לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים

הכל על הלוואות עסקיות

נטילת הלוואות עסקיות היא פונקציה של צרכים פיננסיים עסקיים. מתי נדרש העסק לקבלת הלוואה עסקית? מהם הסימנים לצורך בנטילת הלוואות עסקיות? אילו סוגי הלוואות עסקיות קיימות בשוק היום? בשורות הבאות נעסוק בנושאים הללו ונבהיר אותם.

המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ללקוחות המעוניינים בכך באיתור ההלוואה המתאימה ביותר עבורם. אם יש לך צורך בנטילת הלוואה עסקית, הם יסייעו לך בהשגת הלוואה כזאת בתנאים מותאמים במיוחד לעסק שלך, כמו גם לצרכים ולדרישות ספציפיות, אם ישנן.

כדאי ליצור קשר עם המקור לאשראי עסקי בהקדם, ולעשות צעד ראשון לקראת היחלצות ממשבר או לקראת התרחבות עסקית משמעותית. בין שאר השירותים מסייעים המומחים שלנו גם בכתיבת תוכנית עסקית המגדילה את הסיכויים לגיוס אשראי. מוסדות בנקאיים, קרנות מימון שונות וחברות אשראי מחייבות הגשת תוכנית עסקית, כתנאי לדיון בבקשת ההלוואה.

היועצים הפיננסיים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל הארץ ונמנים עם מיטב אנשי המקצוע בתחום. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולצאת לדרך פיננסית חדשה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מתי נדרשת הלוואה עסקית

מרבית העסקים, גדולים וקטנים כאחר, נזקקים לקבלת הלוואות עסקיות בשלב כל שהוא של הפעילות העסקית שלהם. מדובר בדרך כלל בהלוואות שנועדו לייצב את העסק או לאפשר המשך פעילות תקינה שלו.

במקרים אחרים, ההלוואות הנדרשות הן הלוואות להרחבת עסק – משמע הרחבת הפעילות העסקית, הגדלת מספר הלקוחות או העמקת הקשר עם לקוחות. העמקת הקשר פירושה הגדלת סל המוצרים והגדלת הרכישות של כל לקוח.

במקרים אחרים, הלוואות עסקיות נועדו לביצוע שיפוצים ושיפורים שונים בעסק. חשוב לדעת שגם עסקים פעילים ורווחיים וגם עסקים גדולים נזקקים מעת לעת לקבלת הלוואה עסקית.

הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים גדולים
חברות גדולות
הסכמי הלוואה לחברות
הסכם הלוואה
השוואת ריביות
השוואת ריביות
מימון לעסקים תשובות לשאלות
מימון שאלות
גיוס אשראי לעסקים בינוניים
אשראי לעסק בינוני

תזמון נכון של ההלוואה והתאמה שלה למהלך הפעילות של העסק הם שני תנאים חשובים להצלחת המהלך. נטילת הלוואה עסקית טרם זמנה עלולה להחטיא את המטרה. נטילת הלוואה כזאת מאוחר מדיי, עלולה להעמיק את הבעיה העסקית ולהכביד על העסק בצורה שתמנע ממנו לפעול באורח תקין.

הלוואות עסקיות ובעיות פיננסיות

בעיות פיננסיות בעסק עלולות להתפתח באיטיות, ובצורה לא מורגשת. כך הדבר, עד שברגע אחד הבעיה מתפרצת וגורמת לטלטלה עזה. בבת אחת מבינים קברניטי העסק ובעליו שההשקעה שלהם עלולה לרדת לטמיון. עם זאת, חשוב לזכור שתמיד ישנם סימנים מקדימים לבעיה. כל מה שצריך הוא היכולת לזהות אותם ולהגיב במהירות. להלן שלושה סימנים מקדימים חשובים, המרמזים על הצורך בקבלת הלוואות עסקיות.

תזרים מזומנים שלילי

זהו הסימן הראשון, ואולי הסימן החשוב מכולם. כל האינדיקציות מראות כי העסק מרוויח: ישנו צבר הזמנות מלקוחות, והמוצרים מגיעים אליהם בזמן. כל החישובים מראים שמחיר המכירה של המוצר מייצר רווח נאה לעסק – רווח שעל פי כל הסימנים אמור להספיק הן לרכישת חומרי גלם או סחורות חדשות והן לתשלומים השוטפים, כולל משכורות והוצאות אחרות.

ובכל זאת – בכל חודש מחדש אותן דפיקות לב עד שמגיעים הכספים מהספקים. במצב הזה, ייתכן מאד שמה שמשפיע הוא פער הזמנים בין התשלומים לספקים לתקבולים מלקוחות. אחד הפתרונות המתבקשים הוא קבלת אשראי ארוך יותר מספקים (שוטף + 90 במקום שוטף + 60 למשל). אבל הניסיון מלמד שזה לא תמיד מתאפשר. הפתרון השני – הלוואות עסקיות למטרת הון חוזר, שיסייע לשפר את תזרים המזומנים.

ככל שהמכירות של העסק עולות, תזרים המזומנים נעשה שלילי יותר, אם העסק לא צבר הון ש"מרפד" אותו ומכין אותו למצב החדש. זאת, בתנאי שמועד קבלת התקבולים רחוק יותר ממועד התשלום לספקים. מצד שני, ככל שהמכירות של העסק גדלות, הוא הופך ללקוח משמעותי יותר אצל הספקים שלו עצמו, מה שמגדיל את כושר המיקוח שלו מולם.

בדרך כלל, הפתרון במצבים כאלה הוא משולב. הסכם עם לקוחות חדשים יכלול הבטחה למועד תשלום קרוב יותר למועד האספקה, מה שישפר בתוך זמן קצר את תזרים המזומנים. במקביל, כדאי ואפילו צריך לגייס הלוואת הון חוזר, כפי שהוזכר לעיל. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ללקוחות המעוניינים בכך בגיוס הלוואה עסקית למטרת הון חוזר. זאת באמצעות הלוואות בנקאיות, הלוואות חוץ בנקאיות או אחרות.

עלייה לא מוסברת במלאים

אחד הדברים שבעלי העסק אינם יכולים לתכנן, הוא האטה במכירות. חשוב לזהות את ההאטה בזמן, לפני שהיא הופכת לבעייתית. גידול במלאים הוא אחד הסימנים החשובים להאטה, בעיקר אם רכש המוצרים או חמרי הגלם מתבצע על פי תחזית מכירות וייצור, כפי שצריך להיות. האטה פירושה שהמכירות לא עמדו בציפיות. כאן נדרשת פעולה מיידית לזיהוי הסיבה לירידה.

תחרות מצד עסק אחר דומה

לעיתים, הסיבה להאטה היא תחרות מצד עסק אחד או יותר, הפועלים בתחום דומה או זהה לזה של העסק שלך. אם המצב הוא אכן כך, יש לנסות ולברר מה גרם ללקוחות לעבור לספק אחר. הגורמים יכולים להיות שלושה: הספקים האחרים מספקים מוצר טוב יותר, מחיר המוצר שלהם נמוך יותר או שהם מציעים אותו כחלק מחבילה עסקית כזאת או אחרת. חבילות עסקיות כאלה מחייבות את הלקוחות לרכוש את המוצר. תמורת זאת הם מקבלים הטבות ברכישת מוצרים אחרים.

בכל אחד מהמקרים הללו יש צורך בנקיטת אסטרטגיה שונה. ניתן לגבש אסטרטגיה חדשה כחלק מתכנית עסקית, שהמטרה שלה להחזיר את העסק לתלם. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי מסייעים בכתיבת תוכנית עסקית טובה ואפקטיבית. כמו כן, ניתן לקבל סיוע גם ביישום התוכנית הזאת בפועל.והגדלה מחודשת של המכירות. במקרים כאלה נדרשות גם הלוואות עסקיות – שוב, על מנת לשפר את מצב המזומנים בעסק ולהימנע מחדלות פירעון.

הרעה בתנאי התשלום לספקים

לעיתים מתחילות להגיע משום מקום דרישות להרעת תנאי התשלום. ספקים שנתנו אשראי של 60 יום מבקשים לצמצם אותו, או לקבל כסף מזומן. אם מדובר בספק אחד, ניתן ככל הנראה להגיע להסכמה. ניתן גם לשער שקיימת בעיה אצל הספק דווקא, הגורמת לו לשנות את תנאי ההתקשרות. אבל אם מדובר בדרישה גורפת, זהו סימן אזהרה מובהק. במקרה הזה יש לרדת לשורש העניין ולמצוא את הסיבות לו.

אם מגיעים למסקנה שהבעיה איננה בעסק שלך וגם לא תשפיע על העסק, הרי שהרעת תנאי התשלום יכולה להתקזז גם היא על ידי הלוואות עסקיות. מדובר למעשה בצורה נוספת של פעולה לשיפור תזרים המזומנים.

אם הבעיה טמונה בעסק עצמו, יש לבדוק מה המקור שלה. בדרך כלל, הבקשה החריגה מהספקים מגיעה לאחר דחיות חוזרות ונשנות מצדכם סתשלומים. יש ספקים שיגיבו רק אחרי כמה דחיות. ספקים אחרים יגיבו כמעט מייד, בעיקר אם אין להם ערבויות מוצקות כנגד הסחורה שסיפקו לעסק.

הלוואה עסקית והגדלת העסק

מעבר לסימנים שהוזכרו לעיל, הצורך בנטילת הלוואות עסקיות עולה כאשר המכירות של העסק גדלות במהירות. הגדלת המכירות יוצרות את הצורך להגדיל את מצבת כוח האדם, להוסיף מכונות לפס הייצור ולתגבר את מחלקת ההובלה והשינוע. במקביל, יש לתגבר את מערכת התמיכה במכירות – תגבור מוקד המכירות, אם ישנו, ותגבור מנהלי הלקוחות בשטח. על מנת לבצע את המטלות הללו, עשוי להתעורר הצורך בנטילת הלוואה להגדלת עסק.

סוגי הלוואות עסקיות

שוק ההלוואות העסקיות מציע פתרונות פיננסיים שונים. ככל שהפעילות בעסק רווחית יותר, כך עשויים תנאי המימון להיות טובים יותר. מנגד, עסקים בעייתיים יזכו בהלוואות בתנאי אשראי פחות טובים ובפרישת תשלומים בעייתית.

בנקים הם עדיין הגוף המלווה הגדול ביותר בישראל. גופים חוץ בנקאיים, חברות ביטוח וחברות אשראי נכנסו בשנים האחרונות גם הם לתחום ההלוואות. הגופים והחברות שתוארו מציעים הלוואות בנקאיות או הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים משתנים.

בנוסף לגופים שהוזכרו לעיל, ניתן להשיג הלוואה לעסק קיים דרך קרנות פיננסיות שונות. חלק מהקרנות הללו מעניק הלוואות ללא ריבית בתנאים אטרקטיביים. קרנות אחרות מעניקות הלוואות בתנאים שונים, בהתאם לאופי העסק ולאמות המידה שקובעות הקרנות.

המקצוענים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לעסקים המעוניינים בכך בקבלת אשראי עסקי, וכן בנטילת הלוואות עסקיות בתנאים הטובים ביותר האפשריים עבור העסק הספציפי.

היועצים של המקור לאשראי עסקי יסייעו לך במציאת אשראי והלוואות עסקיות בתנאים הטובים ביותר ובהתאמה מושלמת שלהן לאופי העסק שלך ולהתנהלות שלו. אם יש לך צורך בנטילת הלוואה עסקית או הלוואה להרחבת עסק, זה המקום בשבילך.

כדאי ליצור קשר עוד היום ונציגינו יסייעו לך במציאת ההלוואה הנוחה והמתאימה ביותר, בהסתמך על הנתונים העסקיים הקיימים. הלוואות לעסקים פעילים שנלקחות בתבונה מסייעות להזניק את העסק קדימה לקראת התפתחות והרחבה.