לחצו להתקשרות:

מאמרים קשורים

הלוואה לעסק בדרום

הלוואות לעסקים בדרום הארץ מאפשרות ליזמים להקים או להגדיל עסקים הפועלים שם. מדוע חשוב למדינת ישראל לטפח את דרום הארץ? מה היתרונות של הקמת עסקים בדרום? אילו גופים פיננסיים מעניקים הלוואות לעסקים בדרום? בשורות הבאות נעסוק בסוגיות הללו. אבל תחילה נרחיב מעט את היריעה  בנושא דרום הארץ, היסטוריה קצרה של האזור והחשיבות של חוסן עסקי בדרום..

אם יש בכוונתך להקים עסק באזור הדרום, או אם יש לך עסק פעיל בדרום, זה המקום עבורך. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי נכונים תמיד לסייע בהשגת הלוואות לעסקים בדרום. זאת, בתנאים טובים ובפריסת תשלומים נוחה. בנוסף, ניתן לקבל סיוע בכתיבת תוכנית עסקית וסיוע בהליכי הגשת הבקשה להלוואה. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון לקראת הקמת העסק החדש שלך או הגדלת עסק קיים בדרום.

ראה גם: (גיוס הלוואה לעסקים בצפון, גיוס הלוואה לעסקים ממוקמים במרכז

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הלוואות לעסקים וחוסן עסקי

אזור הנגב והדרום בכלל זכו בעבר וזוכים גם היום לתשומת לב מיוחדת מצד משלת ישראל ונציגיה. זאת, בעקבות ההבנה שחוסנה של מדינת ישראל קשור קשר בל יינתק לחוסנו החברתי והכלכלי של אזור הדרום.. זאת הסיבה שמדינת ישראל מוכנה להעמיד לרשות יזמים עסקיים הלוואות לעסקים חדשים, הלוואות ליצואנים, הלוואות לעצמאים ועוד מגוון מסלולי מימון שונים.

הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים
הלוואות לעסקים גדולים
חברות גדולות
הסכמי הלוואה לחברות
הסכם הלוואה
השוואת ריביות
השוואת ריביות
מימון לעסקים תשובות לשאלות
מימון שאלות
גיוס אשראי לעסקים בינוניים
אשראי לעסק בינוני

הדרום כעתודה קרקעית

הייעוד הראשון במעלה של דרום הארץ היה ועודנו יצירה ושימור של עתודות קרקע להתיישבות עתידית. לא בכדי הושקעו מאמצים לפיתוח משק המים וחיזוק היישובים בדרום. המוביל הארצי מעביר כיום כמויות גדולה של מים מהצפון לאזור הדרום.

האזור הזה עני הן במקורות מים והן במשקעים. לעומת זאת, יש שם עתודות קרקע גדולות. באזור הזה, פיתוח קרקע חקלאית באמצעות הלוואות לחקלאים היא יוזמה מבורכת הזוכה להיענות מצד המדינה ונציגיה.

בעשורים האחרונים שקדה מדינת ישראל גם על הקמת מתקני התפלה, ששינו את מאזן המים בישראל והפחיתו כמעט לחלוטין את התלות במשקעים ובהובלת המים לנגב.

במקביל, הקימה מדינת ישראל יישובים בדרום בנקודות שליטה חשובות ובאזורים שיוכלו לשמר את עתודות הקרקע. בשנים האחרונות מתחילים בסיסי צבא גדולים להעתיק את מקומם מהמרכז אל דרום הארץ. המרחבים הגדולים יחסית בדרום מצוינים כשטחי אימונים. במקביל, העברת כמות גדולה של חיילים ואזרחים לדרום תיתן דחיפה כלכלית עצומה לאזור, שבמשך שנים לא מעטות סבל מדשדוש כלכלי.

הדרום ושיווי משקל בטחוני

בנוסף למטרות כאמור לעיל, נתפס הדרום כשכבת המגן של אזור המרכז. האזור הזה נתפס כיום כליבה של מדינת ישראל. אין הכוונה כאן חלילה לעדיפות כזאת או אחרת של המרכז על פני הדרום. הכוונה היא לכך שהשדרה הכלכלית בישראל מצויה במרכז. זאת, פשוט מטעמי נוחות וקרבה יחסית לכל אזורי הארץ. ככל שאזור הדרום יתחזק, כך תשתפר ההגנה על מתקנים רגישים ועל הליבה הכלכלית של המדינה.

העברת מתקנים ובסיסים צבאיים לדרום, נותנת משנה תוקף לקביעה הזאת. העברת בסיסי צבא משחררת קרקעות באזור מרכז הארץ, המיועדות לבנייה ולפיתוח סביבתי. במקביל, מאוכלסים שטחים שעד לפני כמה שנים היו שטחים פתוחים שהשימוש בהם היה בחלק מהמקרים למטרות חקלאות. אבל בחלק לא קטן מהמקרים לא נוצלו השטחים הללו כלל..

הרצון של מדינת ישראל ליישב את אזור הדרום, הביא את מדינת ישראל להציע מגוון הטבות למי שיעתיקו את מקום המגורים שלהם לדרום. חלק ניכר מהיתרונות נוגעים להקמת עסקים בדרום.

יתרונות של הקמת עסק בדרום

ישנם כמה וכמה יתרונות בהקמת עסק חדש או הרחבת עסק קיים בדרום.

הקלות במיסוי

מגורים ופעילות עסקית באזורים מסוימים בדרום מקנים הקלות מיסוי. באזור אילת ישנו פטור ממע"מ, מה שמוזיל את עלויות המחיה באזור בחמישה עשר אחוזים לפחות. הקלות במיסוי הן דחיפה כלכלית חשובה, שעשויה לסייע לעסקים רבים להתגבר על קשיים פיננסיים זמניים, בעיקר בעקבות אירועים ביטחוניים.

הלוואות עסקיות בתנאים טובים

בנוסף להקלות במיסוי, מציעה מדינת ישראל באמצעות קרנות מימון מטעם המדינה, הלוואות לעסקים בתנאים נוחים. היתרונות בנטילת הלוואות כאלה נוגעים תנאי ההלוואה, הצגת ערבויות כנגד ההלוואה וכן פרישת תשלומים נוחה. בנוסף, חלק מהקרנות מציעות גם תקופת גרייס, שהמשמעות שלה הינה דחיית ההחזרים במספר חדשים. בתקופת הדחייה משולמות הריביות בלבד. כשמדובר בהלוואות בסכומים גדולים, ההקלה בהוצאות בחודשי הפעילות הראשונים לאחר קבלת ההלוואה היא משמעותית.

מקורות להלוואות לעסקים בדרום

בנקים

הבנקים בישראל מעניקים הלוואות בנקאיות ייעודיות לעסקים, כאשר עיקר התועלת בהן הינה המהירות שבה מגויס האשראי. גם כאן הריביות נמוכות יחסית ותנאי ההחזר אטרקטיביים למדיי.

מוסדות חוץ בנקאיים

מוסדות כאמור הן בעיקר חברות ביטוח וחברות אשראי למיניהן, בעיקר הגדולות והבולטות שבהן. היתרון העיקרי של מימון לעסקים בדרום ממוסדות כאלה. הוא הפגיעה המינימאלית שלהן במסגרת האשראי. הלוואות חוץ בנקאיות מספקות את המימון הנדרש לעסק, בלי צורך לפגוע במסגתת האשראי או בפעילות העסקית התקינה.

קרנות בערבות מדינה

מדינת ישראל מעמידה לרשות היזמים באזור הדרום מספר קרנות בערבות המדינה. היתרון בנטילת הלוואה דרך הקרנות הללו טמון בריביות ובתנאי ההחזר, כפי שכבר הוזכר לעיל. אבל יתרון חשוב נוסף יש בקרנות הללו, והוא העובדה שמדינת ישראל מעמידה ערבויות בעבור חלק הארי מההלוואה. המשמעות היא, שעסק שנוטל הלוואה כזאת איננו צריך להעמיד ערבויות בעצמו, ערבויות שלרוב אינן עומדות לרשותו. בנוסף, הליך קבלת הלוואות בערבות המדינה לעסקים הוא קצר יחסית, אף שבמהלכו מתבצעת בדיקה מקיפה ויסודית של המיזם המוצע.

קרנות פילנתרופיות לעסקים

קרנות פילנתרופיות שלא למטרות רווח מגייסות את ההון הנדרש לפעילות שלהן מתורמים בארץ ובחו"ל. התורמים משקיעים בקרנות הללו, תוך אמונה שהן עשויות לתת מענה הולם לעסקים שהמעמסה של הריביות עלולה להכריע אותם. בחלק מהקרנות הללו הריביות הן אפסיות. חלק אחר מהקרנות גובה ריביות, אבל הן נמוכות מאד יחסית לסוגים אחרים של הלוואות בנקאיות או הלוואות חוץ בנקאיות. במאמר אחר באתר ניתן לקרוא בהרחבה בנושא קרנות פילנתרופיות.

אנשי המקצוע המיומנים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ליזמים ולבעלי עסקים המעוניינים בכך  לקבל הלוואה או מימון לעסקים בדרום בקלות ובמהירות. זאת, בהתאמה מוחלטת ליכולות ולצרכים הפיננסיים של העסק. כדאי ליצור קשר עוד היום ולעשות צעד מכריע בהפיכת חלום העסק למציאות. המומחים של המקור לאשראי עסקי יחזרו אליך בהקדם ויעשו כל שביכולתם במטרה להעניק גם לך את האפשרות להפך לבעליו של עסק משגשג ורווחי בדרום.

זה המקום להדגיש, כי ניתן להגיש בקשה מכל אחד מהאזורים בישראל. אנשי המקצוע של המקור לאשראי פועלים בכל רחבי הארץ ומגיעים גם למקומות שגופים וחברות אחרים אינם נוהגים להגיע אליהם.