לחצו להתקשרות:

גיוס הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים מסייעות לבעלי העסק בשלבי ההתפתחות השונים של העסק. מהו עסק קטן? מה היתרונות בהגדרת סוג העסק? מהן המטרות האפשריות לגיוס הלוואות לעסקים פעילים או חדשים מהסוג הזה? היכן ניתן להשיג הלוואות עסקיות לעסקים קטנים? מהם הדרישות לקבלת ההלוואה לעסקים אלה? בשורות להלן נרחיב את היריעה בנושא.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לעסקים קטנים כגדולים בכתיבת תוכנית עסקית והשגת מימון והלוואות מותאמות במיוחד עבורם.

אם הינך הבעלים של עסק קטן, בינוני או אפילו עסק גדול ואם יש לך צורך בגיוס הלוואה לעסק שלך, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר או באמצעות הטלפון. אחד מהיועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי ייצור אתך קשר בהקדם. הנציג המקצועי שלנו ילווה אותך לאורך כל הדרך עד להשגת המימון הנדרש. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

יתרונות הלוואות לעסקים קטנים

הגדרת עסק קטן שונה ממקום למקום, הן בהיקף הפעילות והן במספר המועסקים בעסק. סבהמשך המאמר נעסוק בהגדרת עסק קטן וביתרונות שמעניקה ההגדרה הזאת לעסק.

מהו עסק קטן

הגדרת עסק קטן מעוגנת בהחלטת ממשלה.ההחלטה הזאת קובעת שתי אמות מידה להגדרת עסק קטן. אמות המידה הן מספר העובדים בעסק ומחזור הכספים השנתי שלו. מספר העובדים בעסק קטן, על פי ההגדרה, יכול לנוע בין עובד אחד לחמישים עובדים. המחזור הכספי השנתי, על פי ההגדרה, חייב להיות קטן מחמישה מיליון שקלים לשנה.

באשר לתחום העיסוק של העסק הקטן – כאן אין מגבלות. כל עסק שמספר המועסקים והיקפי המחזור השנתי שלו תואמים את ההגדרה, יכול להיכלל בקטגוריה של העסקים הקטנים.

היתרונות בהגדרת עסק כעסק קטן

לכאורה, ככל שהעסק גדול יותר, יכולת התמרון הפיננסי שלו גבוהה יותר. עם זאת, יש מספר יתרונות בהגדרת העסק כעסק קטן. להלן היתרונות העיקריים:

חיסכון בדמי ניהול בחשבון הבנק

דמי הניהול והעמלות הנגבות מעסקים קטנים הם נמוכים משמעותית מאלה שהבנקים מטילים על עסקם גדולים. ככל שהיקפי הפעילות הכספית עולים, כך גדלות העמלות שגובים הבנקים.

קבלת סיוע לעסקים קטנים

עסקים פטורים, קטנים ובינוניים נהנים מסיוע משמעותי של המדינה. הסיוע מתבטא בעיקר באפשרות לגייס הלוואות בערבות המדינה – הלוואות לעסקים קטנים תוך העמדת ערבויות על סכומים קטנים יחסית. את הערבויות לשאר הכסף מעניקה המדינה.

סיוע נוסף ניתן על ידי הבנקים. אלה גובים עמלות נמוכות יחסית ממי שהמחזור הכספי שלו נמוך. ככל שהיקפי הפעילות גדלים, כך גדלות העמלות. הסיבה לכך היא שהיקפי פעילות גבוהים משקפים גם רנה גבוהה יחסית של סיכון.

מטרות גיוס הלוואות לעסקים קטנים

גיוס הלוואות לעסקים קטנים מתאים לבעלי עסקים בתחילת הדרך או בשלבים שונים של ההתפתחות העסקית. הלוואה לעסק קטן מתאימה גם לעסקים שנדרש להם הון חוזר, או שחוו ירידה זמנית בפעילות העסקית בגלל נסיבות חיצוניות, ביטחוניות ואחרות. במצב כזה, מימון באמצעות גיוס הלוואות עסקיות לעסקים קטנים מעניק להם את אורך הנשימה הדרוש להישרדות ולצמיחה עסקית עתידית.

הלוואת הון חוזר

המחזור הכספי של העסק פועל בצורה מעגלית. תחילת המחזור בהשקעה כספית ברכישת מוצרים ושירותים, וסיומו בקבלת התקבולים תמורת הסחורות או השירותים שהעסק מעניק. על מנת שעסק יוכל להמשיך ולפעול, חייב להיות איזון בין הכספים המושקעים והנמצאים בתוך המערכת, לבין התקבולים הזורמים אליו. לעיתים מזומנות קורה שהתקבולים מגיעים באיחור יחסי, מה שיוצר חור גדול בחשבון הבנק. הלוואת הון חוזר נועדה לפתור את הבעיה הזאת ולהעניק לעסק אורך נשימה.

עסק בתחילת הדרך

הלוואה לעסקים מתחילים נדרשת עבור ההשקעה הראשונית בהקמת העסק: השכרת מקום, שיפוצים, רכישת ציוד ומכונות, רכישת מלאי ותשלום משכורות לעובדים. מרבית היזמים המחליטים לפתוח עסק אינם מחזיקים ברשותם הון התחלתי מספיק. לכן נדרשות הלוואות, שיסייעו להעמיד את העסק על הרגליים.

הגדלת העסק

גם הגדלה או הרחבה של העסק דורשת השקעה כספית. עסק המציג תוכנית עסקית ערוכה היטב וברת ביצוע, עשוי לגייס הלוואה לעסק בתנאים טובים ובפרישת תשלומים נוחה.

בנוסף למטרות דלעיל, הלוואות לעסקים קטנים נדרשות כדי להוציא את העסק מקשיים זמניים. זאת, כמובן, לאחר בדיקה מעמיקה המאשרת שהעסק אכן רווחי ויש לו סיכויים טובים לעלות על דרך המלך. להרחבה בנושא – ראה הלוואות לעסקים בקשיים.

הלוואות עסקיות
הלוואות עסקיות
הלוואות לעסקים גדולים
הלוואות לחברות גדולות
הסכמי הלוואה לחברות
הסכם הלוואה לחברה
השוואת ריביות
השוואת ריביות
הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים
גיוס אשראי לעסקים בינוניים
אשראי לעסקים בינוניים

הליך גיוס הלוואות לעסקים קטנים

הליך גיוס אשראי ומימון לעסקים קטנים כולל את שלב הגשת הבקשה, שלב הבדיקה, הפגישה האישית ולבסוף הענקת האשראי.

הגשת בקשה להלוואה

בשלב הגשת הבקשה לגיוס הלוואה לעסק קטן, יש למלא טפסים ולהציג אישורים שונים. טפסי הבקשה נמסרים למגישי הבקשה דרך הקרן או הגוף שאליו מוגשת הבקשה. בנוסף למילוי הטפסים, חייבים בעלי העסק להציג את דפי החשבון של מספר חודשים אחורנית (בדרך כלל שלושה חודשים). כמו כן, נדרשת גם הצגת האובליגו של העסק – ריכוז החובות וההתחייבויות של העסק.

בנוסף, נדרש העסק לעיתים להציג גם רשימה של הלקוחות והספקים שלו. זאת במטרה לבדוק הן את חלוקת ההכנסות והן את פוטנציאל הצמיחה של העסק.

כתיבת תוכנית עסקית

בנוסף למסמכים שהוזכרו לעיל, נדרשים בעלי העסק להכין תוכנית עסקית איכותית. מדובר בתכנית המפרטת את האמצעים שיש ברצונם של בעלי העסק לנקוט, במטרה להביא לצמיחה של העסק. כל זאת, תוך מתן הסבר על כל אחד ממנועי הצמיחה האפשריים. הגשת התכנית העסקית מהווה נדבך חשוב בדרך להשגת המימון הדרוש לעסק. כמו כן, התכנית כאמור מתווה את הדרך להמשך הפעילות והצמיחה.

לא ניתן להפריז בחשיבות של התוכנית העסקית בדרך לגיוס כספים מוצלח לעסק. זאת הסיבה שהתכנית המוגשת צריכה להיות מקצועית וההצגה שלה צריכה להיות רהוטה.

בשלב הזה מומלץ מאד להתייעץ עם מומחים לדבר. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי ישמחו לעזור לך בעניין זה. אם יש לך צורך בהכנת תוכנית עסקית מוצלחת, כדאי ליצור איתנו קשר כבר כעת. אנשי המקצוע שלנו יסייעו לך להכין את התוכנית העסקית בצורה טובה, מהימנה ומשכנעת.

אחרי הגשת כל המסמכים, כולל גם התכנית העסקית, עשויים מנהלי הקרן לקרוא לבעלי העסק לפגישה אישית. זאת במטרה לעמוד על טיבם, להכיר אותם ולהתרשם מהם. מומלץ מאד להתכונן גם לפגישה העסקית בצורה מקצועית. רק לאחר הפגישה, ניתן האישור להלוואה.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי מסייעים בגיוס אשראי והלוואות לעסקים קטנים ובינוניים. מדובר באשראי בנקאי וחוץ בנקאי, או בגיוס הלוואות בערבות המדינה. בנוסף, הם מסייעים לעסקים המעוניינים בכך בבניית תכנית עסקית אמינה וביישום שלה הלכה למעשה.

נציגי החברה מלווים את בעל העסק לאורך כל הדרך עד לסיום המשימה. צרו קשר עוד היום ועשו את הצעד הראשון לקראת עתיד כלכלי טוב יותר.

מימון באמצעות הלוואה לעסק קטן

גופים שונים וקרנות המעניקים הלוואות לעסקים מבצעים בדיקה יסודית לפני אישור ההלוואה. הבדיקה נוגעת לתחומים הבאים:

חוסן עסקי

בדיקת ההכנסות וההוצאות של העסק, על מנת לעמוד הן על הרווחיות שלו והן על היציבות שלו. המרווח שבין התשלומים לספקים ובין התקבולים מלקוחות (בשפה מקצועית – הרווח הגולמי) יכול ללמד הרבה על אופי העסק והסיכויים שלו להצלחה.

מצב כספי

הדבר הבא שנבדק הוא ההתנהלות מול הבנקים. נקודת המוצא של כל גוף המעניק הלוואות לעסקים קטנים קיימים היא שהלוואות כאלה אינן ניתנות במטרה להחזיר חובות עבר. בדיקת ההתנהלות מול הבנקים נועדה לוודא שאין הוצאות חריגות או שימוש בלתי הולם בכספים שכבר נצברו. כמו כן, עסק שקיימות בחשבון שלו המחאות רבות שלא כובדו עשוי להתקשות בקבלת מימון. בתום הבדיקה כאמור מאושרת לעסק ההלוואה ונקבעים תנאי התשלום. בחלק ניכר מהמקרים נדרש העסק להשקיע גם הוא סכום מסוים כדי לקבל את ההלוואה.

קבלת הלוואות לעסק קטן

הצלחה בגיוס הון וקבלת אשראי תלויה במידה רבה במקצועיות של היועץ או החברה המייצגים את העסק מולל הבנקים כמו גם מול קרנות שונות בתחום. המומחים המקור לאשראי עסקי מתמחים בגיוס הון ובהשגת מימון לעסקים קטנים ובינוניים. זאת, באמצעות קרנות מדינה ומגופים כלכליים שונים.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מייעצים ליזמים ולבעלי עסקים קיימים באשר לאמצעים הנדרשים לקבלת מימון ואשראי לעסק. כמו כן, הם מסייעים בעצה ובהכוונה באשר לטפסים ולניירת שבהן עליהם להצטייד.

בשלב הבא, אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי מייצגים את היזמים ובעלי העסק מול הגופים הפיננסיים הרלבנטיים. הצגה מקצועית ומאורגנת של העסק מסייעת לו לשפר את התדמית שלו ולהגדיל את הסיכויים לגיוס מוצלח של ההון הנדרש. אם יש לך צורך בהלוואה לעסק שלך, כדאי ליצור קשר כבר כעת. אנו נלווה אותך לאורך כל הדרך, עד להצלחה עסקית ופיננסית.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ. ניתן ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר או בטלפון.