לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים

הלוואה לחקלאים והתפתחות עסקית

גופים פיננסיים שונים מעניקים הלוואות לחקלאים. מה המטרה של הלוואות לחקלאים? באילו תחומים ההלוואות הללו מסייעות לחקלאים? אילו גופים מעניקים הלוואות לחקלאים? בשורות הבאות נרחיב את החריעה בנושא.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי מסייעים בהשגת הלוואות לחקלאים, בהתאמה מיטבית לצרכים וליכולות של הלווים. בנוסף, ניתן לקבל סיוע בכתיבת תוכנית עסקית שתתווה את הדרך להגברת הרווחיות והיציבות העסקית. כדאי ליצור קשר כבר כעת ונציגים מטעמנו ייצרו אתכם קשר בהקדם להמשך התהליך.

היועצים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ. חשוב לציין כי המקור לאשראי עסקי מקפיד לעבוד עם מיטב אנשי המקצוע, לטובת הלקוחות.

 

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

למה הלוואות לחקלאים

החקלאות בעולם, ובמדינת ישראל בפרט, היא ענף כלכלי חשוב. עם זאת, חלק ניכר מהחקלאים נתקל מעת לעת במכשולים המצריכים נטילת הלוואות לעסקים חקלאים. ככל שתנאי המימון טובים יותר, כך גדלים הסיכויים של החקלאי להתפתח ולהצליח.

הלוואות לעוסקים בחקלאות
הלוואות לחקלאים
הלוואות עסקיות ליבואנים
הלוואות ליבואנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות למסעדות
הלוואות למסעדות וקייטרינג
הלוואות לחברות הזנק סטארטאפ
חברות סטארטאפ הזנק
הלוואות לבעלים של מוניות
הלוואות לבעלי מוניות

בעיות המשפיעות על החקלאי

להלן מספר בעיות שעלולות להשפיע על החקלאי:

מזג האוויר

בניגוד לענפי כלכלה מודרניים, החקלאות עדיין תלויה בתהפוכות מזג האוויר. בעבר הלא רחוק נרשמו תקופות רעב ארוכות רק בגלל שינויים במזג האוויר ופגיעה בייצור החקלאי. יש מומחים הסבורים שהמהפכה הצרפתית, ששינתה את העולם, הייתה תולדה של רעב ומחסור כתוצאה משינויים כאלה. בתקופה הזאת שרר בחצי הצפוני של כדור הארץ "עידן הקרח הקטן" – תקופה של כשלוש מאות שנים שבהם חלה ירידה קיצונית בטמפרטורות.

הטמפרטורות הנמוכות וכמויות המשקעים והשלג הגדולות גרמו להפחתה של הגידולים החקלאיים. התוצאה – רעב המוני והתמרמרות, שהובילו להפיכה כנגד משפחת המלוכה. זכורה לעניין זה האמירה המפורסמת המיוחסת בטעות למלכת צרפת, מרי אנטואנט – "אם אין לחם, שיאכלו עוגות" בין אם נאמרה או לא, האזכור של אמירה כזאת שיקפה, קרוב לוודאי, את היחס של האצולה להמונים הרעבים.

אף שהתקדמת מדעית והמצאות שונות הפחיתו את התלות בתהפוכות מזג האוויר, הוא עדיין גורם מעת לעת ללא מעט צרות. הנפגעת העיקרית ממנו הינה חקלאות הבעל – חקלאות המבוססת על מ/שקעים ולא על השקייה. גם חקלאות השלחין נפגעת – אם כי בעקיפין. בהיעדר משקעים, עולים המחירים של המים להשקייה, מה שמייקר בפועל את התוצרת המוגמרת.

הלוואות לחקלאים מסייעות להם להתאים את אופי הגידולים למצבים משתנים ולהגדיל את מידת הוודאות לתוצאות מוצלחות. זאת באמצעות הסדרת נושא ההשקיה, שתילה או נטיעה של גידולים יציבים, או מותאמים יותר לתנאי מזג האוויר ועוד.

תנודות בשוק

החקלאות המודרנית מתבססת על העובדה שכל חקלאי מגדל סוג מסוים של מזון. חיטה, שעורה, ירקות, פירות, קטניות וכיוצא באלה. למרות הניסיונות לתכנון יעיל של שוק החקלאות, עדיין מתקיימות מעת לעת תנודות חריפות במחירי המכירה של התוצרת הסופית. חיזוי שגוי של כמות הגידולים הדרושה עלול להעלות את המחיר שלה, אם נוצר מחסור. לחילופין, אם נוצרו עודפים גדולים עלול להיווצר מצב שבו החקלאי איננו יכול אפילו להחזיר את ההשקעה.

אסונות ופגעי טבע

מעבר לשינויי אקלים, עלול הגידול החקלאי להיות מושמד בעקבות פגעי טבע – גשמים רבים מדיי או מזג אוויר קר או חם מדיי. בנוסף, טפילים שונים עלולים לפגוע ביבול.

הלוואות לחקלאים מסייעות להם להתמודד עם הקשיים הללו, ומאפשרות להם לנסות ולהגן על הגידולים בכל האמצעים העומדים לרשותם. זאת באמצעות רכישת חומרי הדברה דונים המיועדים בדיוק למטרה הזאת. לחילופין, ההלוואות מאפשרות רכישת דשנים וחומרים שונים שיגדילו את היבולים, ואיתם את הרווחים הצפויים של החקלאים.

בשורות לעיל פורטו רק שלוש אפשרויות. האמת המרה היא שישנן אינספור בעיות הדורשות התייחסות, ומחייבות את החקלאי ליטול מעת לעת הלוואות שונות. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי מסייעים לחקלאים במציאת הלוואות ומימון שיאפשרו להם לצלוח תקופות קשות.

הלוואות לחקלאים ותחומי הסיוע שלהן

הלוואות לחקלאים נועדו למספר פעולות. להלן חלק מהן:

רכישת חומרי הדברה ודשנים

כבר הוזכרה לעיל העובדה שההוצאות על רכישת חומרי הדברה מחד ודשנים מאידך, עלולות להעיק על התקציב של החקלאי. החקלאים הקטנים והעצמאיים חשופים יותר מחקלאים גדולים ומאוגדים לבעיות כספיות ולמחסור בחומרים כאמור. אבל גם קיבוצים, מושבים, אגודות שיתופיות וחקלאים גדולים עלולים לסבול מעת לעת ממחסור פיננסי.

רכישת מכשור ומכונות חדשות

הלוואול לרכישת מכשור וציוד חדש הן הוצאה נכבדת. עם זאת, הן מהוות הלוואות מינוף עסקי של החקלאי ושדרוג היכולות שלו. מחד גיסא, המחירים של מכשור חקלאי וציוד הם גבוהים. מאידך, בהעדר ציוד לא יוכל החקלאי לעמוד במשימה – קרי גידול כמות הגידולים הצפויה, שתניב לו הכנסות מספיקות.

הוצאות שיווק

גם שינוע הסחורה והשיווק שלה, דורשים השקעה. בשנים האחרונות נוטים חקלאים רבים להתנתק מגופים גדולים שעד אז ריכזו את הנושא, ולעבור לשיווק עצמאי. לא בכדי, לפיכך, גדל מספק הבקשות לקבלת הלוואות חקלאיות בשנים האחרונות.

הוצאות אבטחה

גניבת מכשירים חקלאיים, גניבת יבולים וגניבת בעלי חיים הפכו בעשורים האחרונים לתופעות שכיחות. חקלאים רבים, הן פרטיים ואן אגודות שיתופיות, משקיעים סכומים נכבדים באבטחה. אמנם אין הלוואות שנועדו לנושא זה, אבל הוא בהחלט מגולם בסכומי ההלוואה המבוקשים.

הלוואות לחקלאים לצרכי פיתוח עסקי

הלוואות לעסקים חקלאיים נלקחות לעיתים קרובות לצורכי פיתוח עסקי. מדובר במגוון רחב של פעילויות שניתן לפרש אותן כפיתוח עסקי. עם הפעולות הללו ניתן למנות פיתוח שיטות גידול חדשות, רכש מכונות או מכשירים חדישים שיאפשרו ייעול המערכת או יצירת ערוצי שיווק חדשים. כל אחת מהפעולות הללו עשויה להגדיל באופן משמעותי את ההכנסות של החקלאי ואיתן – את היציבות העסקית שלו.

קרנות וגופים המעניקים הלוואות לחקלאים

להלן רשימה חלקית של גופים שעשויים להעניק הלוואות לחקלאים

הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים

הקרן מעניקה הלוואות בתנאי אשראי מועדפים ובערבות מדינה לחקלאים למטרות שונות. אחת המטרות היא פיתוח המשק החקלאי והגדלת הפעילות העסקית. המטרה היא, כמובן, להגדיל את מספר המועסקים הפוטנציאליים ולהקטין את מספר המובטלים הפוטנציאליים.

השוני הגדול בין הלוואה לחקלאים על ידי הקרנות הללו לבין הלוואות למרבית המגזרים האחרים נוגע לערבויות שמעניקה המדינה למלווים. זאת מגיעה לכדי תשעים אחוזים (90%) מסכום ההלוואה, בניגוד לשבעים וחמישה אחוזים ואף מעט פחות למרבית המגזרים האחרים. הסיבה העיקרית לכך נעוצה בסיכון הרב שנוטל על עצמו כל מי שנכנס לתחום המעניין והתובעני הקרוי חקלאות.

בחודשים האחרונים חלו שינויים בתנאי ההלוואה של הקרן. מאז נובמבר 2016 לא ניתן להגיש בקשות חדשות לסיוע. עם זאת, קיימת סבירות גבוהה שהסיוע באמצעות הקרנות המתאימות יחזור, תוך קביעת אמות מידה חדשות לקבלת סיוע.

קרן קורת

קרן קורת היא קרן פילנתרופית. ההשקעות בקרן הזאת מבוצעות על ידי תורמים עשירים ממקומות רבים מחוץ לישראל. הייחוד של הקרן הזאת נובע מהעובדה שכל תורם בקרן יכול לבחור בעצמו את המקום שבו יושקעו הכספים שלו. רבים מהמשקיעים בוחרים בחקלאות, תוך הבנה של החשיבות העצומה שלה בישראל.

הלוואות בנקאיות לחקלאים

הבנקים השונים מעניקים הלוואות לחקלאים. ההלוואות ניתנות לחקלאים העומדים באמות מידה שהציבו אנשי המקצוע של הבנק. ואולם הלוואות בנקאיות, בשונה מהלוואות מדינה או קרנות פילנתרופיות, ניתנות לחקלאים הערבים בעצמם להלוואה. לחילופין, ניתן להחתים ערבים חיצוניים להלוואה. ואולם כספי ההלוואה יועברו לחקלאי רק לאחר בדיקה יסודית של הערבים.

חקלאים שהם חלק מגופים גדולים (התנועה הקיבוצית, תנועת המושבים) נהנים מהלוואות המוענקות בקלות יחסית.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי מסייעים לחקלאים ולבעלי מגוון רחב של מקצועות ותחומי עיסוק המשיקים לחקלאות, בהשגת הלוואות לחקלאים ומימון לעסק שלהם. היועצים של המקור לאשראי עסקי  בוחרים עבור הלקוחות שלהם את ההלוואה הטובה ביותר עבורם. התאמת ההלוואה הינה אישית, תוך התאמה מוחלטת של הריביות, תנאי ההחזר ופרישת התשלומים ללווים.

אם תחום העיסוק שלך הוא ענף החקלאות ואם יש לך צורך במימון או הלוואה, זה המקום בשבילך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך להתאים עבור תחום העיסוק שלך ועבור העסק הספציפי שלך הלוואה איכותית בתנאים נוחים. המקצוענים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל הארץ, ונמנים עם מיטב אנשי המקצוע בתחום הייעוץ הפיננסי והעסקי. ניתן ליצור קשר באמצעות האתר או בטלפון.