לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים

הרחבת עסק קיים

הרחבת עסק קיים איננה עניין של מה בכך. הגדלת העסק בלא הכנה מוקדמת או בלא שהעסק מוכן לכך באמת עלולה להזיק. עם זרת, הרחבת עסק המבוצעת בצורה נכונה יכולה להעלות את העסק על דרך המלך להצלחה. המומחים של המקור לאשראי עסקי יסייעו בהכנת העסק להרחבה, הכנת תוכנית עסקית, מציאת מימון וליווי העסק כל הדרך להצלחה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סימנים לצורך בהרחבה עסקית

הרחבת עסק היא אחת הפעולות שיש להתייחס אליהן בזהירות מרבית. ביצוע מושכל של תכנית הרחבת עסק עשוי להניב לעסק תועלת רבה והגדלת רווחים. ביצוע לקוי עשוי לפגוע בפעילות העסקית, לגרום לבעיות בפעילות ואפילו, במקרים קיצוניים, לאבדן לקוחות. בשורות הבאות  נרחיב את הדיבור על הדרכים לביצוע יעיל של הרחבת עסק.

קרן BDI לעסקים
קרן BDI לעסקים
הלוואה לעסק דרך קרן תבור
קרן תבור לעסקים
מימון לעסק בהקמה
הלוואות לעסקים בהקמה
קרנות לעסקים חדשים
מימון לעסקים חדשים
עסקים מתחילים
הלוואות לעסקים מתחילים
הלוואה לעסקים חדשים
הלוואות לעסקים חדשים

כל עסק, בהנחה שהוא רווחי ומתנהל בצורה טובה, מגיע בשלב מסוים לנקודה שבה יש צורך לבצע הרחבת עסק. במרבית המקרים הפעולה הזאת היא רק המשך טבעי לגידול העסקי. עם זאת, חשוב להבין כי הרחבת עסק קיים היא, לרוב, גם סוג של הכרח. בשלב מסוים בפעילות הבחירה היא בין התרחבות עסקית לבין התכווצות. הדינאמיקה של העסק איננה מאפשרת דריכה במקום.

חשוב לזהות את השלב הזה בזמן ולהיערך כיאות. להלן מספר סימפטומים שיש להתייחס אליהם:

עומס על מערכת ההפצה: מערכת ההפצה היא הראשונה שהגידול בפעילות משפיע עליה. כיון שהחזקת מערכת הפצה כרוכה בהוצאות כספיות ניכרות היא אינה כוללת, לרוב, מרווח בטחון. נציגי המכירות, המוקדנים ואפילו המפיצים עצמם מגדילים, כל אחד בדרכו, את המכירות. בהתחלה ההשפעה היא מינורית – תוספת של עוד נקודה, עוד שתיים לכל מפיץ. אבל עם הזמן הדבר מתחיל לתת את אותותיו.

  • תלונות מלקוחות על איחורים: זהו סימפטום שיש להפנות אליו תשומת לב. ככל שמספר התלונות גדל, כך גדלה ההסתברות שעל המובילים מוטל עומס רב מדיי. מדובר הן על מספר גדול מדיי של נקודות חלוקה והן על פיזור נרחב מדיי שלהן.
  • עומס על אנשי המכירות ותלונות חוזרות ונשנות שלהם: אנשי המכירות הם אלה העומדים מול הלקוח. לא אחת קורה שהם נרתמים להקל את הלחץ ומסייעים בצורה כזאת או אחרת. ככל ששומעים יותר את המילה "קומבינה" בהקשר של אספקת מוצרים ללקוח, כך גדול יותר הסיכוי שמערכת ההפצה איננה ערוכה בצורה נאותה.
  • מחסור כרוני במוצרים: מדובר לאו דווקא במוצר ספציפי אלא ספוראדי (בא והולך בגלים) המתרחש מעת לעת. מחסור כזה מעיד על הפרה של האיזון בין הייצור למכירות ולהפצה.

חשוב להבין כי מצב כזה איננו יכול לארוך זמן רב. למרות האיכות של המוצרים, לקוחות רבים לא יעניקו אשראי רב מדיי לספק. בתוך מספר ימים, שבועות או חודשים (תלוי בתדירות האספקה) יחליטו לקוחות רבים לעבור לספק אחר. לפיכך יש להתכונן מראש ולהכין תכנית אופרטיבית לביצוע מהיר של הרחבת עסק. אחרת, ההזדמנות עלולה לאבד לבלי שוב.

סימנים מקדימים במערך הייצור לצורת בהרחבת העסק

מרבית העסקים מותירים מרווח כל שהוא להתרחבות בייצור. מדובר בעיקר ביכולות ייצור בלתי מנוצלות של מכונות ולאו דווקא בעודף כוח אדם. עם זאת, התרחבות מהירה של העסק דורשת הרחבת יכולת הייצור של המכונות מחד ותוספת עובדים מאידך. ככל שצבר ההזמנות והאיחור באספקה שלהן גדלים, כך גם ברור שמשהו לא תקין.

אף כי לא זאת מטרת המאמר, חשוב לציין כי צבר הזמנות יכול להיווצר גם בעקבות סידור לא נכון של מסלול הייצור. רק צבר הזמנות שמופיע במקביל לעלייה מתמדת ומוכחת במכירות מעיד על הצורך בביצוע הרחבת עסק. אחרת המצב גרוע מאד ויש צורך לבצע תהליך של ייעול העסק.

הלוואה להרחבת עסק – השגת הלוואה במהירות ובתנאים טובים

רכישת מכונות ומכשירי ייצור חדשים, גיוס עובדים חדשים, רכישת רכב חדש – כל אל דורשים מימון. במרבית המקרים בעלי העסק אינם יכולים לעמוד בעצמם בהוצאות הללו. לפיכך נטילת הלוואה להרחבת עסק מתבקשת מאליה. במקור לאשראי עסקי מסייע לבעלי עסקים המעוניינים בכך להשיג את ההלוואה המתאימה לו ביותר, בתנאים הטובים ביותר האפשריים. הלוואה שנלקחה בזמן עשויה להקיץ את העסק קדימה ולהגדיל בצורה משמעותית את הרווחיות שלו. עיכוב גדול מדי עלול רק לפגוע, לא לסייע.

המקור לאשראי עסקי מציע ללקוחות המעוניינים בכך הלוואה להרחבת עסק קיים, לצורכי הון חוזר או לפתרון משבר פיננסי זמני. בנוסף מציעים המומחים של המקור לאשראי עסקי גם ייעוץ והכוונה, עריכת תכנית עסקית לביצוע הרחבת עסק וסיוע בתחומים שונים המסייע לעסק לצמוח. אם העסק שלך מצוי בשלב הקריטי שלפני ההתרחבות, אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי הם האנשים הנכונים בשבילך.

ניתן ליצור קשר באמצעות טופס יצירת הקשר באתר ובאמצעות הטלפון. נציג מטעמנו יחזור אליך ויסייע לך לחצות את כל המכשולים בדרך להגדלת הרווחים בעסק והשגת רווחה כלכלית.