לחצו להתקשרות:

הלוואות לעסקים או אשראי עסקי

אחת הדילמות הנפוצות בקרב בעלי עסקים, נוגעת לאופי הפתרון הרצוי במקרים שבהם חשבון הבנק נמצא באופן קבוע ביתרה שלילית (מינוס, בשפת היום יום). במרבית המקרים, הבחירה היא בין הגדלת מסגרת האשראי לבין נטילת הלוואות לעסקים. מה ההבדל בין הלוואות עסקיות לבין הגדלת מסגרת האשראי? אילו פתרונות נוספים ניתן ליישם במטרה להקטין את היתרה השלילית בחשבון הבנק של העסק? היכן ניתן להשיג הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים במהירות ובתנאים טובים יחסית? התשובות לשאלות הללו – במאמר שלפניכם

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לבעלי עסקים שנקלעו לקשיים פיננסיים או למצוקה כספית זמנית בהשגת הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים בהתאמה לצרכים וליכולות של העסק. אם העסק שלך מצוי ביתרה שלילית באופן קבוע וזקוק להלוואה, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר ולהשאיר פרטי התקשרות. נציגה או נציג מקצועי של המקור לאשראי עסקי יצרו אתך קשר בהקדם וילוו אותך לאורך כל הדרך עד להשגת ההלוואה הנדרשת. אנו פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בתחום גיוס הלוואות לעסקים.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הלוואות לעסקים אשראי עסקי ומה שביניהם

לכאורה, ההבדל בין הגדלת מסגרת האשראי בחשבון הבנק לבין נטילת הלוואה לעסק פעיל איננו משמעותי. בשני המקרים, בעל העסק יכול להסתייע במימון על מנת לתמרן בין ההוצאות והתשלומים השונים בצורה טובה. ואולם מבט מעמיק יותר מגלה שיש הבדלים ביניהם, ואפילו הבדלים משמעותיים.

הבדלים בריבית

בכל המקרים, הריבית על יתרת חובה בחשבון הבנק גבוהה במידה ניכרת מהריבית על הלוואות בנקאיות והלוואות חוץ בנקאיות כאחת. ישנן כמה וכמה סיבות להבדלים הללו, אבל לא כאן המקום לפרט אותן. בדרך כלל, יתרת חובה בעסק נושאת ריבית של 1.5% לחודש בקירוב – בסביבות 16% לשנה. הדבר תלוי, כמובן, בגובה היתרה השלילית ובמשך הזמן שבו היא מתקיימת. ריבית על הלוואות עומדת על כאחוז אחד לחודש, ואפילו פחות. שוב, הדבר תלוי בהתנהלות של בעל החשבון. אם ההתנהלות היא תקינה בדרך כלל, גם הריביות תהיינה בהתאם. ככל שההתנהלות בחשבון העסקי בעייתית יותר, כך יהיו תנאי ההלוואה שהבנק מציע פחות נוחים.

היכולת להפחית את היתרה השלילית

גיוס הלוואות לעסקים מאפשר החזר קבוע ושיטתי של ההלוואה מצד אחד, תוך שמירה על יתרה חיובית בחשבון מצד שני. התנהלות כזאת, בנוסף לקביעת ריבית הלוואות לעסקים של אחוזים נמוכים יחסית על הלוואות, מאפשרות שליטה טובה יותר בהתנהלות החשבון. אשראי מוגדל, לעומת זאת, נושא בריביות גבוהות יותר ואיננו כופה על בעל החשבון החזר קבוע. כך, מבלי משים, הופכת היתרה השלילית לחלק מה-DNA של העסק. הניסיון מלמד שהרבה יותר קל לעמוד בהחזרי הלוואה קבועים  וידועים מראש, מאשר להשתמש בהכנסות לכיסוי המינוס, תוך שליטה טובה יותר בהוצאות.

פתרונות נוספים להפחתת המינוס

בהנחה שהעסק הוא אכן רווחי וההתנהלות בו היא תקינה, ההסבר ההגיוני ביותר להיווצרות יתרה שלילית גבוהה בחשבון הוא הפער בין מועדי קבלת התקבולים עבור המכירות שהעסק ביצע, לבין מועד התשלום לספקים. הפער הזה קרוי תזרים מזומנים שלילי. מצב כזה מאפיין מאד עסקים חדשים, או כאלה שהתחילו לעבוד עם מספר גדול של לקוחות חדשים בתוך זמן קצר. יכולת המיקוח של העסק עם לקוחות כאלה איננה במיטבה ומאפשרת להם לדחות תשלומים, לעיתים הרבה מעבר למה שמקובל במשק. אף שלאחרונה נחקק בישראל חוק המנסה להסדיר את התופעה, עדיין קיימים עסקים הדוחים תשלומים לספקים ללא כל סיבה נראית לעין.

מנגד, הספקים של אותו העסק אינם מאפשרים לו לדחות תשלומים. כל דחייה של תשלום עלולה לפגוע באספקה התקינה של חומרי גלם או מוצרים שהעסק נדרש להם להמשך העבודה שלו.

בתנאים הללו, הגידול ביתרה השלילית הוא רק עניין של זמן. ואכן, עסקים רבים שעל הנייר נחשבים רווחיים מאד, מוצאים את עצמם במצב של חדלות פירעון למעשה, כשהם אינם יכולים לעמוד בתשלומים לספקים ואפילו לשלם משכורות לעובדים.

הקדמת תשלומים מלקוחות

הקדמת תשלומים מלקוחות עשויה להגדיל את מרווח התמרון של העסק ולאפשר לו להתנהל בצורה טובה יותר. לעיתים שווה להציע הנחה ללקוח תמורת הקדמת התשלום. במקרים אחרים אפשר לנהל משא ומתן על תנאי תשלום שונים בעתיד, בתמורה להקדמת תשלומים בהווה. בנוסף, לא אחת קורה שלקוחות פשוט מסכימים להקדים תשלומים בלא תמורה ממשית. נכון להיום, בריביות ובאינפלציה הנמוכות המאפיינות את המשק, אין יתרון ממשי בהחזקה ובעיכוב של תשלומים. לפיכך עסקים רבים אינם מערימים קשיים בעניין הקדמת התשלומים.

דחיית תשלומים לספקים

כאן המצב מעט בעייתי יותר. דחיית תשלום לספק מעבירה אליו למעשה את בעיית האשראי. ספקים היכולים לעמוד במעמסה יסכימו לדחיית תשלום, אבל סביר מאד שיתלווה לכך מחיר. המחיר יכול להיות קביעת מחירים שונים או, במקרים מסויימים, הפיכת הספק לספק מועדף. בחלק ניכר מהמקרים הסיבה להסכמה היא למנוע מהעסק לעבור לעבוד עם ספק אחר, אם קיים. דחיית התשלום בהסכמה, מונעת מבעל העסק לעבור לספק אחר, שעשוי להסכים מלכתחילה לתנאי אשראי טובים יותר.

ניכיון צ'קים והקדמת תשלומים

אם מצב האשראי בחשבון העסקי הוא ממש בעייתי, ניתן להשתמש בפיתרון שאיננו הטוב ביותר, אבל עשוי לעיתים לעזור. מדובר בביצוע ניכיון צ'קים, הן באמצעות הבנק והן באמצעות גופים חוץ בנקאיים שונים. מדובר בקבלת מזומן כנגד המחאות שתאריך הפירעון שלהן הוא עתידי (צ'קים דחויים). הפיתרון הזה עשוי לסייע בטווח הקצר, אבל יש להימנע מלהפוך אותו לדרך התנהלות מקובלת. הדבר פוגע בצורה משמעותית בתזרים המזומנים של העסק ועלול להזיק בטווח הבינוני והארוך.

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

לפני כשני עשורים הפנימו מקבלי ההחלטות בישראל את החשיבות הכלכלית העצומה של עסקים בינוניים וקטנים בישראל. נכון להיום פועלות כמה וכמה קרנות השייכות למדינת ישראל ומעניקות הלוואות לעסקים בערבות המדינה. ההלוואות ניתנות בתנאי אשראי וריבית טובים יותר מאלה שהבנקים מציעים. בנוסף, בעלי עסקים העומדים באמות המידה לקבלת הלוואות כאלה אינם צריכים להעמיד ערבויות בעבורן. במרבית המקרים, תערוב המדינה ליותר מ-75% מסכום ההלוואה. בחלק מהמקרים האחוז הוא אפילו גבוה יותר, בהתאם למטרות ההלוואה ולסכום שלה.

מימון לעסקים, הלוואות לעסקים, מימון לעסק
הלוואות לעסקים
הלוואה עסקית, הלוואות עסקיות להרחבת העסק
הלוואות עסקיות
הלוואות לחברות גדולות, הלוואות לעסקים גדולים
חברות גדולות
הלוואות להגדלת רווחים, הקטנת הוצאות, הגדלת רווחים למוצר
הגדלת רווחים
הלוואת פקטורינג תמורת המחאות שניתנו לעסק, הלוואת פקטורינג להון חוזר
הלוואת פקטורינג
הלוואות עבור עסקים בינוניים, הלוואה לעסק בינוני
עסקים בינוניים

בנוסף לקרנות בערבות המדינה פועלות גם קרנות פרטיות. אלה ממומנות על ידי בעלי הון או גופים וולונטריים, כאשר כל קרן מטפחת מגזר אחר באוכלוסייה. כך ניתן למצוא קרנות המעניקות הלוואות לעסקים למגזר הערבי או קרנות המתמחות בהלוואות לעסקים הצפון וכיוצא באלה. חלק מההלוואות מהקרנות האלה מציעות גם הלוואות הון חוזר – משמע הלוואות שהמטרה שלהן היא כיסוי הפער שבין הכנסות והוצאות בעסק, כפי שתואר לעיל.

הלוואות לעסקים בהתאמה לצרכי העסק

המסקנה המתבקשת מהאמור לעיל הינה שנטילת הלוואות עסקיות עדיפה בדרך כלל על פני פתרונות אחרים. ואולם השגת הלוואה בהתאמה לצרכי העסק איננה עניין של מה בכך. נטילת הלוואות בערבות המדינה מחייבת הכנת תוכנית עסקית שתתווה את הדרך להרחבת הפעילות העסקית. בנוסף, בעלי העסק נדרשים להסביר כל הוצאה חריגה ולהימנע מפעולה שעלולה להפחית את ההון העצמי בעסק. בנוסף, אף שאין מחויבות מוחלטת לכך, המדינה מצפה מבעלי עסקים שקבלו הלוואות בערבות המדינה להגדיל את מספר העובדים בעסק.

היועצים הפיננסיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לבעלי עסקים בכל הרמות – קטנים, בינוניים ועסקים גדולים, להשיג הלוואות עסקיות בתנאים הטובים ביותר ובהתאמה מיטבית עבור העסק. אם העסק שלך מראה רווחים מצד אחד אבל מצד שני מצב המזומנים בעסק בעייתי, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר באמצעות הטלפון בשעות העבודה המקובלות. נציגה מקצועית או נציג יצרו אתך קשר בהקדם.

המקצוענים שלנו ילוו אותך לאורך כל הדרך, מרגע הגשת הבקשה וכד לקבלת המזומנים בבנק. המומחים של המקור להלוואות לעסקים פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בתחום גיוס הלוואות לעסקים.  כדאי ליצור קשר כעת ולעלות על הדרך להצלחה עסקית ופיננסית.