הזמן שבה החזרי ההלוואות ביחס להכנסות הם גבוהים, המחשבה הזאת איננה מנחמת כלל ועיקר.

איחוד הלוואות לעסקים ומשמעותו

הפתרון הטוב ביותר במצבים הללו הינו איחוד הלוואות לעסקים. איחוד ההלוואות משמעותו נטילת הלוואה אחת גדולה, שתשלומי ההחזר שלה יתפרשו על פני תקופה ארוכה יחסית.

החיסרון הגדול בנטילת הלוואה מהסוג הזה הוא ההתחייבות לתקופת החזר ארוכה יחסית. התחייבות כזאת מהווה בעיקר מועקה פסיכולוגית. עם זאת, מדובר גם בתשלומי ריבית גבוהים יותר ובהוצאות כלליות גבוהות יותר.

היתרון הגדול של איחוד הלוואות לעסקים, לעומת זאת, טמון בהקטנה המשמעותית של תשלומי ההחזר החודשי. איחוד כל סכומי ההלוואות שנותרו מצד אחד ופרישת התשלומים על פני תקופה ארוכה מצד שני, מבטיחים שקט פיננסי ויצירת מתאם טוב יותר בין ההכנסות לבין ההוצאות בעסק.

היכן ניתן לבצע איחוד הלוואות לעסקים

בעל עסק המעוניין לבצע איחוד הלוואות לעסקים, יכול לעשות זאת הן באמצעות נטילת הלוואה בנקאית לעסק שלו והן באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות שונות, בהתאם למצב. אם ההתנהלות הפיננסית של העסק היא תקינה ואם ישנו יחס סביר בין החובות של העסק להכנסה שלו, הרי שהלוואה בנקאית בהחלט באה בחשבון.

לעומת זאת, אם עסק מסוים נמצא בקשיים וההתנהלות בחשבון העסקי איננה טובה, הסיכויים לקבלת הלוואה בנקאית אינם גבוהים. במקרה הזה, הלוואה חוץ בנקאית עשויה להיות פתרון הולם.

זה המקום להדגיש כי קרנות מימון לעסקים, בין אם קרנות בערבות המדינה לעסקים, קרנות בנקאיות או אחרות, אינן מממנות בשום פנים הסדרי חובות מהסוג המתואר לעיל. הסדרים מהסוג הזה הם עניינם של בעלי העסק בלבד ונגזרים מהיכולת של העסק לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלו.

אם העסק שלם צבר התחייבויות פיננסיות שההחזרים שלהן מעיקים על הפעילות העסקית השוטפת, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קר כבר כעת באמצעות טופס יצירת קשר באתר האינטרנט ואנשי מקצוע מטעם המקור לאשראי עסקי יחזרו אלים בהקדם. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה הרגילות.

יועצת פיננסית איכותית או יועץ מקצועי של המקור לאשראי עסקי ילוו אתכם מרגע יצירת הקשר ועד להשגת הסדר מניח את הדעת להחזר ההלוואה. המקצוענים שלנו יחפשו עבור העסק שלך את הצעת המימון הטובה ביותר, בתנאי ההחזר הטובים ביותר ובהתאמה ליכולת ההחזר של העסק ולצרכים שלו.

המומחים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בגיוס הלוואות לעסקים, מימון או אשראי עסקי. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד חשוב לקראת הקלה פיננסית משמעותית.