לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים

הלוואות למסעדות וקייטרינג

תחום המסעדנות בישראל הוא אחד התחומים הדינאמיים ביותר בכלכלה התחום הזה מהווה אינדיקציה לרמת הפעילות הכלכלית בעולם בכלל ובישראל בפרט. הפריחה המתמשכת בענף הזה מלמדת על החוסן הכלכלי והיציבות בישראל. פיתוח הענף הכל כך מורכב הזה הוא חשוב, כיון שמדובר בתחום עתיר כוח אדם, המספק תעסוקה הן לאנשי מקצוע מיומנים והן לקבוצות אוכלוסיה מגוונות: סטודנטים בזמן הלימודים, בני נוער, אנשים מעוטי יכולת והשכלה ועוד.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מי יכול לקבל הלוואה למסעדה

הסיבות שנמנו לעיל הן בדיוק הסיבות שבגללן מעוניינות הרשויות לסייע ליזמים בתחום. הענקת הלוואות למסעדות שהמקימים או הבעלים שלהן מוכיחים יכולת פעולה ומקצועיות, עשויה לספק תעסוקה למספר עובדים בכל מסעדה. במקרים של הצלחה גדולה מאד, מדובר אפילו על עשרות עובדים בכל אחת מהמסעדות כאמור, שייגרעו מרשימת המובטלים.

הלוואות לעוסקים בחקלאות
הלוואות לחקלאים
הלוואות עסקיות ליבואנים
הלוואות ליבואנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות ליצרנים
הלוואות למסעדות
הלוואות למסעדות וקייטרינג
הלוואות לחברות הזנק סטארטאפ
חברות סטארטאפ הזנק
הלוואות לבעלים של מוניות
הלוואות לבעלי מוניות

הקמה ותחזוקה של מסעדה הן עניין יקר. ואם בכך לא די, הרי שהסטטיסטיקה מוכיחה כי חלק ניכר מהמסעדות המוקמות חדשות לבקרים אינו שורד את השנה הראשונה לקיומו. זאת הסיבה שקרנות העוסקות בתחום משתדלות להעניק הלוואה אך ורק לאנשים המתאימים, כאשר לפני אישור ההלוואה שומה על הלווה הפוטנציאלי להציג תכניות הנוגעות למסעדה, אם היא עדיין לא פעילה. אם המסעדה כבר פעילה, הרי שיהיה צורך להציג אישורים וראיות לפעילות של המסעדה. אבל למעט המגבלות הללו, הרשויות בישראל אינן מקשות.

מניין אפשר לקבל הלוואות למסעדות?

ישנם מספר גורמים המעניקים הלוואות כאמור. ההלואות הללו ניתנות בתנאים טובים יחסית. עם זאת, בגלל רמת הסיכון הגבוהה שהענף משקף, עשויים תנאי ההלוואה מהבנקים להיות נוקשים יותר. ניתן לקבל הלוואה איכותית בסכומים גבוהים יחסית, בעיקר לצרכי שיפוצים ורכישת ציוד וכלים למטבח ולמסעדה עצמה.

קרנות מדינה: כפי שכבר הוזכר לעיל, ענף המסעדנות הוא ענף עתיר כוח אדם. לפיכך ברור שלמדינה יש אינטרס לסייע ככל האפשר להצלחה של כל אחת מהן. קרנות המדינה מעניקות הלוואות, כשהמדינה ערבה למרבית הסכום.

בנקים: גם בנקים שונים מסייעים לענף ומעניקים הלוואות למסעדות. עם זאת, הבדיקה של מבקשי ההלוואה היא קפדנית מאד.

חברת המקור מסייעת לעסקים קטנים כגדולים להשיג מימון לצרכים השונים של העסק. ההלוואות מותאמות אישית לכל אחד ממגישי הבקשה. צרו קשר כבר כעת ונציגינו יחזרו אליכם להמשך התהליך.

אפשרויות הלוואה לעסק קיים או עסק בהקמה

הקמת עסק חדש בתחום זכיינות מזון והרחבה שלו דורשות גיוס הלוואות מגורמים שונים. בשורות הבאות נתאר את האפשרויות הנוגעות להלוואה לעסק קיים וכן גיוס הון עסק בהקמה.

זכיינות בכלל וזכיינות בתחום המזון בפרט היא דרך מצוינת להקים עסק חדש, כאשר הסיכויים שלו להצליח הם גבוהים. עם זאת, מרבית היזמים המעוניינים בהקמת סניף של רשת מוכרת, אינם יכולים לגייס את הסכום הנדרש עבור ההקמה והתחלת העבודה של הסניף החדש. בשורות להלן נציג בפניכם מספר אפשרויות לקבלת הלוואה בתנאים טובים להקמת זכיינות מזון. ניתן להשיג הלוואות איכותיות מגורמים שונים, חלקם גופים הקשורים במדינה והמסייעים בעיקר בהענקת ערבויות עבור ההלוואות כאמור. לפניכם הלוואות מוצעות עבור עסק בהקמה וכן עבור עסק המעוניין להרחיב את הפעילות שלו.

עסק חדש ועסק קיים והלוואות מוצעות

הקמת עסק חדש או הרחבה של עסק קיים הם בהחלט מצבים שבהם נוצר צורך לבצע גיוס הון במטרה להביא את העסק למקום הרצוי. להלן האפשרויות לגיוס הון עבור הקמת עסק חדש או הרחבת עסק קיין בתחום זכיינות מזון.

הלוואות עבור הקמת עסק חדש

מדובר בעסק בהקמה יש מאין. עסק כזה דורש השקעה מרובה. מדינת ישראל באמצעות מוסדות בנקאיים שונים מעוניינת לסייע ליזמים להקים עסק כזה, כיון שהוא ייצר משרות חדשות.

סכום הלוואה אפשרי: עד 500,000 ₪

ערבות עצמית: היזם נדרש להציג ערבויות עבור 10% מהסכום עד 300,000 ₪. על שאר הסכום – ערבות על סך 25%. בשקלים – הערבויות הן על סך 80,000 ₪. זה הרבה פחות ממה שדורש כל מוסד בנקאי אחר.

אורך ההלוואה: עד חמש שנים (60 חודשים).

גרייס: חצי שנה. המשמעות – את ההלוואה מתחילים להחזיר רק בחודש השביעי. בינתיים מחזירים רק את הריבית. בתום תקופת הגרייס תוחזר ההלוואה בחמישים וחמישה תשלומים.

ריבית: הריבית נקבעת על פי שיקול דעתו של הבנק, וסכל מקרה לא תעלה על ריבית הפריים + שלושה וחצי אחוזים (P + 3.5%).

עסק קיים – השקעה והתרחבות

מדובר בעסק קיים בתחום הזכיינות שלא רק שהצליח לשרוד, אלא נמצא בשלב שבו הוא לקראת התרחבות. השלב הזה הוא עדין ויש לפעול בזהירות.

סכום הלוואה אפשרי: עד 8% מהמחזור של העסק, ובכל מקרה – לא יותר משמונה מיליון שקלים חדשים. (8,000,000 ₪) . אם המחזור של העסק הוא שלושה מיליון שקלים בשנה – ההלוואה האפשרית הינה 240,000 ₪. מדובר בהכנסות של חמישים אלף ₪ (50,000 ₪) בכל חודש. אבל ההלוואה איננה יכולה בשום פנים לעלות על שמונה מיליון שקלים חדשים (8,000,000 ₪), גם אם המחזור השנתי עולה על מאה מיליון שקלים.

ערבות עצמית: היזם נדרש להציג ערבויות על סך 25% מסכום ההלוואה בשקלים – הערבויות הן עד סך של שני מיליון שקלים ( 2,000,000 ₪) . שוב, זה הרבה פחות ממה שדורש כל מוסד בנקאי אחר. נקודת ההנחה היא שהעסק צבר רווחים המאפשרים הצגת ערבויות כאמור.

אורך ההלוואה: עד חמש שנים (60 חודשים). בתום תקופת הגרייס תוחזר ההלוואה בחמישים וחמישה תשלומים.

גרייס: חצי שנה. המשמעות – את ההלוואה מתחילים להחזיר רק בחודש השביעי. בינתיים מחזירים רק את הריבית.

ריבית: הריבית נקבעת על פי שיקול דעתו של הבנק, וסכל מקרה לא תעלה על ריבית הפריים + שלושה וחצי אחוזים (P + 3.5%).

הוכחת הפעילות העסקית: בכדי לקבל את ההלוואות, על היזמים או בעלי העסק להמציא אישורים שונים ולבצע בדיקות שונות, במטרה לשכנע את הגוף המעניק את ההלוואה שהעסק אכן ראוי לה. ההמלצה כאן הינה להיעזר בגופים שונים המיומנים בביצוע בדיקות כאלה להיערך לקראת הגשת הבקשה. ניתן להיעזר בהם גם בהתדיינות מול הגופים המעניקים את ההלוואות כאמור, במטרה לשפר את הסיכויים. הלוואות וצורך הקמת זכיינות אינן מובנות מאליהן. רק עסקים שהוכיחו את יכולתם לגדול ולהצליח יקבלו הלוואות להקמת זכיינות.