לחצו להתקשרות:

הלוואה ליבואנים והצלחה עסקית

תחום היבוא הוא מורכב ומעניין. יחד עם זאת, הוא טומן בחובו לא מעט סיכונים. בשורות להלן נרחיב בנושא התועלת הכלכלית ביבוא. עוד יעסוק המאמר בצרכים הפיננסיים של היבואנים ובדרך שבה הלוואות ליבואנים מסייעות להצלחה עסקית. בחלק האחרון, יעסוק המאמר בקרנות ובגופים הפיננסיים השונים, המעניקים הלוואות ליבואנים בישראל.

היועצים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ליבואנים בהשגת ההון הנדרש להם מעת לעת בתהליך העסקי. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי משיגים עבור הלקוחות שלהם את ההלוואה הטובה ביותר, בהתבסס על הנתונים הפיננסיים של הלווים. מדובר בתנאי הריבית, אורך חיי ההלוואה והתאמה שלה לדרישות ספציפיות של הלווים. בנוסף אם עולה הצורך בכך, ניתן לקבל סיוע בהכנה וכתיבה של תוכנית עסקית אפקטיבית וביישום שלה.

אם יש לך צורך בנטילת הלוואה ליבואנים, זה המקום הנכון עבורך. הדבר הנכון ביותר מבחינתך יהיה ליצור קשר כבר כעת, באמצעות טופס יצירת קשר או באמצעות המענה הטלפוני. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי יחזרו אליך בהתאם, ויסייעו לך לעלות מדרגה בפעילות העסקית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הלוואות ליבואנים ותועלת כלכלית

הדעה הרווחת בדרך כלל היא שייצוא סחורות ושירותים מביא תועלת כלכלית מרובה לכלכלה. לעומת זאת הייבוא איננו מועיל, כיון שהוא גורם להוצאת מט"ח ממדינת ישראל. ואכן, מדינת ישראל דואדת לסייע ליצואנים באמצעות הלוואות ליצואנים כמו גם באמצעים אחרים. 

ואולם האמירה הזאת איננה נכונה תמיד. גם הייבוא מביא איתו תועלת כלכלית. עם זאת, התועלת הזאת לא תמיד ברורה. להלן סקירה קצרה של תרומת הייבוא למשק

הלוואות לעוסקים בחקלאות
הלוואות לחקלאים
הלוואות עסקיות ליבואנים
הלוואות ליבואנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות למסעדות
הלוואות למסעדות
הלוואות לחברות הזנק סטארטאפ
חברות סטארטאפ הזנק
הלוואות לבעלים של מוניות
הלוואות לבעלי מוניות

יבוא והורדת מחירים

מדינת ישראל ידעה תקופות ארוכות שבהן מחירי הירקות והפירות היו גבוהים. עליית המחירים מוסברת בחלקה במניפולציות של עושי שוק. אבל רוב עליות המחירים נבעו ממחסור בסחורות. מזג אוויר הפכפך, תכנון לקוי של גידולים עונתיים וביקושים גדולים מהצפוי. מדינת ישראל מסייעת לחקלאים, מתוך כוונה להוריד את רמות המחירים ולהקל על אזרחי ישראל. זאת, כיון שפירות וירקות הם חלק משמעותי מסל הקניות של משפחה ישראלית ממוצעת. (ראה גם: הלוואות לחקלאים).

לפני מספר שנים החלה מדינת ישראל להתיר למשווקים גדולים לייבא פירות וירקות מחו"ל. המטרה של הצעד הזה הינה לווסת את עליות המחירים. ויסות המחירים הוא צותאה של הגדלת ההיצע, מה שעשוי למנוע מספקים מקומיים להעלות מחירים בצורה מלאכותית. זוהי דוגמה אחת לחשיבות הייבוא כגורם בעל חשיבות כלכלית.

דוגמה נוספת הינה מתן היתר להגברת יבוא הבשר לישראל. גם כאן, היתרי היבוא נועדו לווסת את מחיריהם של סוגי בשר מסוימים, שהמחירים שלהם הרקיעו שחקים. רשתות שיווק ויבואנים עצמאיים קיבלו היתרים ליבוא בשר, מה שעשוי לגרום לירידת מחירים. גם במקרה הזה, ירידת המחירים משפיעה על כל שכבות האוכלוסינ, ומקטינה את יוקר המחיה בישראל.

יבוא חומרי גלם לתעשייה

חלק מענפי התעשייה והיצור בישראל מסתמכים על חומרי גלם שניתן להשיג בתחומי מדינת ישראל. יצרנים רבים מסתמכים על הלוואות ליצרנים, הן לצורך רכישת חומרי גלם והן לצורך יבוא עצמאי שלהם. ואולם מספר הולך וגדל של מוצרים המיוצרים בישראל, מורכב בחלקו מחומרי גלם המיובאים מחו"ל. תעשיית המזון, תעשיות פטרוכימיות ותעשיית התרופות הן רק מקצת הדוגמאות הללו. יבוא חומרי גלם בתנאים טובים ובמחירים הוגנים, מאפשר ייצור המוצר המוגמר ומכירה שלו במחיר תחרותי. לעיתים, מדובר ברכיבים אלקטרוניים או אחרים, בעלי חשיבות להרכבת המוצר הסופי. גם כאן, היבוא מסייע להגברת הייצור ובתוך כך – ליצירת מקומות עבודה.

יבוא מוצרי צריכה

חלק מהסכמי הסחר של מדינת ישראל עם מדינות שונות, כולל חילופי סחורות ושירותים. התעשייה (כולל תעשיית ההיי טק) הישראלית מייצאת מוצרים למדינות מסוימות. בתמורה, מתחייבת מדינת ישראל לרכוש מהן סחורות וחומרי גלם. ההסכמים הללו הם לתועלת שני הצדדים. בעולם שבו חומרי הגלם והידע אינם מחולקים באופן שווה בין המדינות, הסכמי יבוא וייצוא הם כורח המציאות. יבואני מזון רבים נוטלים הלוואות ליבואנים, במטרה להגדיל את היכולת שלהם לספק מוצרי מזון במחירים סבירים ובאיכות טובה לצרכנים.

(ראה גם: הלוואות לסיטונאים)

יבוא והפקת תועלת מדינית

ישנם מקרים שבהם יבואנים ישראלים קושרים עסקאות יבוא עם מדינות אחרות, בברכת המדינה ובתמיכה שלה. היבוא וההכנסות שבצידו למדינה המוכרת, עשויים לשנות את האווירה האנטי ישראלית שאולי שוררת שם. הלוואות ליבואנים ממדינות ומאזורים שבהם למדינה יש אינטרס לפעול, מקטינות את הסיכון העסקי שלהם. ההלוואה מאפשרת להם למלא עד תום את המחויבויות העסקיות שלהם כלפי המדינה המיצאת.

הלוואות ליבואנים וחשיבותן

למרות התמונה הוורודה המצטיירת מהאמור לעיל, יבוא מוצרים מוגמרים או חומרי גלם לתוך מדינת ישראל הוא עניין יקר. לעיתים מזומנות נדרשים ליבואן סכומי כסף גבוהים על מנת להשלים עסקת ייבוא אחת.

הלוואות ליבואנים בתנאים טובים, מאפשרות להם להשלים עסקאות שונות בהצלחה. אחת הבעיות העומדות בפני יבואנים, הינה הצורך להשיג ערבויות לתשלומים גבוהים, עוד לפני שראו ולו שקל אחד עבור הסחורות המיובאות. התשלום עבור העסקה בפועל מועבר אמנם עם השלמת העסקה ולא לפני כן. עם זאת, סכום הערבות שוכב בחשבון בנק מיוחד כאבן שאין לה הופכין ולא ניתן לעשות בו כל שימוש אחר.

את סכומי הכסף הללו יש צורך לעיתים לקבל בצורת הלוואות בנקאיות או הלוואות ממוסדות פיננסיים שונים. יבואנים בתחילת דרכם נדרשים למימון יותר מיבואנים ותיקים. עסקת יבוא גדולה דורשת לרוב הלוואה ליבואן, גם אם הוא גדול ומנוסה. זאת כיון שמעטים היבואנים המסוגלים להעמיד מיליוני שקלים, או אפילו מאות אלפים, לצורך עסקה אחת. בנוסף, ישנו עניין הביטוח, המהווה הוצאה כספית ניכרת כשלעצמה.

להלן מספר אפשרויות לקבלת הלוואות ליבואנים למימון עסקאות ייבוא לישראל.

הלוואות ליבואנים וגופים פיננסיים

בנק לאומי

בנק לאומי מסייע ליבואנים, כאשר ההלוואות שהוא מציע מותאמות לצרכים של היבואנים וליכולות ההחזר שלהם. ההלוואות שמציע בנק נעות בין שלוש מאות אלף ₪ (300,000 ש"ח) לבין 5 מיליון ₪, בהתאם לגודל העסקה. ההלוואה מוצעת בהחזר של עד 12 תשלומים, תוך מתן אפשרות דחייה של תחילת התשלומים. נושא הביטחונות להלוואה מוסדר בין הבנק ליבואן. חשוב לדעת – הלוואות מהסוג הזה מבוצעות עבור כל עסקה בנפרד. זאת, כיון שהביטחונות עבור כל אחת מהעסקאות הן שונות. חלק מהגורמים שבגללם הביטחונות עשויים להשתנות הן: אופי הסחורה, המקום ממנו היא מיובאת או המצב הביטחוני לאורך מסלול היבוא.

גם בנקים אחרים מעניקים הלוואות ליבואנים. אולם בנק לאומי, בגלל היותו הבנק הגדול בישראל, מעמיק אחוז נכבד מההלוואות הללו.

הלוואות חוץ בנקאיות

חברות ביטוח וחברות שונות העוסקות בתחום, מציעות ליבואנים הלוואות מחוץ למסגרת הבנקאית. ההלוואות הללו ניתנות בתנאים נוחים ובפרישת תשלומים סבירה. זאת, לצורך ביצוע עסקאות יבוא.. גם כאן ההלוואות מבוצעות פר עסקה. התנאים של הלוואות חוץ בנקאיות ליבואנים עשויים להשתנות מעסקה לעסקה. כמו כן, יש שוני בין התנאים שמציעים הבנקים לתנאים של הלוואות חוץ בנקאיות.

בנוסף לסוגי ההלוואות שתוארו לעיל, ישנם גורמים נוספים המעניקים הלוואות עסקיות ליבואנים. מדובר בקרנות מימון שונות, כמו גם בחברות אשראי או חברות כלכליות כאלה ואחרות. ואולם מהות העסקה איננה שונה באופן עקרוני.

היועצים העסקיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לחברות וגופים העוסקים בייבוא, בהשגת הלוואות ליבואנים בתנאים נוחים ובחלוקה נוחה של ההחזרים. אם יש לך עסק בתחום הייבוא, זה המקום הנכון עבורך. כדאי לך ליצור קשר עוד היום ולעשות את הצעד הראשון לקראת התפתחות עסקית משמעותית..

המקור לאשראי עסקי מעניק את שירותיו הטובים בכל רחבי הארץ. היועצים העסקיים של המקור לאשראי עסקי נמנים עם מיטב אנשי המקצוע בתחום. ויעניקו לך את השירות והתוצאות הטובים ביותר.