לחצו להתקשרות:

הלוואה לעסק לרכישת מלאי

רכישת מלאי מהווה אחת ההוצאות הגדולות של כל עסק יצרני. החזקת מלאי בכמות מספקת חיונית לפעילות התקינה שלו. עם זאת, מדובר בדרך כלל בהוצאה גדולה, שהעסק לא תמיד ערוך לקראתה. איך קורה שעסקים רווחיים נקלעים לקשיים במימון רכש המלאי? כיצד מסייעות הלוואות לעסקים לרכישת מלאי לעסק לשמור על פעילות רציפה ותקינה? היכן ניתן לבצע גיוס הלוואות לרכישת מלאי לעסק? תשובות לשאלות הללו – במאמר שלפניכם

היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לבעלי עסקים המעוניינים בכך בהשגת הלוואות עסקיות ומימון לרכישת מלאי. בנוסף, ניתן להיעזר באנשי המקצוע הללו גם בבניית תוכנית עסקית והתוויית אסטרטגיה להגדלת הפעילות העסקית והיקף הרווחים.

אם יש לך צורך בנטילת הלוואה לעסק לרכישת מלאי, הלוואת הון חוזר או הלוואה להרחבת העסק, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה המקובלות. אנשי המקצוע המיומנים של המקור לאשראי עסקי יחזרו אליך בהקדם לבחינת האפשרויות הקיימות והמשך התהליך.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מצוקה כספית וקשיים ברכש מלאי

אחת התופעות שקשה להבין אותן במבט שטחי, הינה העובדה שעסקים רבים שעל פי כל אמת מידה אפשרית נחשבים רווחיים, נקלעים למצוקה פיננסית. מצוקה כספית משמעותה צמצום, או לעיתים העדר מוחלט של אשראי עסקי בבנק. זאת, עקב ניצול כל אפיקי האשראי האפשריים. במרבית המקרים, ההסבר למצב הוא פשוט: עיכובים חוזרים ונשנים בקבלת התמורה הכספית מצד הלקוחות לסחורות או לשירותים שהעסק מעניק. מצד שני, הספקים של העסק דורשים את תמורת הסחורות שסיפקו בזמן, אחרת הם עלולים להפסיק את אספקת חומרי הגלם לעסק, עד לקבלת התמורה עבור מה שכבר סופק.

המשמעות של מחסור בחומרי גלם

מחסור בחומרי גלם, אם לא יטופל במהירות, עלול לגרום לאבדן לקוחות, פשוטו כמשמעו. המחסור יפגע בהליכי הייצור התקין, מה שיגרום לעיכוב באספקת בסחורות המוגמרות ללקוחות. עיכוב כזה, בעיקר אם הוא חוזר ונשנה, יגרום ללקוחות לחפש, במוקדם או במאוחר ספק אחר למוצרים ולסחורות שהעסק מספק. בשוק הנוכחי, שההיצע בו הוא כל כך גדול, מציאת ספק חלופי איננה עניין מסובך כלל ועיקר. גם אם המחירים של ספק כזה מבחינת הלקוחות יהיו גבוהים יותר ואפילו אם הסחורה לא תהיה בדיוק באיכות הנדרשת, לפחות תהיה סחורה שניתן לעבוד איתה.

משמצאו הלקוחות ספק חלופי, הם לא ימהרו לחזור לספק שהניסיון איתו היה בעייתי. כך, המחסור בחומרי גלם בגלל עיכוב בתשלומים לספקים, עלול להיות מתורגם לאבדן לקוחות. משמעות הדבר היא אובדן הכנסה, שיהיה קשה עד בלתי אפשרי להשיב אותה.

תקבולים מלקוחות מול תשלומים לספקים

דוגמה טובה למצב כזה הינה מאפייה המספקת לחמים למוסדות גדולים ובתי מלון. אופן התשלום של הלקוחות הללו הוא בדרך כלל שוטף + 90. משמעות המושג הזה שאת התמורה לסחורה שנמכרה היום, מקבל העסק תשעים יום אחרי סוף החודש הנוכחי. לפיכך התשלום עבור סחורה שסופקה בתחילת החודש, יגיע למעשה כעבור 120 ימים כמעט, תלוי ביום בחודש שבו סופקה הסחורה.

הלוואות לעסקים קטנים
הלוואות לעסקים קטנים
הלוואות לעסקים בהקמה או עסקים בשלבי הפעילות הראשונים
הלוואות לעסקים בהקמה
הלוואות בערבות מדינה לעסקים, הלוואות בתנאים נוחים בערבות מדינה
הלוואות בערבות מדינה
הלוואות עסקיות, סיוע לעסק בעזרת הלוואה עסקית, מימון לעסקים
הלוואות עסקיות
הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, מימון לעסקים מחברות חוץ בנקאיות
הלוואות חוץ בנקאיות
הלוואות בנקאיות לעסקים במגוון תחומים. סוגים שונים של הלוואות לעסקים
הלוואות בנקאיות לעסק

לעומת המצב הזה הספקים של חומרי הגלם, החל מקמח ומוצרי אפייה וכלה בדלק להפעלת התנורים, ידרשו לקבל את התמורה עבור הסחורה שלהם בנוסחה שאיננה עולה על שוטף + 60 – קרי תשעים יום לכל היותר מרגע אספקת הסחורה. המצב הזה מותיר פער של 30 ימים, שאין מקור זמין לממן אותו. הדבר נכון בעיקר לגבי עסקים מתחילים, אבל דם לגבי עסקים ותיקים ואפילו מבוססים. וכל זאת, שלא לדבר על תשלומים שוטפים ומשכורות עובדים.

הלוואות לרכישת מלאי ושיפור תזרים המזומנים

הלוואות לרכישת מלאי מסייעות לבעל העסק לפתור את הבעיה העיקרית – העדר מלאי חומרי גלם לייצור. המשך הייצור והאספקה של מוצרים מוגמרים ללקוחות יימשך, וכך יגדלו הסיכויים שהעסק יצא מהמשבר. בנזק קטן ככל האפשר. למעשה, הלוואה לרכישת מלאי דומה מאד לנטילת הלוואת הון חוזר. אלא שכאן מדובר בהלוואה המיועדת אך ורק לרכישת מלאי. ההנחה מאחורי נטילת הלוואה כזאת היא שאת כל שאר הבעיות ניתן לפתור באמצעים העומדים לרשותו של העסק.

דרכים נוספות לשיפור תזרים המזומנים

עם זאת, ובלי שום קשר להלוואה שיש לקחת, חייבים בעלי העסק לעשות מאמצים מצידם לשפר את תזרים המזומנים. שיפור התזרים יכול להתבצע בשלושה מישורים שונים, בו זמנית:

דחיית התשלומים לספקים: דחיית התשלומים תאזן את המשוואה בין קבלת התקבולים מלקוחות לבין תשלומים לספקים. במצב הזה, הרווחיות של העסק תבוא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.

הקדמת התשלומים מלקוחות: בעלי העסק והמנהלים שלו צריכים לעשות בדיקה יסודית של הלקוחות, במטרה להקדים את מועד קבלת התמורה עבור הסחורה. גם הקדמת התקבולים תשפר בצורה משמעותית את תזרים המזומנים. ישנן דרכים בדוקות שניתן להשתמש בהן לצורך כך. אחת מהן, לדוגמא, הינה הצעת הנחה מסחרית עבור הקדמת תשלומים.

הורדת עלויות הייצור: הצעד הזה נכון תמיד, בלי קשר לבעיה בתזרים המזומנים. עם זאת, הבעיה עשויה להוות תמריץ לשינויים, שבטווח הארוך יגדילו את הרווחים.

נטילת הלוואה לרכישת מלאי לעסק

ההלוואה הנדרשת לרכישת מלאי לעסק היא בדרך כלל בסכומים גבוהים מאד. בענף המזון, ההוצאות על מלאי חומרי גלם הינן כשליש ממחיר המכירה הסופי – כלומר מהכנסות העסק. ההוצאות בגין כוח אדם והוצאות נוספות נאמדות בשליש נוסף. המשמעות – עסק שמכניס כמיליון שקלים בחודש, צורך חומרי גלם בגובה שליש מהסכום. מאחר ונדרשת רכישת חומרי גלם עבור שלושה חודשים – הרי שסכום ההלוואה הדרוש הוא מיליון שקלים. במרבית ענפי הייצור החישובים זהים, עם שולי רווח דומים, פחות או יותר. החישובים דלעיל לא לקחו בחשבון את תשלומי השכר ותשלומים שוטפים אחרים.

על מנת להשיג הלוואה בסכום שצויין לעיל, יש צורך בקבלת סיוע מאנשי מקצוע מיומנים. זאת הן במטרה להשיג את כל הסכום הדרוש והן במטרה להוזיל את העלויות הכרוכות בהלוואה. לשם כך, יש לבחון מקורות מימון שונים, הכוללים הלוואות בנקאיות, הלוואות חוץ בנקאיות, הלוואות דרך חברות ביטוח או אשראי ועוד. ביצוע סקר השוק ובחינת האפשרויות כרוך בהשקעה של זמן ומאמץ, שלא תמיד עומדים לרשותם של בעלי העסק.

היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור לאשראי עסקים מסייעים לבעלי עסקים המעוניינים בכך במציאת הלוואה עסקית איכותית עבור העסק שלהם. ההתאמה נוגעת לגובה סכום ההלוואה, לתנאי ההלוואה ולפרישת ההחזרים. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי מתמחים במציאת פתרונות אשראי מקוריים, מותאמים אישית לצרכים של בעלי העסק.

המקצוענים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל הארץ ומאחוריהם רשימה ארוכה של לקוחות מרוצים. אם גם לך יש צורך בנטילת הלוואה לרכישת מלאי, כתיבת תוכנית עסקית וייצוג הולם ואיכותי מול המוסדות הפיננסיים, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות. אנשי המקצוע שלנו יצרו אלך קשר וילוו אותך כל הדרך להצלחה.