לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים

מקורות מימון לעסקים פעילים

כל עסק פעיל נזקק מעת לעת לגיוס הלוואות לעסקים. עסק העומד בפני התרחבות, עסק הנמצא בקשיים זמניים או מימון לצורך הון חוזר הם רק חלק מהמצבים שבהם יש צורך בהן. בשורות הבאות נרחיב בסוגיית מקורות המימון האפשריים לגיוס אשראי עסקי.

אם גם לעסק שלך נדרשת הלוואה לעסק פעיל, זה המקום בשבילך. אנשי המקצוע של המקור להלוואות לעסקים מסייעים במציאת מימון לעסקים בתנאים הטובם ביותר ובפרישת תשלומים נוחה. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולצאת לדרך פיננסית חדשה.

ראה גם: קרנות מימון לעסקים

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מקורות להלוואות לעסק פעיל

הון חוזר והחשיבות שלו לפעילות העסקית

עסק פעיל מנהל מערכת יחסים פיננסית עם שני גורמים עיקריים: מצד אחד הלקוחות ומצד שני ספקים. עסק יציב משתמש בתקבולים מלקוחות על מנת לשלם לספקים. לעיתים קורה שמועד התשלום לספקים קרוב יותר ממועד הקבלה של תקבולים מלקוחות. במקרים כאלה, העסק לא יכול לפרוע חובות. זאת, למרות שעל הנייר העסק רווחי. ההון הנדרש לגישור על פער הזמנים בין תשלומים לתקבולים נקרא הון חוזר. הלוואות לצרכי הון חוזר הן פופולאריות, וחלק ניכר מהקרנות שיוזכרו להלן מעניקות אותן.

הלוואות לעסקים קטנים
הלוואות לעסקים קטנים
הלוואות לעסקים בהקמה או עסקים בשלבי הפעילות הראשונים
הלוואות לעסקים בהקמה
הלוואות בערבות מדינה לעסקים, הלוואות בתנאים נוחים בערבות מדינה
הלוואות בערבות מדינה
הלוואות עסקיות, סיוע לעסק בעזרת הלוואה עסקית, מימון לעסקים
הלוואות עסקיות
הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, מימון לעסקים מחברות חוץ בנקאיות
הלוואות חוץ בנקאיות
הלוואות בנקאיות לעסקים במגוון תחומים. סוגים שונים של הלוואות לעסקים
הלוואות בנקאיות לעסק

הלוואות ללא ריבית לעסקים פעילים

ישנם מספר גופים המעניקים הלוואות לעסקים, בלא ריבית או בריביות נמוכות מאד.

האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

האגודה מעניקה הלוואות לעסקים פעילים שהמחזור החודשי שלהם הוא עד 150,000 ש"ח בשני מסלולים: המסלול הראשון – מסלול הון חוזר, שבו ההלוואה המכסימלית הינה עד 60,000 ש"ח לתקופה של עד 49 חודשים. המסלול השני הוא מסלול הרחבת עסק קיים. במסלול הזה גובה ההלוואה המרבי הוא 90,000 ש"ח, לתקופה של עד 45 חודשים. המסלול הזה מחייב השקעה גם מצד בעל העסק עצמו במקביל להלוואה. בנוסף, לשם קבלת הלוואות ללא ריבית יש צורך להחתים שלושה ערבים, שכל אחד מהם ערב כנגד ההלוואה כולה..

קרן הגליל

הקרן מציעה הלוואות לעסקים הפועלים בגליל.  ניתן לקבל באמצעותה הלוואה ללא ריבית, בסכום של עד 160,000 שקלים חדשים. הלוואת הון חוזר ניתן לפרוש על פני 18 חודשים. הלוואה לצורך התרחבות ניתנת לתקופה של עד 4 שנים, בהחזרים חודשיים שווים.

קרן פדרציית ניו יורק לישראל

מדובר בקרן נוספת שמעניקה הלוואה לעסקים בגליל. בנוסף להלוואות לצרכי התרחבות או הון חוזר, מעניקה הקרן הלוואות לעסקים של ישראלים ממוצא אתיופי, חרדים ועולים חדשים. ניתן ללוות עד 300,000 ₪ בריבית פריים + 0.6% (2.2% לשנה נכון לתחילת 2017). פרישת התשלומים – עד 60 חודשים. בנוסף, ניתן לקבל 12 חודשי גרייס.

לפחות 50% מסכום ההלוואה חייב להיות מופנה להשקעה בעסק, כשהסכום הנותר יכול לשמש למטרת הון חוזר. בנוסף לריבית, ישנן עמלות על עריכת מסמכים. העמלות הללו עבור ההלוואה המדוברת נמוכות בחמישים אחוזים מהעמלות הרגילות של הבנק.

הבנק המלווה של הקרן הינו בנק אוצר החייל.

ביטחונות: קרן פדרציית ניו יורק לישראל ערבה לעד 95% מסכום ההלוואה. עם זאת, גובה הערבות נתון לשיקול דעתם של הגורמים המקצועיים המאשרים את ההלוואה.

קרן דטרויט / קרן פיטסבורג

קרן דטרויט נועדה להלוואות לעסקים באזור עמק יזרעאל, כולל נצרת עילית ומגדל העמק. קרן פיטסבורג פועלת באזור משגב, כולל כרמיאל. סכום הלוואה: ניתן לקבל הלוואה של עד 300,000 ₪, בריבית פריים + 1.5% ולתקופה של עד 60 חודשים. גם בהלוואה הזאת ניתן לקבל 12 חודשים גרייס. גם בהלוואות של הקרנות דלעיל, לפחות 50% מהסכום חייב להיות מופנה להשקעה בעסק. היתרה עשויה לשמש כהון חוזר.

קרן דרומה/צפונה

הקרן הזאת מעניקה הלוואות לעסקים בצפון (לא כולל חיפה) ובדרום הארץ. ההלוואות ניתנות לעסקים יצרניים ועסקים תומכי תעשייה בעלי מחזור שנתי של בין 5 ל-100 מיליון ₪ לפרק זמן של עד 5 שנים (כולל חצי שנת גרייס). הריבית על ההלוואה – פריים + 1.5%. גובה ההלוואה הוא עד 2 מיליון ₪ ונדרשים ביטחונות בשיעור 40% מסכום ההלוואה.

הלוואה בערבות מדינה

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בשיתוף BDSK מעניקה הלוואות להרחבת עסק והלוואות הון חוזר בסכומים של עד 8% מהמחזור השנתי או 500,000 ₪ (הגבוה מבין השניים). זאת, לתקופה של עד 5 שנים (כולל 6 חודשי גרייס). ערבות נדרשת – ערבות בעלים על מלוא הסכום וביטחונות בגובה 25% מהסכום שיאושר. ישנם גם מסלולים ייחודיים להשקעות בתעשייה, ליצואנים ועוד.

בנק לאומי

בנק לאומי מציע הלוואה מהירה של עד 200,000 ₪ ל-5 שנים, וכן מגוון הלוואות לעסקים פעילים שהמחזור השנתי שלהם הוא 20 מיליון ₪ או יותר– הלוואה לרכישת ציוד או כלי רכב בגובה של עד 80% מסכום העסקה (עד לגבול של 2 מיליון ₪) עם תקופת החזר של 5 שנים; הלוואות גישור לעסקים עונתיים בסכום של עד 5 מיליון ₪ שמוחזרות לאחר 6 חודשים; הלוואות למימון עסקאות יבוא ספציפיות בסכום של עד 5 מיליון ₪ ולתקופה של שנה.

קרנות בנק הפועלים

בנק הפועלים מציע הלוואה מידית של עד 400,000 ₪ לפרק זמן של עד 5 שנים, ובנוסף מפעיל 3 קרנות:

קרן לעסקים קטנים שהינם חברי התאחדות התעשיינים שמעניקה הלוואות בגובה של עד 10% מהמחזור השנתי של העסק (עד לגבול של 2.8 מיליון ₪). במסלול הון חוזר ההלוואה היא ל-5 שנים בריבית פריים + 0.9%, ובמסלול הרחבת עסק קיים – עד 7 שנים בריבית פריים + 1.4%. בכל מקרה נדרשים ביטחונות בשיעור 15% מההלוואה וערבות בעלים.

קרן אשראי לנשים המובילות עסקים קטנים

הקרן מיועדת למי שמצטרפת לבנק הפועלים ומעניקה הלוואה של עד 8% מהמחזור (עד לגבול של 400,000 ₪). הריבית היא פריים + 3% ותקופת ההחזר 5 שנים.

קרן דיסקונט לעסקים קטנים

הקרן הזאת מעניקה הלוואות לעסק שפעיל לפחות 3 שנים ושהמחזור השנתי שלו הוא מיליון עד 15 מיליון ₪. גובה ההלוואה המקסימלי הוא 10% מהמחזור עד לגבול של מיליון ₪. במסלול הון חוזר ההלוואה היא לשנה (עם אופציה לחידוש) וכשהמטרה היא הרחבת עסק קיים או רכישת ציוד – עד 5 שנים.

בנק אוצר החייל

בנק אוצר החייל מעניק פתרונות מימון לעסקים שפעילים שנה ומעלה ושהמחזור השנתי שלהם הוא לפחות מיליון ₪. היקף המימון הוא עד מיליון ₪, כשמתוך הסכום 50% הם במסגרת אשראי להון חוזר לשנה, ו-50% הלוואה לטווח ארוך של עד 5 שנים. הריבית משתנה בהתאם לגודל העסק ולוותק שלו.

הקרן לעסקים קטנים של הבנק הבינלאומי

הקרן מעניקה עד מיליון ₪ לפרק זמן של עד 5 שנים. תנאי ההלוואה משתנים בהתאם לגובה ההלוואה והייעוד שלה.

קרן קורת

מסייעת לעסקים קטנים ובינוניים בפריפריה, באמצעות הלוואות של עד 750,000 ₪ בריבית פריים + 1.75%. מסלול נוסף של קרן זו מעניק הלוואות לעסקים במגזר הערבי, בסכומים של עד 500,000 ₪ ובריבית פריים + 2.15%. תקופת ההחזר היא עד 5 שנים.

קרן סולם

קרן ייעודית למתן הלוואה לעסק במגזר הערבי. הסכום המקסימלי הוא 135,000 ₪, תקופת ההחזר עד 5 שנים והריבית פריים + 2%. בעל העסק נדרש לספק הון עצמי בגובה 20% או יותר מכלל ההשקעה.

הקרן לעולה העצמאי

הקרן האמורה מיועדת לעסקים בעלי וותק של 4 שנים לכל היותר. כמו כן, העסק חייב להיות בבעלות עולה חדש שטרם חלפו 10 שנים מיום עלייתו ארצה. לחילופין, בעל העסק יכול להיות תושב חוזר שעברו עד שנתיים מיום שחזר לישראל.

ניתן לקבל באמצעות הקרן הלוואה של עד 125,000 ₪ בריבית פריים + 1.75% לתקופה של עד 6 שנים, כולל 12 חודשי גרייס. ההון העצמי המינימלי שנדרש מבעל העסק הוא 25% מגובה ההלוואה. כמו כן יש צורך בביטחונות בשיעור 25% מגובה ההלוואה או להציג ערב שיאושר על ידי הקרן, כנגד כל סכום ההלוואה.

בנוסף לכל הקרנות שצוינו ישנן גם שלל חברות מימון חוץ בנקאי. לכל חברה אמות מידה משלה למתן הלוואות לעסקים פעילים ותנאי החזר שונים. אנשי המקצוע של המקור להלוואות לעסקים מתמחים בהשגת הלוואות לעסקים פעילים בתנאים הטובים ביותר עבור העסק ובפרישת תשלומים נוחה.

זה המקום לציין כי סכומי ההלוואות, שיעורי הריבית, תקופות ההחזר והתנאים למתן הלוואות לעסקים קיימים עשויים להשתנות מעת לעת על פי שיקול דעתם של מנהלי הקרנות. בכל מקרה מומלץ להסתייע במומחים בתחום המימון לעסקים. אנשי המקצוע של המקור להלוואות עסקיות מסייעים לבעלי עסקים פעילים המעוניינים בכך בגשת בקשה, הכנת תכנית עסקית ומציאת המקום המשתלם ביותר לקבלת ההלוואה. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון לקראת התרחבות עסקית.