לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

הלוואות לעצמאים והתפתחות עסקית

כעשרה אחוזים מהעובדים בישראל הם עצמאים. חלקם הגדול מעסיק עובדים נוספים, מה שמגדיל את משקלם היחסי בכלל המועסקים במשק. מהו עוסק עצמאי? מהם תחומי העיסוק של עוסקים עצמאיים? מתי נדרשות הלוואות לעצמאים ולאילו מטרות? היכן ניתן להשיג הלוואות לעסקים עצמאים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

היועצים הפיננסים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים בהשגת הלוואות לעצמאיים בתחומים עסקיים מגוונים כל הלוואה עסקית מותאמת אישית לצרכים וליכולת ההחזר של מקבל ההלוואה.

אם יש לך צורך בהלוואה עבור העסק שלך, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר עוד היום ולעשות את הצעד הראשון בדרך לקבלת הלוואה בתנאים הטובים ביותר האפשריים עבורך. ניתן ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או בטלפון בשעות העבודה הרגילות. יועצת פיננסית מקצועית או יועץ מומחה מטעמנו יצרו אתך קשר בהקדם. הם ילוו אותך לאורך כל הדרך עד להשגת המימון הנדרש לעסק שלך, בהתאמה ליכולות ולצרכים שלו. בנוסף, ניתן לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסקית איכותית לעסק שלך, מה שיכול לסייע בהשגת ההתוואה המתאימה עבורך.המקצוענים של המקור להלוואות לעסקים פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים. כדאי ליצור קשר כעת ולהצטרף להצלחה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

עוסק עצמאי הגדרות והבהרות

הגדרת עוסק עצמאי היא פשוטה למדיי: המונח "עצמאי" מתאר אדם הגוזר את ההכנסות שלו מפעילות עסקית. העצמאי איננו שכיר, במובן הזה שהוא איננו מקבל שכר מאדם או גוף עסקי אחר או חברה. עם זאת, ההכנסות של עצמאי חייבות לבוא מעבודה – קרי ייצור, מסחר או מתן שירותים. כך למשל, מסגר המייצר חלקי מתכת עבור לקוח בלא שמתקיימים ביניהם יחסי עובד-מעביד, נקרא עצמאי. דרישת התשלום עבור העבודה, במקרה הזה, נעשית באמצעות חשבונית.

מי שרוכש חומרי גלם ומייצר מהם מוצר עבור לקוח, הוא ללא ספק עצמאי. מי שרוכש חומרי גלם או מוצרים בסיטונות ומוכר אותם בעצמו ללקוחות, עוסק במסחר וגם הוא נחשב עוסק עצמאי על פי ההגדרה. מי שמעניק שירותים פיננסיים, רפואיים או משפטיים, הוא עצמאי המעניק שירות.

מנגד, מי שההכנסות שלו נובעות מריבית על ממון השייך לו, איננו נחשב עצמאי. גם מי שהכנסתו נובעת מהשכרת נדל"ן, מהשקעה עצמאית בניירות ערך או מהכנסה שאיננה נובעת מעבודה, איננו נחשב עוסק עצמאי. זאת, למרות שבמובנים רבים אופי העיסוק דומה בשני המקרים.

לדוגמה: מסגר, רופא או מי שעוסק במסחר לפרנסתו, הוא עוסק עצמאי. לעומת זאת, אם הוא הבעלים של חברה בע"מ ומקבל ממנה שכר, הוא נחשב שכיר בעסק שלו עצמו. זאת, על פי העיקרון החשבונאי של הפרדת העסק מבעל העסק. מי שמעניק שירותי ייעוץ פיננסי הוא עצמאי. מי שמשקיע את ההון הפרטי שלו, לא נחשב עצמאי.

השוני בהגדרה חשוב משני טעמים: הראשון – הגדרה וקביעה של המיסים על הרווחים. השני – באשר לחובותיו של העצמאי. לדוגמה – עצמאי מחויב להפריש אחוז מסוים מההכנסה החודשית שלו לתשלום עבור ביטוח לאומי וביטוח רפואי.

סוגי הלוואות לעצמאים

בגלל טווח העיסוקים הרחב של עוסקים עצמאים, גם המטרות שלשמן נדרשות הלוואות לעצמאים הן מגוונות. להלן רשימת מטרות אפשריות לנטילת הלוואות לעצמאיים:

היחלצות ממשבר זמני

לא אחת קורה שבגלל תנאים אובייקטיביים שאינם בשליטתם, נזקקים עצמאיים רבים לקבלת הלוואת הון חוזר או הלוואה למטרות דומות. הדבר עלול לקרות בעקבות האטה זמנית בפעילות במשק בעקבות אירוע בטחוני כזה או אחר המשפיע על הפעילות העסקית. האטה זמנית היא רק אחד הגורמים לצמצום הפעילות. גורמים נוספים להאטה יכולים להיות משבר כלכלי זמני, עונתיות או אפילו מתחרים נוספים שנכנסו לתחום העיסוק.

אירוע בטחוני כאמור, יכול להשפיע על המכירות מצד אחד. מצד שני, אותו אירוע עלול לגרום לכך שבעל העסק ייצא למילואים ויאבד את היכולת לייצר הכנסות. הפגיעה בעצמאי במקרה הזה היא כפולה. נטילת הלוואות חוץ בנקאיות לעצמאים בערבות מדינה היא לעתים קרובות הצעד המתבקש על מנת להחזיר את העסק לפעילות כלכלית חיובית ולרווחיות.

הלוואות לעצמאים להרחבת העסק

לחילופין, הצורך בנטילת הלוואה לעסק עצמאי עשוי להתעורר בעקבות האפשרות שנוצרה להרחבה או הגדלת עסק. הדבר עשוי להיות תוצאה של הזדמנות עסקית חד פעמית, או של מיצוי הפוטנציאל העסקי הקיים והרצון הטבעי להתרחבות. בשני המקרים, ההשקעה הנדרשת עשויה להיות גדולה מכדי שבעל העסק העצמאי יוכל לעמוד בה בכוחות עצמו.

הלוואה לפתיחת עסק חדש

פתיחת עסק דורשת בדרך כלל השקעה כספית משמעותית השקעה כזאת ניתן לממש, על פי רוב, באמצעות הלוואה לעסק חדש. הדברים נכונים על אחת כמה וכמה, כשמדובר בתחומים הנקראים "מקצועות חופשיים". דוגמה טובה לכך היא פתיחת מרפאת שיניים. ההשקעה במקרה הזה היא עצומה, שכן מדובר ברכישת מכשירים וציוד יקרים, שההשקעה בהם מגיעה לכדי מאות אלפי שקלים. מדובר בכיסאות למטופלים ולמטפלים, רכישת ציוד רפואי, מצלמות רנטגן ומכשירים רפואיים. זאת, בנוסף להוצאות עבור שכירות, ציוד רפואי, תרופות ועוד.

בנוסף לכל אלה, ישנן הוצאות פרסום ושיווק, שנועדו להעלות את העסק החדש על דרך המלך. גם כאן, ההוצאות נכבדות למדיי.

היכן להשיג הלוואות לעצמאים

המקורות שמהם ניתן לקחת הלוואות לעוסקים עצמאים הם מגוונים. עם המקורות הללו ניתן למנות הלוואות בנקאיות, הלוואות דרך קרנות פיננסיות שונות והלוואות דרך גופים פיננסים חוץ בנקאיים שונים. כל אחד מהמקורות הפיננסיים הללו מעניק הלוואות לעסקים ולבעלי עסקים. זאת, בתנאי שהם עומדים באמות המידה שנקבעו על ידי המלווים.

קריטריונים לקבלת הלוואות לעצמאים

מדינת ישראל מעניקה הלוואות לעצמאים העומדים באמות המידה שנקבעו. ועשויים לסייע בהגשמת היעדים הכלכליים שהמדינה מקדמת. מדובר בעצמאיים המעוניינים להרחיב את הפעילות העסקית ואיתה את מספר המועסקים במשק. לחילופין, ההלוואות נועדו לעצמאים שיש להם בעיה פיננסית זמנית, שההלוואה עשויה לפתור.  פתרון פיננסי נאות יאפשר להם לחזור לפעילות עסקית תקינה.

הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים גדולים
חברות גדולות
הסכמי הלוואה לחברות
הסכם הלוואה
השוואת ריביות
השוואת ריביות
מימון לעסקים תשובות לשאלות
מימון שאלות
גיוס אשראי לעסקים בינוניים
אשראי לעסק בינוני

הרחבת הפעילות משמעה קניית רכב, שכירת מבנה, קניית מלאים או כלי עבודה חיוניים להרחבת הפעילות העסקית של העצמאי. בעיה זמנית יכולה להיות בעיית הון חוזר או ירידה זמנית בפעילות המצריכה סיוע בעלייה על דרך המלך.

הליך קבלת הלוואות לעצמאים

הליך קבלת הלוואות לעצמאיים כולל מספר שלבים. להלן תיאור קצר של העיקריים שבהם:

בחינת הפעילות העסקית

העצמאי חייב להוכיח פעילות עסקית משמעותית. הפעילות הזאת תיבדק על ידי הנציגים של קרנות המדינה, כולל רשימת לקוחות וספקים. גם המאזן של העצמאי ייבדק. בנוסף, ייבדקו חשבונות הבנק, יחד עם חלוקת ההכנסות בין הלקוחות השונים.

המסמכים החשובים שהעצמאי צריך להציג בנוסף למסמכים שצוינו לעיל, כוללים את דפי החשבון של כמה חודשים אחרונים. כמו כן, יש צורך להציג את האובליגו של החשבון. (דרישות מדויקות יועברו על ידי המלווים למבקשי ההלוואה).

בחינת מטרות ההלוואה

הלוואה חוץ בנקאית דרך קרנות מדינה לעצמאים תינתן רק לאחר שיתברר כי ההלוואה תשמש לצרכים המוגדרים ולא לשום צורך אחר. מטרות דוגמת החזר חובות או סגירת יתרה שלילית (מינוס) בחשבון הבנק  אינן מאפשרות נטילת הלוואות לעצמאים דרך קרנות מימון או הלוואות בערבות מדינה לעסקים.

הכנת תוכנית עסקית

בבואו לבקש הלוואה לעצמאי, חייב מבקש ההלוואה להכין תוכנית עסקית איכותית, עם מטרות ריאליות וברות השגה. כדאי להסתייע בהכנת התוכנית באנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי. הם יסייעו בהכנת התוכנית, הצגה ברורה של מטרות העסק ובחינת הדרכים להשגתן. זאת, בצורה הטובה ביותר ובמהירות הרבה ביותר האפשרית. תוכנית עסקית מוצלחת מגדילה מאד את הסיכוי לקבל הלוואות לעצמאיים בתנאים טובים ובפרישת תשלומים נוחה.

זה המקום לציין שהיועצים הפיננסים המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים גם ביישום התכנית העסקית הלכה למעשה. זאת במטרה להגדיל את הרווחים עד למכסימום האפשרי ולמצות את הפוטנציאל הפיננסי של העסק.

שיחת התרשמות

נציגי הקרן יערכו עם העצמאי פגישת היכרות שבה יעמדו על טיבו של מבקש ההלוואה ועל הכוונות שלו. במקרים מסוימים מתקיימת יותר מפגישת התרשמות אחת. שיחת ההתרשמות הינה בעלת חשיבות מכרעת בדרך לקבלת ההלוואה. פגישה אישית מוצלחת מסייעת בדרך לקבלת ההלוואה. פגישה אישית לא מוצלחת עלולה להוריד לטמיון את כל המאמצים שהושקעו בדרך לקבלת ההלוואה. לכן יש חשיבות רבה בהכנה מוקדמת לפגישה, כולל עריכת סימולציות שאשר להתנהלות שלה.

הפנייה למוסד בנקאי לקבלת ההלוואה

קרנות בערבות המדינה אינן מעניקות הלוואות באופן ישיר לעצמאיים או לעסקים. הלוואות בערבות המדינה מתבצעות דרך מוסדות בנקאיים  שונים, בהתאם להחלטת הקרן.

הכנה מוקדמת לבקשת הלוואה

על מנת שיוכל לעבור את השלבים המפורטים מעלה בהצלחה, חייב העצמאי להתכונן היטב מבחינה בירוקרטית – קרי הכנת כל המסמכים הנדרשים. כמו כן, כדאי מאד להתכונן גם לפגישה האישית עם מנהלי הקרן, כפי שכבר הוסבר. לא ניתן להפריז בחשיבות הפגישה הזאת. כאמור, הופעה לא מוצלחת בפני נציגי הקרן המלווה, תסתום את הגולל על האפשרות לקבל הלוואה בערבות המדינה.

כל בעיה שתתעורר, גם אם היא בירוקרטית גרידא, עלולה לגרום לעיכובים או לדחיית הבקשה. לפיכך מומלץ להיעזר בשירותים הטובים של היועצים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי. זאת במטרה לחצות את כל המכשולים בדרך להלוואה בשלום.

היועצים הפיננסים של המקור לאשראי חוץ בנקאי מתמחים במתן יעוץ פיננסי ועסקי ובהשגת הלוואות לעצמאים. מדובר בקבלת הלוואה מקרנות  מדינה, דרך חברות אשראי או דרך גופים חוץ בנקאיים שונים.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי ילוו אותך לאורך כל הדרך ויסייעו לך במילוי טפסים והשגת אישורים נדרשים. החברה עצמה הינה בעלת מוניטין מצוין ואחוזי הצלחה גבוהים בגיוס הלוואות ואשראי לעסקים, בהתאמה ליכולות ולצרכים שלהם. היועצים העסקיים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל הארץ. ניתן ליצור איתנו קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה הרגילות. יצירת הקשר הינה צעד ראשון לקראת ההצלחה לעסק שלך.