לחצו להתקשרות:

הלוואות לעסקים, סוגי עסקים ומה שביניהם

רוב העסקים בישראל נזקקים לקבלת הלוואות לעסקים בשלב כל שהוא במהלך הפעילות העסקית. מדובר הן בשלבי ההקמה של העסק והן בשלבים מתקדמים יותר, לקראת התפתחות והתרחבות. הדרישות מהעסק לקראת קבלת ההלוואה המבוקשת ידועות וברורות בדרך כלל. הן כוללות נתונים על מצבו הפיננסי והיציבות הפיננסית של הלווה. בנוסף, נדרשים בעלי העסק להכין תוכנית עסקית ברת ביצוע. לכאורה ניתן לומר שעמידה בדרישות מבטיחה את ההלוואה. אלא שההנחה הזאת בטעות יסודה. מה גופים פיננסיים רבים, לרבות הבנקים\ מסתירים, היא העובדה שלכל סוג עסק יש רמת דירוג מסוימת. ככל שהעסק מדורג גבוה יותר, כך הסיכויים לקבלת הלוואה גדלים. לעומת זאת, עסקים המדורגים נמוך בסולם, עלולים להפוך ללקוחות מסורבי הלוואות.

מהן אמות המידה לדירוג העסקים? אילו עסקים נחשבים באוחים יותר? אילו עסקים נחשבים בעייתיים מבחינת המלווים? כיצד בכל זאת ניתן להשיג הלוואות עבור סוגי עסקים עם דירוג נמוך? מה השוני בין הלוואות לעסקים איכותיים לבין הלוואות לעסקים בעייתיים?  במאמר שלפניכם נדון בסוגיות הללו ונבהיר אותן.

היועצים הפיננסיים של המקור להלוואות לעסקים מסייעים לבעלי עסקים המעוניינים בכך, בהשגת אשראי ומימון עסקי. זאת, בהתאמה לצרכי העסק וליכולת שלו להחזיר את ההלוואה. בנוסף, ניתן לקבל סיוע בהכנה ויישום של תוכנית עסקית. תוכנית איכותית מסייעת לבעלי העסק לעלות על הדרך הנכונה להצלחה. התוכנית אמורה לסייע לעסק בהתוויית הדרך הקצרה והמהירה ביותר ליציבות ולרווחיות. וכדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה המקובלות. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי יחזרו אליכם בהקדם להמשך התהליך לקראת ההלוואה המבוקשת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הפרמטרים לדירוג רמת הסיכון בעסק

אף שהגופים המלווים קוראים לבדיקת העסק לפני קבלת הלוואה בשמות שונים, האמת היא שהמטרה העיקרית של בדיקת העסק נוגעת לרמת הסיכון הכרוכה בהעמדת הלוואה עבורו. לפיכך, כל הבדיקות נועדו לענות על השלה – האם לאשר את ההלוואה או לא. חשוב לזכור שבמקרים רבים בעל העסק עצמו ערב רק על חלק קטן מההלוואה. לפיכך, אם העסק ייכשל, מרבית כספי ההלוואה ירדו לטמיון. להלן רשימה חלקית של הפרמטרים לבדיקת העסק:

יציבות עסקית: האם תחום העיסוק שהעסק עתיד לפעול בו נחשב יציב? מהם אחוזי ההצלחה של עסקים דומים שהוקמו? איזה אחוז מהעסקים הללו לא הצליח להתרומם? אם התשובות לשאלות הללו מניחות את הדעת, ממשיכים הלאה. אם התשובות בעייתיות, התשובה במרבית המקרים הינה שלילית ללא המשך השיקולים. במקרים מסוימים, אם למבקש ההלוואה יש יתרונות מובהקים, התהליך נמשך.

תחרותיות בתחום העיסוק: שאלת התחרותיות היא בנפשו של העסק. לא מעט עסקים חדלו לפעול, רק כיון שהתחרות בתחום העיסוק היתה גדולה מדיי בתקופות מסוימות. סוגיה נוספת הנגזרת מהקודמת וקשורה אליה, הינה  גודל התחרות בסביבת העסק הקרובה, והאם יש מקום לעסק נוסף בתחום.

אפשרויות פיתוח עסקי: בשלב הזה נבחנת האפשרות הריאלית של העסק להתפתח ולצמוח. זאת, בהתבסס על התשובות לשתי השאלות הקודמות. בנוסף, נלקחות בחשבון היכולות המקצועיות של בעלי העסק. במאמר מוסגר נזכיר כי זאת בדיוק הסיבה לכך שאחד השיקולים הראשונים במעלה בדרך לאישור הלוואות בנקאיות לעסקים או חוץ בנקאיות, הינה מידת המקצועיות של בעלי העסק בתחום הפעילות העתידי שלו.

השקעה נדרשת ביחס לתשואה הצפויה: כאן התשובה מובנת מאליה – ככל שהיחס טוב יותר הסיכויים טובים יותר לאישור ההלוואה. בשלב הזה תוקדש תשומת לב מיוחדת לבחינת תוכנית עסקית שתוגש על ידי היזמים. בנוסף, תחום העיסוק מצביע, פחות או יותר, על רמת רווחיות צפויה.

דירוג תחום העיסוק בדרך לאישור הלוואה

מעת לעת מפרסמים גופי מחקר שונים דו"חות המדרגים את תחומי העיסוק השונים. הדירוג מתבצע הן בנוגע לרמת הרווחיות והן בכל הנוגע לשרידות העסקים בתחום כל שהוא. התוצאה היא דירוג ברור יחסית של רמת הסיכון הכרוכה בהשקעה בתחום עיסוק ספציפי. מרבית הדו"חות מביאים תוצאות דומות, פחות או יותר. לעיתים קורה שיש עלייה מינורית או ירידה כזאת בדירוג של תחום ספציפי. במקרים נדירים, תחום שנחשב בטוח יורד חזק בדירוג, או תחום בעייתי חווה עלייה תלולה. לרוב, התוצאות דומות.

ריבית הלוואות לעסקים
ריבית הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים פעילים
הלוואות לעסקים פעילים
אשראי חוץ בנקאי לעסקים כנגד נכסי נדל"ן
אשראי כנגד נדל"ן
הלוואות לעסקים בהקמה ובתחילת דרכם
אשראי לעסקים בהקמה
הלוואות מהירות לעסקים בקשיים זמניים
הלוואות לעסקים בקשיים
הלוואות דרך קרנות מימון פילנתרופיות
קרנות פילנתרופיות

עם התחומים שבהם רמת הסיכון העסקי היא הנמוכה ביותר נמנים תעשיות הכימיקלים, הקוסמטיקה והפרמצבטיקה. גם תעשיית הנייר והקרטון מדורגת במקום מכובד בין הענפים היציבים. בעשירייה הראשונה והמכובדת נכללות גם תעשיית המתכת ותעשיית הגומי והפלסטיק. שירותי התחבורה וההובלה האווירית ממוקמות במרכז העשירייה הראשונה מבחינת היציבות. אחרונות בעשירייה הזאת הן תעשיות הטקסטיל, הביגוד וההנעלה, שיווק מוצרי דפוס והוצאה לאור, הייצור החקלאי ותעשיית חומרי הגלם.

התחומים הנכללים בעשירייה הסוגרת של תחומי העיסוק היציבים נכללים שירותי הבידור והפנאי, סיטונאות מזון ומשקאות ותעשיית הדפוס. ניתן לראות שיש כאן סוג של אנומליה. שכן בעוד שיווק מוצרי הדפוס ממוקם היטב בצמרת, הרי שתעשיית הדפוס ממוקמת בתחתית. הדבר נובע בין השאר מהשינויים החדים בענף ומהפיחות ההולך וגובר בדרישה למוצרי דפוס.

שיווק מוצרי טקסטיל ובנייה מצויים אף הם בעשירייה התחתונה והלא מכובדת. בנוסף, נכללים בה שירותי סיטונאות חלפים לכלי רכב,  שירותים כלליים ושירותי הובלות לסוגיהן השונים. סוגרים את הרשימה, בדומה לתוצאות בכל אחד מהדו"חות בשנים האחרונות, ענף התיירות ובתי המלון וכן מסעדות ובתי קפה.

בין שתי העשיריות כאמור לעיל נמצאים שאר תחומי העיסוק. כאן, ההתייחסות בעת מתן הלוואה היא בעיקר למקצועיות של היזמים, רמת התחרות בענף ורעיונות מקוריים לפיתוח שעשויים לבוא לידי ביטוי בעת הצגת התוכנית העסקית.

בנקים וגופים פיננסיים העוסקים במתן הלוואות עסקיות מכירים היטב את הרשימות שהוצגו לעיל. גם מנהלי הקרנות המעניקות הלוואות בערבות המדינה מכירים את הנושא. לפיכך, יזם המעוניין לפתוח עסק חדש באחד מהתחומים הבעייתיים, זוכה לעיתים לכתף קרה מצד הקרנות והבנקים. יוצאים מכלל זה יזמים שאם אנשי מקצוע מוכרים בתחום או שהם מפורסמים ברמה כזאת, שכל עסק שיתחילו עשוי להצליח, גם אם תחום הפעילות שלו הוא בעייתי.

סיבה נוספת לאשר הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות לעסקים נוגעת להגדלת אפשרויות התעסוקה. דווקא התחומים הנחשבים בעייתיים לכאורה, הם תחומים עתירי כוח אדם. יתרה מכך – מדובר לרוב בכוח אדם בלתי מקצועי ובעיסוקים שאינם דורשים הכשרה ארוכה.

תנאי הלוואות לעסקים ביחס לרמת הסיכון

רמת הסיכון בתחומי עיסוק שונים משפיעה בהכרח על תנאי המימון. אמנם הלוואות בערבות המדינה ניתנןת בדרך כלל בתנאים סבירים. עם זאת, מספר ההלוואות לעסקים בתחומים מסוכנים נמוך יחסית. הלוואות חוץ בנקאיות או בנקאיות, לעומת זאת, ניתן לקבל בקלות יחסית. דה עקה, שתנאי הריבית וההחזר שלהן פחות אטרקטיביים. המצב שונה, כמובן, כשמדובר בתחומי עיסוק איכותיים. כאן, ריבית הלוואות לעסקים דומה בכל השלושה – קרנות בערבות המדינה, בנקים וגופים חוץ בנקאיים.

היועצים הפיננסיים המיומנים והמקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ללקוחות מרגע הפנייה ועד לקבלת ההלוואה בפועל. הייעוץ והסיוע ניתנים בבחינת ההשקעה הנדרשת, כתיבת התוכנית העסקית, השגת האשראי הנדרש. בנוסף, ניתן לקבל סיוע גם ביישום התוכנית העסקית בצורה הטובה ביותר עד למעבר של העסק לרווחיות. תוכנית עסקית איכותית המיושמת בצורה נכונה, מגדילה את רווחי העסק ופותחת בפניו אפשרויות להתפתחות עתידית..

אם הינך הדרך להקמת עסק חדש ויש לך התלבטות באשר להלוואה או לאשראי המבוקש, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה המקובלות. אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם ויסייעו לך להשיג את המימון הנדרש. בנוסף, קיימת האופציה לליווי ותמיכה מקצועית, שתזרז את הפיכת העסק שלך לרווחי. אנשי המקצוע המיומנים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ ומאחוריהם רשימה ארוכה של עסקים מצליחים ורווחיים. זה הזמן לעשות את הצעד הראשון להצלחה וליצור קשר.