לחצו להתקשרות:

הלוואה לעסק בתחום המזון

הלוואות לעסקים בתחום המזון מאפשרות ליזמים להיכנס לאחד התחומים החמים והמעניינים כיום בשוק הישראלי. אילו סוגי עסקים קיימים בתום המזון? למה נדרשות הלוואות לעסקים בתחום? מה החשיבות בהכנת תוכנית עסקית בדרך לקבלת מימון לעסקים בתחום? היכן ניתן להשיג הלוואות לעסקים בתחום המזון בתנאים אטרקטיביים? תשובות לכל השאלות – במאמר שלפניכם.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור לאשראי עסקי מסייעים ליזמים בתחום המזון בהשגת ההלוואות הטובות ביותר בהתאמה אישית ובתנאים הטובים ביותר עבורם. בנוסף, ניתן לקבל סיוע בכתיבה וביישום של תוכנית עסקית מקצועית. תוכנית כזאת מתווה את הדרך להקמת עסק רווחי ויציב, שיניב הכנסות נאות לבעליו לאורך שנים.

אם יש לך תוכנית להקים עסק בתחום המזון ואם נתקלת בקשיים בגיוס הלוואות ומימון לעסק, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. יועצת מקצועית ומנוסה או יועץ פיננסי מומחה יצרו אתך קשר בהקדם. הם ילוו אותך לאורך כל הדרך, עד להשגת המימון הנדרש להקמה ותפעול תקין של העסק.

המקצוענים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ, באחוזי הצלחה גבוהים בהשגת מימון והלוואות לעסקים. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד ראשון בדרך להצלחה עסקית ופיננסית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סקירת הלוואות לעסקים בתחום המזון

בשורות להלן נסקור את ענף המזון בישראל. מדובר בתחום רחב ומגוון שפוטנציאל הרווחים בו הוא עצום. מאידך, גם ההשקעות הנדרשות להקמה ותפעול של עסקים בתחום הן משמעותיות. נטילת הלוואות עסקיות הינה, לפיכך, לחם חוקם של מרבית היזמים בתחום המזון.

סוגי עסקים בתחום המזון

כאמור, תחום המזון הוא רחב מאד וכולל מגוון רחב של סוגי עסקים. להלן סקירה קצרה של סוגי עסקים בתחום המזון. מדובר בסקירה חלקית בלבד. זאת, כיון שסקירה מלאה ומקיפה בתחום דורשת הרבה יותר מאשר מאמר בודד.

מזון קפוא, מזון יבש

החלוקה הראשית בתחום נוגעת לתחום העיסוק. ישנן חברות המתמחות במזון קפוא על סוגיו השונים: בשר, עופות, דגים, ירקות קפואים, בצקים ומוצרי מאפה. מנגד, ישנן חברות המתמחות יותר בתחום המזון היבש: שימורים, תבלינים, אבקות מרק, מוצרי קונדיטוריה וכיוצא באלה. סוג המזון שבו מתמחה העסק מכתיב למעשה את הצרכים שלו, ויחד איתם את גובה ההלוואה הרצוי.

ככלל, שוק המזון בעולם ובכלל זה בישראל, עבר שינויים מהותיים בעשורים האחרונים. עיקר השינוי טמון במעבר מחומרי גלם לייצור מזון, למזון מוכן, באופן חלקי או מלא. נכון להיום, היצע המוצרים המעובדים המוכנים לאכילה הוא עצום. מדובר ברכיבים בודדים, או בארוחות מוכנות ברמה סבירה ואף יותר. השינויים בתחום הם מהירים, ודורשים הן מיצרני מזון והן מרשתות שיווק יכולת להשתנות במהירות.

ירקות ופירות

ענף חשוב בתחום המזון הוא ענף הפירות הטריים, הירקות הטריים והירק. מדובר בענף המגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה, שעד לאחרונה נשלט על ידי מספר מצומצם של חברות בשוק. רק בשנים האחרונות מתחולל תהליך של הגברת התחרות בתחום. מגדלים וחקלאים עוברים לשיווק ישיר לצרכן, תוך עקיפת הרשתות והמשווקים הגדולים. התהליך הזה הוא תוצאה של שינויים בדרכי השיווק והנגשת האפשרות לשיווק באמצעות האינטרנט – מהיצרן לצרכן, ללא תיווך.

ביצים ומוצרים נלווים

עד לפני מספר שנים הייתה ההפצה של ביצים ומוצרים נלווים נתונה בידי מספר מצומצם של חברות גדולות, דוגמת חברת "תנובה". בשנים האחרונות פועלות בשוק מספר חברות שתחום העיסוק העיקרי שלהן הוא שיווק ביצים טריות ומוצרים נלווים שלהן. מדובר בתערובות שונות או בביצים מופרדות (חלמון וחלבון), שהפכו למבוקשות מאד בשוק. ההתפתחויות בתחום הן תוצאה של התגברות הביקושים למוצרים הללו, שהשימוש בהם היגייני ובטוח יותר מאשר שימוש בביצים טריות. מספר רשתות בתי מלון בינלאומיות הפועלות בישראל, מחייבות את בתי המלון שלהן, להעדיף שימוש בביצים מפוסטרות על פני ביצים טריות.

מוצרים גולמיים ומוצרים מעובדים

החתך הבא של מוצרים בתחום המזון מעמיד את המוצרים הגולמיים מול המוצרים המעובדים. חומרי גלם הם בשרים בלתי מעובדים, חומרי גלם לתעשיית המזון, תבלינים ועוד. מול אלה קיימים ועומדים מוצרים מעובדים: סלטים, דגים כבושים ומעושנים, יחד עם מזון מוכן להגשה ולאכילה כפי שכבר הוזכר לעיל.

ישנן חברות הפועלות בשוק המזון והמתמחות במספר תחומים. ההתמחות הזאת דורשת הערכות נפרדת בכל אחד מהתחומים, החל מייצור המזון, עבור דרך האחסון שלו וכלה בהובלה על פי דרישות החוק. הערכות כזאת דורשת השקעה גדולה של משאבים, יחד עם כוח אדם רב. לחילופין, ההיערכות היא באמצעות נטילת הלוואות לקניית עסקים, ורכישת עסקים המשלימים פעילות קיימת.

יבוא מזון, ייצור מזון ושינוע

תחום המזון בישראל נחלק לייבוא מזון, ומנגד ייצור מזון מקומי. בנוסף, ישנם עסקים המתמחים בייצוא מזון או בשינוע והפצת מזון. אף כי ישנן מספר חברות בשוק העוסקות בכמה תחומים יחד, הרי שמרבית העסקים בתחום מתמחים באחד, או לכל היותר בשני תחומים. המאפיין העיקרי של כל התחומים כאחד הוא הצורך בהשקעה כספית גדולה, שתאפשר לעסק לפעול ולצמוח בתחום ההתמחות שלו. ההשקעה המאסיבית הינה תוצאה של הצורך בשמירה על איכות המזון מחד, ומאידך היא תוצאה של הגברת הרגולציה והפיקוח של משרד הבריאות.

למה נדרשות הלוואות לעסקים בתחום המזון

כבר הוזכרה לעיל העובדה ששמירה על איכות המזון דורשת השקעה מרובה. בשנים האחרונות הוחמרו הדרישות של משרד הבריאות באשר לייצור המזון, האחסון והשינוע שלו גם יחד. במקביל, הוחמרה גם האכיפה של הדרישות וההנחיות, עד כדי החרמת סחורות ואפילו סגירת עסקים. לפיכך נכון לקבוע כי מתח הרווחים בתחום הוא גדול למדיי, אבל על מנת לייצר רווחים יש לייצר תחילה את התנאים הנדרשים לפעילות בתחום. היצרנים, משווקי המזון וגופים הצורכים מזון בהיקפים גדולים נדרשים להשקעות כספיות ניכרות להשגת המטרה הזאת.

יבוא מזון – רכש אחסון והפצה

מדינת ישראל נחשבת בדרך כלל ליצרנית ויצואנית של מזון. עם זאת, סוחרים רבים הפועלים בתחום מייבאים לישראל מזון, הן בצורתו הגולמית והן שימורי מזון שונים. מדובר בייבוא מוצרים שאינם זמינים בישראל, או כאלה המצויים בישראל בכמויות מוגבלות. במהלך שנת 2017 הוחל בהענקת אישורים לחברות ולעסקים לייבא מוצרי מזון בסיסיים – בשר טרי וגבינות. זאת, במטרה להוזיל עלויות, בעיקר לצרכנים הסופיים.

ואולם אחת הבעיות הניצבות בפני מי שמעוניין לבצע ייבוא מזון לישראל, טמונה בהשקעה הכספת הגבוהה. מדובר בכספים שנועדו לרכישת המזון, שינוע המזון לישראל, תשלומי ביטוח למיניהם ואחסון המזון עם הגעתו לישראל וטרם מכירתו לצרכנים הסופיים. הבעייתיות בהשקעה בייבוא מזון היא הזמן הרב החולף מרגע התחלת העסקה ועד לרגע שבו מתקבלים התשלומים בפועל תמורת הסחורה שנמכרה. בחלק ניכר מהמקרים, היבואנים לבדם אינם מסוגלים לעמוד בנטל ההשקעה. בדרך כלל הם נדרשים לנטילת הלוואות ליבואנים בתחום המזון.

החשיבות בכתיבת תוכנית עסקית

נטילת הלוואה לצורך עסקת ייבוא מזון איננה עניין פשוט. הגופים המלווים יבקשו לדעת הכל – מי הגוף שממנו נרכש המזון, כיצד הוא יגיע לארץ והאם קיימים קונים פוטנציאליים למזון. בחלק מהמקרים נדרש אישור מיוחד של משרד התעשייה או משרד האוצר לייבוא המזון, מה שלא מקל את התהליך. בכל המקרים נדרשים יבואני מזון לקבל אישור ממשרד הבריאות לייבוא מזון – בעיקר מזון מן החי ו/או סוגי מזון רגישים.

הדבר הנכון ביותר, לפיכך, הוא להכין תכנית עסקית, שתעסוק בכל שלבי הייבוא של מזון לישראל. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי יסייעו לבעלי עסקים המעוניינים בכך הן בכתיבת תכנית עסקית והן ביישום שלה. תכנית עסקית טובה מגדילה את הסיכויים לקבלת מימון לעסקת הייבוא, בתנאים טובים ובפרישת תשלומים נוחה.

נטילת הלוואה להקמת עסק בתחום ייצור מזון

כבר הוזכרה לעיל העובדה שתחום המזון נחשב לאחד התחומים הרווחיים ביותר. בתחומים מסוימים מתח הרווחים מגיע לכדי שמונים אחוזים מההשקעה ויותר. עם זאת, ההשקעה הראשונית לצורך הקמת מפעל ייצור מזון או הרחבת עסק או מפעל קיים נאמדת במאות אלפי שקלים במקרה הטוב. בשנים האחרונות, בעקבות תקנות חדשות ומחמירות שהוציאו משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה, נדרשים גם מפעלים ותיקים להשקיע בחידוש ושיפור המפעל הקיים. מנגד, גופים פיננסיים רבים מערימים קשיים בפני יזמים בדרך להשגת מימון לעסקים. זאת, מפאת הסיכון הגדול יחסית בתחום.

היועצים הפיננסיים המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים לבעלי מפעלים, יצרני מזון ומשווקים המעוניינים בכך במציאת ההלוואה המתאימה ביותר עבורם. בנוסף, ניתן לקבל מהם סיוע גם בכתיבת וביישום של תכנית עסקית, שתתווה את הדרך הנכונה לקראת הגדלת הרווחיות. אם יש לך צורך בנטילת הלוואה לעסק בתחום המזון, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת, באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. לחילופין ניתן ליצור קשר טלפוני, בשעות העבודה המקובלות. יועצת מקצועית איכותית או יועץ פיננסי מטעם המקור לאשראי עסקי יצרו אתך קשר בהקדם.

הלוואה להקמת עסק בתחום שינוע והפצת מזון

עד לפני כעשור, כל עסק יצרני עסק גם בשינוע והפצת הסחורות והמוצרים שלו. בשנים האחרונות חלו שינויים ניכרים בתחום, בעיקר בתעשיית המזון. יצרני המזון והיבואנים מתמקדים בהגדלת המגוון ומתן מענה לדרישות הלקוח בשוק משתנה. הפצת המוצרים והשינוע שלהם הפכו לנישה בפני עצמה ומספר הולך וגדל של חברות מתמקד בהפצת סחורות ושינוע שלהן.

אלא שכדי להקים עסק בתחום השינוע וההפצה, יש להשקיע סכומי כסף נכבדים. אם מדובר במוצרים האמורים להיות בקירור או בהקפאה, ההשקעות גדולות שבעתיים. בנוסף להשקעה באחסנה נכונה בטמפרטורה מבוקרת, יש להשקיע ברכישת רכבים מתאימים ובהתאמה שלהם לסוג ההובלה. גם בתחום ההפצה והשינוע, המומחים של המקור לאשראי עסקי מסייעים בהשגת המימון בתנאים הטובים ביותר ובפרישת התשלומים הנוחה ביותר האפשרית.

השגת מימון לעסקים בתחום המזון

עיסוק בתחום המזון על כל היבטיו עשוי להניב רווחים נאים. עם זאת, מדובר בתחום עתיר השקעה. על מנת להשיג מימון לעסקים בסכומים הנדרשים יש להכין תכנית עסקית מפורטת ומנומקת היטב. בלא תכנית כזאת, הסיכויים להשגת המימון לעסק אינם גדולים. אם יש בכוונתך לבנות עסק בתחום המזון, המקור לאשראי עסקי הוא בדיוק המקום בשבילך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ונציגה מקצועית או נציג מטעמנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך במציאת מקורות המימון המתאימים, בתנאים הטובים ביותר עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון להצלחה. המומחים של המקור לאשראי עסקי פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהצליח בגדול.