לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים
מתי כדאי וצריך לגייס הלוואות לעסקים? היכן ניתן להשיג הלוואות עסקיות בתנאים הטובים ביותר? כיצד ניתן להשיג הלוואות בערבות המדינה לעסקים? מה אפשר לעשות בכדי לקבל הלוואות לעסקים מסורבים בבנק?
לשם מה נדרשות הלוואות לחברות כמו גם הלוואות לעסקים בהתאמה לצרכי העסק? מהם מקורות המימון להשגת הלוואות עסקיות והלוואות לחברות? כיצד ניתן להתאים הלוואה לחברה לצרכים וליכולות של העסק?
הקמת עסק כרוכה בהשקעה ומחייבת נטילת הלוואות לעסקים בהקמה. אילו קרנות מעניקות אשראי לעסקים בהקמה? אילו אפשרויות נוספות קיימות לקבלת הלוואות לעסקים או אשראי עסקי?
מתי לקחת הלוואות בנקאיות לעסקים? מהן מטרות אפשריות של הלוואות לעסקים? כיצד משיגים הלוואות עסקיות בהתאמה לצרכי העסק? מה בין הלוואות חוץ בנקאיות להלוואות בנקאיות?
מה הסיבות לנטילת הלוואות לעסקים סיטונאים? מה חשיבותה של תוכנית עסקית איכותית ובת ביצוע לקבלת הלוואה לעסק סיטונאי? היכן וכיצד ניתן להשיג הלוואות עסקיות איכותיות לסיטונאים?
הלוואה לקניית עסק קיים, הלוואות לעסקים קיימים, הלוואות עסקיות לרכישת עסק פעיל,

מימון לעסק חדש קטן

מרבית היזמים בתחילת הדרך נדרשים לנטילת הלוואה לעסק חדש בהקמה. מה המטרות של הלוואה כזאת? מהי תכנית עסקית? מה המשמעות של התכנית העסקית בהליך קבלת ההלוואה?  אילו סוגי הלוואות לעסקים קיימות בשוק? בשורות הבאות נביא תשובות ממצות לשאלות דלעיל.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי מסייעים ליזמים בהשגת הלוואות לפתיחת עסקים חדשים. זאת, בנוסף לסוגים אחרים של הלוואות עסקיות. כמו כן, ניתן לקבל סיוע מקצועי בכתיבת תוכנית עסקית איכותית וברת ביצוע. תוכנית עסקית טובה מגדילה בצורה ניכרת את הסיכויים לקבלת הלוואה, על פי הצרכים והדרישות של בעלי העסק. כדאי ליצור קשר כבר כעת, באמצעות טופס יצירת קשר או בטלפון. יצירת קשר עם המקור לאשראי עסקי היא הצעד הראשון בדרך להתפתחות עסקית ונסיקה כלכלית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מטרות הלוואה לפתיחת עסק

מטרת ההלוואה לעסק היא למעשה קביעת הייעוד שלה. ישנן לא מעט מטרות אפשריות לנטילת הלוואה עסקית. להלן חלק מהמטרות הללו:

קרן BDI לעסקים
קרן BDI לעסקים
הלוואה לעסק דרך קרן תבור
קרן תבור לעסקים
מימון לעסק בהקמה
הלוואות לעסקים בהקמה
קרנות לעסקים חדשים
מימון לעסקים חדשים
עסקים מתחילים
הלוואות לעסקים מתחילים
הלוואה לעסקים חדשים
הלוואות לעסקים חדשים

הלוואה לפתיחת עסק קטן

המטרה הראשונה לנטילת הלוואה הינה נושא המאמר הנוכחי – קרי הקמה ופתיחה של עסק. ואולם ישנם מספר ייעודים להלוואה כזאת"

הייעוד הראשון – השקעה בעסק החדש: שכירת מבנים, השקעה בחומרי גלם, השקעה בשיווק ובשינוע הסחורות ללקוחו.

מטרה נוספת וחשובה לא פחות הינה השקעה בציוד ובמכונות, בניית קווי ייצור או הלוואה לרכישת רכבים חדשים. (ראה גם: פמה מימון לרכב).

בדרך כלל, ניתן להשיג הלוואה בערבות המדינה להקמת העסק החדש. יחד עם זאת, היזמים חייבים לעמוד בדרישות של הקרנות השונות. עם הדרישות הללו ניתן למנות השקעה של המשקיע במקביל להלוואה, וכן השגת ערבויות לחלק מסכום ההלוואה. בנוסף, כחלק מחוזה ההלוואה, ישנה מגבלה על המשיכות של בעל העסק מחשבון העסק. זאת, כמובן, כל עוד קיימת ההתחייבות של העסק למלווים.

הלוואה למטרת הון חוזר

ההון החוזר מהווה בעיה לא קלה. יתרה מזאת – העדר הון חוזר עלול לפגוע בתפקוד העסק, עד כדי חדלות פירעון וסגירה שלו. בהיסטוריה הכלכלית בעולם, ובכלל זה בישראל, מתועדים לא מעט מקרים של עסקים רווחיים ובעלי פוטנציאל צמיחה, שנסגרו מהסיבה הזאת.

הון חוזר הוא, כפשוטו, ההון המושקע בתהליך העסקי השוטף, מרגע ההתחלה של מחזור הפעילות ועד לרגע שבו מתקבלים התקבולים תמורת המכירות. במהלך הזמן הזה, בעלי העסק משקיעים כספים עבור תשלום לספקים, שכר דירה והוצאות כלליות. בנוסף, קיימות גם הוצאות מימון והוצאות שכר. רשימת ההוצאות שהובאה כאן היא רק חלקית, אבל מדגימה את המצב לאשורו.

במרבית המקרים התשלום לספקים, לעובדים ותמורת סחורות ושירותים אחרים, מתבצע לפני שהתקבל ולו השקל הראשון תמורת המכירה. לכאורה, את ההוצאות הללו צריך לספוג בעל העסק. אבל בחלק ניכר מהמקרים, ההון העומד לרשותו איננו מספיק לשם כך. הלוואת הון חוזר מסייעת לעסק לעבור את תקופת הביניים שבין ההוצאות לקבלת ההכנסות ממכירות, בצורה תקינה.

הלוואה למטרת פיתוח עסקי

הלוואה למטרת פיתוח עסקי נועדה לעסקים פעילים. עם זאת, מצאנו לנכון להזכיר אותה כאן כחלק מהמטרות האפשריות לנטילת הלוואה עסקית. הלוואה מהסוג הזה מאפשרת לעסק לפתח, לשפר ולשכלל את היכולות העסקיות שלו. המדובר כאן בהגדלת מספר הלקוחות של העסק, ומנגד בהרחבת סל המוצרים והגדלת ההכנסות מלקוחות קיימים.

פיתוח עסקי עשוי להתבטא גם בהחדרת מוצרים או שירותים חדשים. החדרת מוצרים כאמור דורשת השקעה בבדיקת הייתכנות וההתאמה של המוצרים כאמור ללקוחות קיימים או חדשים. לעיתים, נדרשת השקעה במחקר ופיתוח של מוצר, או בהתאמת מוצר קיים למטרות ושימושים חדשים.

הדוגמה הטובה ביותר לפיתוח עסקי היא חברת תרופות המשקיעה סכומי כסף גדולים במחקר ופיתוח. ואולם גם חברות מזון משקיעות לא מעט בפיתוח מוצקים חדשים והתאמה שלהם לשוק המזון, המשתנה תדיר.

תוכנית עסקית וחשיבותה בתהליך ההקמה

נטילת הלוואה להקמת עסק קטן מחייבת את היזמים להכין תכנית עסקית. קרנות המימון השונות והבנקים דורשים תמיד לצרף לבקשת ההלוואה גם תוכנית עסקית. גם קרנות מימון חוץ בנקאיות וגופים פיננסיים אחרים, אינם מעניקים בדרך כלל הלוואות בלי הכנה והצגה של תוכנית עסקית נאותה.

הכנה של תכנית כזאת מעמידה את היזמים פנים מול פנים מול הבעיות הניצבות בפני העסק העתידי, יחד עם היתרונות והאפשרויות הרבות הגלומות בו. כמו כן, מציפה התוכנית העסקית יתרונות אפשריים חדשים שהקמת העסק החדש עשויה לייצר.

תכנית עסקית איכותית כוללת את השלבים שהעסק צריך לעבור החל מרגע ההקמה ועד להתייצבות הפעילות. אלה כוללים את בניית העסק, דרכים ליצירת קהל לקוחות והתפעול השוטף שלו.

עם זאת, הכנת תוכנית עסקית איננה עניין פשוט, אלא נושא מקצועי לחלוטין. ניסיון להכין תוכנית עסקית בצורה בלתי מקצועית, עלול להקטין את הסיכויים לקבלת ההלוואה המבוקשת, במקום להגדיל אותם. ההמלצה החד משמעית כאן היא להיעזר באנשי מקצוע מיומנים, שיסייעו לך להכין את התוכנית העסקית הטובה ביותר. תוכנית טובה תענה על הציפיות של המשקיעים הפוטנציאלים ותקל עליהם לקבל החלטה להעניק הלוואה לעסק שלך.

היועצים הפיננסים של המקור לאשראי עסקי מסייעים בהכנת תוכניות עסקיות המשיגות את המטרות שלשמן הוכנו. הליך הכנת התוכנית כולל איסוף נתונים, הגדרת המטרות והיעדים לתוכנית וגיבוש התשומות והאמצעים להשגת המטרה.

בנוסף, התוכנית העסקית צריכה לכלול הגדרות ברורות באשר לסכומי הכסף המבוקשים:

סכום ההלוואה

סכום ההלוואה לפתיחת עסק קטן נקבע אחרי שנשקלו כל הגורמים שהוצגו בפני הוועדה. אם הגורמים הממונים רואים שהפעילות של העסק זורמת על מי מנוחות, מאושרת לעיתים קרובות הלוואה נוספת, בכפוף לצרכים של העסק עצמו. הסכום יכול לעמוד על כמה עשרות אלפי שקלים, אבל אם הפוטנציאל העסקי גדול הוא יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

ייעוד ההלוואה

חשוב לא פחות להזכיר בשלב הזה את הייעוד של ההלוואה. ייעוד כאמור יכול להיות  הקמת העסק, הרחבת עסק קיים או יצירת הון חוזר לעסק.

מי שבוחן את התכנית העסקית הזאת הוא בדרך כלל אדם בעל הבנה עסקית ברמה גבוהה, שיכול לזהות תכנית איכותית בעלת סיכויי הצלחה גדולים. מצד שני, כמובן, הוא יכול לזהות גם מקרים של כישלון ידוע מראש. תכנית עסקית טובה היא, לפיכך, שלב חשוב בדרך לקבלת הלוואה לפתיחת עסק קטן, או כל עסק אחר, למעשה. אבל הדבר החשוב ביותר שצריך לומר הוא, שתכנית כזאת היא לעיתים קרובות הבסיס להצלחה העסקית ולא רק כלי להשגת מימון לעסק.

(ראו גם: הלוואה לעסק בהקמה).

אנשי המקצוע והיועצים המיומנים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ליזמים במימוש השאיפות העסקיות שלהם. זאת, באמצעות הלוואה לפתיחת עסק קטן. היועצים של המקור לאשראי עסקי ימצאו עבור העסק שלך את המקורות המתאימים ביותר לנטילת הלוואה להקמת עסק. בנוסף, ניתן לקבל סיוע גם במימוש התוכנית העסקית והוצאה שלה מהכוח אל הפועל.

(ראו גם: הלוואה לעסק מתחיל עם הכנסות).

סוגי הלוואות לפתיחת עסק

סוגי ההלוואות הקיימים, מתחלקים למספר קטגוריות:

הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתן לקבל בסכומים משתנים, תוך שהמדינה מעניקה ערבות על חלק גדול מסכום ההשקעה. בדרך כלל מדובר על 75% מסכום ההלוואה הכולל. לעיתים, הערבות הינה על סכום גבוה יותר. במקרים מסוימים, חלה ערבות המדינה על עד 95% מסכום ההלוואה.

הלוואות בנקאיות

הבנקים בישראל הפנימו זה מכבר את העובדה שבעסקים הקטנים טמון כסף גדול. מזה שלושה עשורים ויותר, מעניקים הבנקים הלוואות בנקאיות עסקיות בסכומי כסף גדולים, דווקא לעסקים קטנים. הבנקים נוטלים חלק חשוב במכרזים על מתן הלוואות כאלה, בריביות סבירות ובתנאי החזר טובים.

הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות חוץ בנקאיות ניתנות באמצעות גופים פיננסיים שאינם בנקים. עם הגופים הללו ניתן למנות בין השאר חברות אשראי, חברות ביטוח וקרנות פנסיה שונות. בנוסף, ישנן חברות השקעה שבעבורן הלוואות עסקיות נותנות תשואה טובה יותר מהשקעות בשוק המניות,במט"ח או בכלים פיננסיים אחרים.

הלוואות מקרנות פרטיות וקרנות פילנתרופיות

בנוסף לגופים שצוינו לעיל, ישנן גם קרנות פרטיות וכן קרנות פילנתרופיות המציעות הלוואות עסקיות בתנאים טובים. מדובר על תנאי ההחזר, כמו גם על הריביות. קרנות פילנתרופיות מעניקות הלוואות בלא ריבית, או בריביות נמוכות באופן משמעותי מאלה הנהוגות בהלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות דומות.

המקור לאשראי עסקי מציע ללקוחותיו הלוואה לפתיחת עסק קטן בסכומים משתנים. הסכומים הללו יינתנו על ידי קרנות או גופים פיננסיים מאלה שצוינו לעיל. בנוסף, ניתן למצוא הלוואות מקרנות וחברות אחרות, שיוכלו לתת הזדמנות שנייה גם למי שלא עמדו באמות המידה שהוגדרו לקבלת הלוואה בערבות מדינה או הלוואה בנקאית.

ההלוואות המוצעות על ידי המקור לאשראי עסקי, מוצעות לאחר בדיקה מעמיקה והתאמת ההלוואה המוצעת ליכולות ההחזר של העסק. כמו כן, עושים אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי כל שביכולתם להיענות לדרישות מיוחדות מצד היזמים.

זה המקום להזכיר כי סירוב מצד הבנקים או מצד קרנות בערבות המדינה איננו סוף פסוק. ניתן להשיג הלוואות כאלה גם באופן פרטי, מגופים אחרים. אם יש לך צורך בהלוואה עבור העסק שלך, כדאי ליצור קשר כבר כעת ולבדוק את האפשרויות הקיימות. נציגים מיומנים מטעם המקור לאשראי עסקי יחזרו אליך להמשך התהליך. הנציגים של המקור לאשראי עסקי ילוו אותך עד להשגת המטרה וקבלת הכסף בחשבון הבנק שלך. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי נבחרו בקפדנות ופועלים בכל רחבי הארץ.