לחצו להתקשרות:

קרנות לעסקים מתחילים

קרנות מימון לעסקים חדשים מסייעות להם בשלבי ההתפתחות הראשונים. מה עומד מאחורי התמיכה האיתנה של המדינה בעסקים הקטנים והבינוניים? אילו קרנות ניתן להציג כדוגמה לקרנות בערבות המדינה? מה החשיבות של קרנות בערבות המדינה לכלכלה הישראלית? בשורות להלן נעמיק את הדיון בסוגיות הללו.

המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים במציאת מימון לעסקים בהקמה ונטילת ההלוואה המתאימה ביותר ליכולות ולצרכים של העסק. כמו כן ניתן להסתייע באנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי בכתיבת תכנית עסקית משכנעת ואיכותית. כדאי ליצור קשר באופן מיידי. נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם להמשך התהליך. השיקולים של המקור לאשראי עסקי ניתנים בכל הארץ

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

קרנות לעסקים חדשים

עסקים קטנים ובינוניים מהווים את השדרה הכלכלית של מדינת ישראל. לכן מתאמצת המדינה לתמוך בעסקים קטנים ולסייע להם.

קרן BDI לעסקים
קרן BDI לעסקים
הלוואה לעסק דרך קרן תבור
קרן תבור לעסקים
מימון לעסק בהקמה
הלוואות לעסקים בהקמה
קרנות לעסקים חדשים
מימון לעסקים חדשים
עסקים מתחילים
הלוואות לעסקים מתחילים
הלוואה לעסקים חדשים
הלוואות לעסקים חדשים

העובדות מדברות בעד עצמן – מעל ארבעים אחוזים (40%) מהמועסקים במשק הישראלי, מועסקים בעסקים זעירים, קטנים ובינוניים. בתוך הרשימה הזאת, מרבית המועסקים הם עוסקים זעירים או בינוניים או מועסקים אצל עוסקים כאלה.

זאת הסיבה לכך שמדינת ישראל הקימה מספר קרנות מימון לעסקים חדשים, הקרנות הוקמו במטרה לעודד הקמת עסקים חדשים ולהגדיל אגב כך את מספר המועסקים. הנוסחה פשוטה – הקטנת מספר המועסקים הינה למעשה הקטנה של מספר המובטלים, ושל הצורך בתמיכה כספית בהם.

מדינת ישראל מנסה, ובהצלחה יתרה יש לומר, להשיג מתאם בין קרנות שונות לקהלי יעד ספציפיים. משמעות הדבר היא הקמה של קרנות מימון ייעודיות לסיוע בסוגים מסוימים של עסקים, סוג אחר של התאמה הינו סיוע ליזמים ובעלי עסקים בתחומים ספציפיים, שהמדינה מעוניינת לקדם.

להלן מידע על שתי קרנות מימון כאמור. בנוסף, נביא סקירה קצרה של הלוואות בנקאיות..

שתי קרנות איכותיות לעסקים קטנים

לפניכם מידע על שתי קרנות שונות המתמחות במתן מימון לעסקים חדשים. כמו כן, ניתן להשיג הלוואות עבור עסקים כאלה באמצעות בנקים שונים. לכל אחד מהבנקים תכניות ייעודיות לטיפוח עסקים.

קרן תבור

קרן תבור נוסדה במטרה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים לצמוח. נקודת ההנחה היא שתכנית עסקית איכותית יחד עם התנהלות נכונה של היזמים, משפרת מאד את הסיכויים לבניית עסק רווחי ויציב. לאחר הגשת בקשה נבחנת התכנית העסקית של המיזם החדש.

הבחינה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מטעם הקרן. זאת, במטרה להעריך את סיכויי העסק לעלות על דרך המלך. ניתן להגיש בקשה להלואות בסדרי גודל שונים, החל מעשרות אלפי שקלים ועד שמונה מיליון שקלים חדשים. ההלוואה מוענקת באמצעות מספר בנקים, כאשר מעת לעת נערך מכרז המסיר בנקים או מוסיף חדשים לרשימה.

קרן קורת

הקרן הזאת הינה קרן ייחודית בנוף הכלכלי הישראלי. מדובר באחת מני קרנות פילנתרופיות רבות הפועלות בישראל.  קרן קורת, בדומה לשאר הקרנות מסוגה, נתמכת על ידי משקיעים פרטיים. זאת במטרה לעודד את ההתפתחות הכלכלית בישראל ולייצר בתוך כך משרות חדשות.

קהל היעד של קרן קורת הוא בעיקר עולים חדשים ואזרחים ותיקים וכן יזמים ממגזרים חלשים אחרים. במקרים מיוחדים ההלוואות ניתנות בערבויות נמוכות, או בלא ערבויות בכלל. הקרן מעניקה הלוואות באמצעות בנקים שונים.

הלוואות בנקאיות

התובנה שהכלכלה מונעת על ידי עסקים קטנים דווקא, גרמה לבנקים ולמוסדות פיננסיים אחרים לבנות מסלולי הלוואות בנקאיות לעסקים, בתנאים דומים לאלה המוצעים על ידי המדינה או באמצעות מוסדות מטעמה.

המגמה הזאת נתמכת על ידי המדינה ופותחת הזדמנויות כלכליות חדשות. זאת, באמצעות מימון לעסקים חדשים ועסקים קיימים כאחד. אחד הבנקים המובילים במתן הלוואות בערבות המדינה לעסקים, הוא בנק לאומי. הבנק מציע הלוואות עד מיליון ש"ח בהליך אישור מהיר והלוואות בסכומים קטנים יותר בהליכים בירוקרטיים מקוצרים.

(ראו גם: קרן בנק לאומי לעסקים)

חשיבות הקרנות למימון עסקים

חשיבותן של קרנות המימון השונות נובעת מעצם ההזדמנות שהן מעניקות לעסקים קטנים ובינוניים. הערבויות הנדרשות מהלווים הן נמוכות, ונעות בין ערבות מדינה על 75% מסכום ההלוואה, לבין ערבות של 95%, על סוגים מסוימים של הלוואות. בנוסף, ישנה התאמה מרבית של סכומי ההלוואה והפריסה שלה לצרכי העסק וליכולת ההחזר שלו.

לפני ייסוד הקרנות הייחודיות הללו, הופנה החלק הארי של האשראי במשק לחברות ומוסדות גדולים. הסיבה לכך היתה פשוטה – רק העסקים הללו היו מסוגלים להעמיד בטחונות כנגד ההלוואות הללו. ואולם בשיטה הכלכלית פיננסית הזאת, הקמת עסק קטן טמנה בחובה סיכון פיננסי גדול. יזמים רבים נמנעו מנטילת הלוואות, רק משום שמקרה של כישלון עסקי, הם היו עלולים לספוג פגיעה כלכלית קשה.

המקור לאשראי עסקי והלוואות עסקיות

אנשי המקצוע המיומנים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לעסקים קיימים ולעסקים בהקמה, בהשגת אשראי והלוואות לעסק. בנוסף, המקצוענים של המקור לאשראי עסקי מסייעים בכתיבה והכנה של תוכנית עסקית איכותית, ריאלית וברת ביצוע. תכנית כזאת הינה המפתח להשגת הלוואות עסקיות איכותיות.

זה המקום לציין שבנוסף להלוואות בערבות המדינה ואחרות, כפי שצוין לעיל, קיימים בשוק עוד סוגי הלוואות. מדובר בהלוואות שעשויות לסייע לבעלי עסקים שלא עמדו בתנאים לקבלת הלוואות בערבות המדינה, או הלוואות בנקאיות או ממוסדות כלכליים גדולים.

ההלוואות הללו מותאמות בצורה הטובה ביותר ליכולות ולצרכים של עסקים קטנים ובינוניים.:כך, גם עסקים בעלי היסטוריית אשראי בעייתית או עסקים שמתנהל כנגדם הליך הוצאה לפועל, יכולים למצוא מימון לעסקים שיסייע םהם להיחלץ ממצב הביש אליו נקלעו.

אם יש לך צורך בנטילת הלוואה לעסק בתנאים טובים ובערבות המדינה, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר עוד היום ולהנות מהלוואות מהירות ובפריסה נוחה של החזרים.