לחצו להתקשרות:

הלוואות בערבות מדינה לעסקים

הלוואות לעסקים בערבות המדינה מאפשרות לעסקים להשיג מימון תוך הצגת ערבויות כנגד חלק קטן בלבד מההלוואה. מהן הלוואות לעסקים בערבות המדינה? לאילו מטרות נועדו הלוואות מהסוג הזה? מה התפקיד של תוכנית עסקית בהליך קבלת ההלוואה? בשורות הבאות נביא תשובות לשאלות הללו.

המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים בהשגת הלוואות עסקיות בתנאים טובים ובהתאמה מיטבית לצרכים וליכולת ההחזר של העסק. היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים גם בהכנת תוכנית עסקית, השוואת ריביות ומציאת המקום הנכון לקבלת הלוואה. בנוסף ניתן לקבל ליווי עסקי של יועץ פיננסי מקצועי, במטרה לממש הלכה למעשה את התוכנית העסקית.

אם יש לך צורך בהלוואה לעסק שלך, זה בדיוק המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ולעשות את הצעד הראשון בדרך להתפתחות עסקית. ניתן ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה. היועצים הפיננסיים שלנו פועלים בכל רחבי הארץ.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הלוואות בערבות המדינה נועדו לעסקים שאינם יכולים להעמיד בעצמם ערבויות להלוואה. בכדי שנוכל למצוא את ההלוואה הטובה ביותר, יש צורך לספק לנו כמה פרטים:

  • מידע על הון אישי – הון אישי של מבקש ההלוואה
  • חבויות אישיות – חובות לבנקים שונים ו/או לחברות חוץ בנקאיות.
  • מידע על הוצאות הבעלים – גובה המשכורת ו/או הוצאות אישיות אחרות שהעסק מממן עבור הבעלים.

כמו כן, נדרש מידע נוסף כדלקמן:

  • צילום תעודת הזהות של בעלי העסק
  • דפי חשבון של החשבון העסקי עד 6 חודשים אחרונים
  • אובליגו של העסק
  • צילום המחאה של העסק
  • עותק של דו"ח מע"מ אחרון
  • עותק של דו"ח רווח והפסד

כדאי ליצור קשר עוד היום ולעשות את הצעד הראשון בדרך למציאת פתרונות פיננסיים הולמים לעסק שלך.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים בהתאמת הלוואות ואשראי לצרכים וליכולת ההחזר של העסק. ניתן להשיג הלוואות עסקיות בערבות המדינה. בנוסף, ניתן להשיד הלוואות חוץ בנקאיות לעסק מגופים פיננסיים שונים.

המקור לאשראי עסקי מעמיד לרשות העסק שלך את היועצים הפיננסיים הטובים והמיומנים ביותר. אנו קשובים לצרכים ולבקשות של לקוחותינו. אנו שמחים תמיד לקבל חוות דעת בכל הנוגע לאינטראקציה עם אנשי המקצוע שלנו. זאת במטרה לשפר את רמת השירות ואת אחוזי ההצלחה.

אנו מודים מראש לבעלי עסקים שיטרחו ויעבירו אלינו חוות דעת בכל הנוגע לשירות, לטיפול בבקשה ולהשגת התוצאה הרצויה.

בתודה

המקור לאשראי עסקי

יתרונות הלוואה בערבות המדינה

משרד הכלכלה (לשעבר משרד התמ"ת) מוביל בשנים האחרונות מהלך שמטרתו להקל על עסקים קטנים ובינוניים לקבל הלוואות בערבות מדינה לעסקים. הסיבה לכך היא שארבעים אחוזים מהתל"ג בישראל מיוצרים על ידי העסקים הללו והעובדים בהם. זאת ועוד – העסקים הקטנים והבינוניים אחראים לתעסוקה של 45% מכלל המועסקים במשק.

הנתונים שהוצגו לעיל מסבירים היטב את המהלכים של משרד הכלכלה. שמירה על היציבות של העסקים הקטנים והבינוניים מחד וסיוע להתפתחות העסקית שלהם מאידך, מסייעים בייצוב ובשיפור הכלכלה בישראל.

 

קרן BDI לעסקים
קרן BDI
הלוואה לעסק דרך קרן תבור
קרן תבור
הלוואות בערבות מדינה קרן שמש
קרן שמש
הלוואות בערבות מדינה לעולים
עולים עצמאיים
קרן גיזה לעסקים
קרן גיזה
קרנות מימון לעסקים
קרנות מימון

בהתחשב בנתונים דלעיל, הרי שהקורלציה בין ההצלחה של העסקים בכלל לבין התרחבות הפעילות הכלכלית בישראל ברורה. הלוואות לעסקים בערבות מדינה הן דרכה של המדינה להבטיח את היציבות והצמיחה העסקית והפיננסית שלהם.

הלוואות לעסקים מקרנות מדינה

הלוואות לעסקים בערבות המדינה ניתנות באמצעות קרנות מימון שונות, כאשר המדינה ערבה לשבעים וחמישה אחוזים לפחות מגובה ההלוואה. העסק אחראי, במרבית המקרים, לעשרים וחמישה אחוזים הנותרים.

הקרנות הראשונות שהעניקו הלוואות בערבות המדינה כאמור היו קרנות שמדינת ישראל הקימה וייעדה למטרה הזאת. בהמשך, נוספו קרנות פרטיות שפעלו ברשות המדינה, לאחר שנבדקו ונמצאו מתאימות. נכון להיום ניתן למצוא בין הקרנות הללו גם קרנות השייכות לגופים פיננסיים פרטיים. בנוסף, החלו גם הבנקים בישראל להפעיל קרנות ייעודיות, המעניקות הלוואות לעסקים בתנאים זהים לקרנות המדינה, גם מבחינת הערבויות הנדרשות מבעלי העסקים. זאת, בידיעת הרשויות הממונות ובתמיכתן. המדיניות של משרד הכלכלה הינה הגדלה מתמדת של התשתית הפיננסית התומכת בצמיחה עסקית, דרך תמיכה בעסקים קטנים ובינוניים.

ערבות המדינה כנגד הלוואות לעסקים

אף שלרוב מדינת ישראל מעניקה ערבויות כנגד 75% מגובה ההלוואה, הרי שבמקרים מסוימים, הערבות ניתנת על אחוזים גבוהים יותר, היכולים להגיע עד 95% מגובה ההלוואה. מדובר בהלוואות הניתנות ליזמים בתחומים שמדינת ישראל מעוניינת לפתח מצד אחד, ונדרשת בהם השקעה כספית גבוהה מצד שני. הנחת העבודה היא שהבעלים של העסק חייב לשאת בנטל וליטול חלק מהאחריות הפיננסית. עם זאת, במקרים מסוימים המדינה חייבת להעניק תמיכה מאסיבית, במטרה לייצר עסק חדש יש מאין.

מדינת ישראל מעניקה הלוואות בערבות מדינה לעסקים, במטרה לסייע להם להתפתח ולייצר מקומות עבודה. ניתן לקבל הלוואות מהסוג הזה למגוון רחב של עסקים הנמצאים בשלבי הקמה או בשלבי התפתחות שונים.

התאמת הלוואות לעסקים בערבות המדינה

הלוואות לעסקים דרך קרנות מדינה או דרך הבנקים, מתאימות לעסק קטן או בינוני ונועדו לאחת מהמטרות כדלקמן:

הקמת עסק

יזמים המעוניינים להקים עסק קטן, יכולים לקבל הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה. זאת, בכפוף לעמידה באמות המידה הנדרשות להקמת העסק. בין השאר, היזם חייב להכין תוכנית עסקית ריאלית וברת ביצוע ולהסביר בדיוק מה המטרה של כל שקל שיקבל. היועצים הפיננסיים של המקור לאשראי עסקי מתמחים במתן ייעוץ וליווי ליזמים וסיוע בהכנת התכנית העסקית. בנוסף, ניתן לקבל גם ליווי מקצועי וסיוע ביישום התוכנית העסקית הלכה למעשה.

עם זאת, בכדי שיוכל לקבל את ההלוואה העסקית על פי אמות המידה דלעיל, חייב היזם להשקיע עשרים וחמישה אחוזים לפחות מכלל ההשקעה בעסק. רק במקרים בודדים, כפי שכבר הוסבר לעיל, אחוזי ההשקעה קטנים יותר. בנוסף לכל אלה, מתחייב היזם להימנע ממשיכות כספיות גבוהות ככלל, החוזה בין היזם לגוף המלווה איננו מאפשר משיכת חלקו של היזם בהשקעה, כל עוד לא הסתיימו החזרי ההלוואה בפועל.

הרחבת עסק קיים

עסקים רבים מגיעים לצומת דרכים שבה קיימת אפשרות הגדלת עסק והרחבה שלו מצד אחד, אבל הם טרם צברו הון מספיק לביצוע המשימה מצד שני. הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה הן בדיוק מה שדרוש לעסק. גם כאן חייבת להתקיים תכנית עסקית והגדרה ברורה של המטרה שלשמה ניתנת ההלוואה.

חשוב להדגיש בהקשר הזה את העובדה שהתרחבות עסקית בלתי מאוזנת עלולה למוטט את העסק במהירות. מנגד, הימנעות מהתרחבות עסקית כאשר נוצרות הנסיבות המתאימות, הימנעות מהרחבת העסק עלולה להזמין תחרות מצד יזמים אחרים. שכן, כשמתקיים פוטנציאל עסקי ממשי, חזקה עליו שיהיה מי שיממש אותו. הימנעות מפעולה למימוש הפוטנציאל שנוצר, עלולה להביא לפגיעה קשה בגידול העסקי וביכולת ההתפתחות העתידית. הרחבת עסק בצורה מושכלת ומאוזנת היא, לפיכך, האפשרות המועדפת. הלוואות לעסקים בערבות המדינה מאפשרות להוציא לפועל את תוכנית ההתרחבות העסקית תוך הימנעות מקשיים פיננסיים.

הלוואת הון חוזר

לעתים קרובות קורה שעסקים מרוויחים והפעילות העסקית מתוכננת היטב. אבל יחד עם ההתרחבות, מתקיים מרווח זמן בלתי סביר בין מועד התשלום לספקים לבין המועד שבו מקבל העסק את התמורה עבור הסחורות או השירותים שמכר. הון חוזר מאפשר לעמוד בהתחייבויות כלפי ספקים ולשמור על תזרים מזומנים חיובי.

בעיית הון חוזר עלולה להתעורר בכל פעם שהעסק מבצע קפיצת מדרגה מבחינת היקפי הפעילות שלו. לפיכך, אין להתפלא על כך שהלוואת הון חוזר נדרשת יותר מפעם אחת. עם זאת, הדבר הרצוי ביותר מבחינת העסק הינה צבירת הון עצמי מספיק, שיוכל לשמש כהון חוזר בעת הצורך. למרבה הצער, עסקים קטנים ובינוניים אינם מסוגלים, ברוב המקרים, לצבור הון מספיק למטרה הזאת.

הרשימה שהובאה לעיל הינה רשימה חלקית. ייתכנו גם מטרות נוספות שלשמן תאושרנה הלוואות עסקיות בערבות המדינה.

החשיבות של תוכנית עסקית

המסמך העסקי החשוב ביותר שיש להכין כדי להשיג הלוואות עסקיות בערבות המדינה הוא התכנית העסקית. זאת, בין אם מדובר בעסק קיים ובין אם מדובר בבקשת הלוואה לעסק חדש. תוכנית עסקית טובה משפרת את הסיכויים להשגת מימון כמעט בכל המקרים. איכות התוכנית העסקית נמדדת בקביעת המטרות ושיטות הפעולה להגשמתן. כמו כן, תוכנית עסקית חייבת לכלול אומדן של סכום ההשקעה הפוטנציאלי.

בכדי להכין תוכנית עסקית ראויה לשמה, מומלץ להיעזר ביועצים פיננסיים המתמחים בהכנת תוכניות עסקיות. המומחים של המקור לאשראי עסקי נמנים עם הטובים ביותר בישראל. הם יסייעו לך בהכנת תוכנית עסקית איכותית וברת ביצוע. אם מדובר בעסק קיים, תכנית ההתרחבות העסקית חייבת להתבסס על נתונים נכונים ובהדוקים של הפעילות העסקית.

החזר חובות וסגירת חובות

דבר חשוב מאין כמותו שיש לדעת בעניין ההלוואות העסקיות הוא, שהלוואות דרך קרנות מימון אינן ניתנות למטרת החזר חובות. על מנת לוודא שהדבר לא יקרה, נבדקים החשבונות של העסק, האובליגו שלו והמאזן שלו. הבודקים מוודאים שהרווח הגולמי סביר ושהעסק יכול לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלו. רווח גולמי קטן מדיי מצריך תכנית להגדלת הפעילות העסקית. לחילופין, רווח כזה מורה על העובדה שלעסק אין זכות קיום.

עם תום הבדיקה יופנו בעלי העסק למוסד פיננסי מתאים, שיעניק להם את ההלוואה. המוסדות הפיננסיים המעניקים את ההלוואה בפועל נבחרים מעת לעת על ידי המדינה, באמצעות מכרז. זאת, במטרה לשמור על תחרותיות ולשפר את התנאים ללווים. הלוואות דרך קרנות בערבות מדינה לעסקים אינן ניתנות באופן ישיר אלא רק דרך בנקים שאושרו לכך על ידי הקרנות השונות.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי מתמחים בגיוס אשראי חוץ בנקאי והלוואות דרך קרנות בערבות מדינה לעסקים. כמו כן, הם בוחנים אפשרויות אחרות לגיוס הלוואות לעסקים דרך מוסדות פיננסיים שונים. זאת, על פי צרכי העסק ובהתאמה ליכולת ההחזר שלו.

כדאי ליצור קשר כבר ולהתחיל את תהליך הבדיקה לקראת קבלת ההלוואה או האשראי הדרושים לעסק שלך. אנשי המקצוע המיומנים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ. ניתן ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, אן באמצעות הטלפון. היועצים הפיננסיים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם וילוו אותך לאורך כל הדרך עד לקבלת הלוואה עסקית בהתאמה ייחודית לעסק שלך.